Úspěšně vybráno:

Rebece s nemocí motýlích křídel na zdravotní materiál

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
10 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Rebece s nemocí motýlích křídel na zdravotní materiál

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
29. 11. 2022

Představení sbírky

Tato sbírka je pro statečnou osmiletou holčičku Rebeku, která každodenně bojuje s tzv. nemocí motýlích křídel. Jedná se o vzácnou a vážnou vrozenou chorobu. Vědeckým názvem se jí říká Epidermolysis bullosa a Rebeka kvůli této poruše trpí extrémně křehkou kůži – od toho odvozen lidový název jako „motýlí křídla“.

Částku 30.000Kč pro Rebeku v pořadu Na lovu vyhrál Pavel Poulíček.

Komu pomůžeme?

Rebečinu rodinu tvoří maminka Míša, tatínek Richard a pětiletý bráška Ríša, se kterými bydlí ve východních Čechách. Až do narození Rebeky žila tato rodina jako kterákoliv jiná mladá rodina – svůj čas dělila mezi práci a společně strávené chvíle při sportu a na výletech.

S malou Rebekou a nemocí motýlích křídel je provází každodenní náročné ošetřování. Její stav se po dobu 8 let pohybuje nahoru a dolu. Párkrát musela být hospitalizovaná v nemocnici, ale jinak se snaží všechno zvládnout doma. I tak je Rebeka odkázaná na invalidní vozík, neujde daleké trasy a potřebuje pomoc. Komplikace přicházejí i se stravou a má problémy s polykáním. Chodí už do školy, kde jí se vším pomáhá asistentka. Je to sice těžké, ale její rodiče jsou pevně rozhodnuti se nevzdat, bojovat a i přes omezení žít plným a šťastným životem.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na nákup zdravotního materiálu k ošetření ran. Konkrétně na nákup ošetřovacích materiálů, krémů, injekčních jehel a dezinfekcí, bez kterých už život Rebeky a její rodiny není možný.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
30 000 Kč  •  29. 11. 2022 16:58

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat