Sbírka ukončena:

Psí parťák pro chlapce Štefana s autismem

Vybráno 0 Kč 57 600 Kč
250 000 Kč
 -
24 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
80 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Psí parťák pro chlapce Štefana s autismem

Vybráno 0 Kč 57 600 Kč
250 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
11. 10. 2022
Poslední aktualita

15. 3. 2023 14:20

Štefan a Rufus pilně trénují

Rufus je stále ve výcviku, ale občas přijede za Štefou na návštěvu, aby spolu trénovali pod odborným dohledem, co je třeba. 

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Chceme podpořit výcvik Rufuse – asistenčního psa pro patnáctiletého chlapce Štefana, který trpí atypickým autismem.

Rufus bude Štefanovi pomáhat: 

  • jako doprovodný pes (kamarád, pocit bezpečí)
  • zklidnění při afektu (např v MHD), pes vstoupí před Štefana, aby na sebe upozornil, on tak nebude řešit tolik okolí, které ho rozptyluje a znepokojuje
  • částečná náhrada rodičovského doprovodu
  • zastavení před silnicí, aby Štefan neohrozil sebe, ani své okolí

Komu pomůžeme?

Štefanovi je 15 let, trpí atypickým autismem, ADHD a dalšími zdravotními problémy. Štefan je v péči svých prarodičů už od narození, matka ho zanechala v porodnici, ale babička s dědou neváhali a vzali si Štefana k sobě. V pěti letech mu byl diagnostikován autismus, Štefan je velmi nedůvěřivý, špatně navazuje sociální kontakt, je velmi fixovaný na svou rodinu, známé prostředí atd. Doma pečuje o agamu a šneky, ale miluje také pejsky. A ten asistenční by byl zároveň velkým pomocníkem pro babičku a dědu v péči o Štefana a pro chlapce samozřejmě kamarádem, který mu pomůže překonávat překážky v běžném životě. Bude ho doprovázet do školy, k lékaři či na hřiště. V důsledku své diagnózy si kamarády hledá velmi obtížně. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Všechny finance ze sbírky budou použity na výcvik Rufuse, asistenčního pejska, který Štefanovi pomůže překonávat komunikační bariéry a cítit se bezpečněji kdekoliv. Rufus je málo známé plemeno portugalského vodního psa. Je mírumilovný, ale i odvážný a má proto všechny předpoklady být skvělým parťákem tam, kde je pořeba nastolit radost a pohoda a pocit bezpečí.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

15. 3. 2023 14:20

Štefan a Rufus pilně trénují

Rufus je stále ve výcviku, ale občas přijede za Štefou na návštěvu, aby spolu trénovali pod odborným dohledem, co je třeba. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat