Úspěšně vybráno:

Pomohli jste přispět na rehabilitace a logopedii pro Barunku

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
6 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste přispět na rehabilitace a logopedii pro Barunku

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
Zakladatel
Nova pomáhá, TV Nova s.r.o.
Datum přidání
30. 9. 2022

Představení sbírky

Tato sbírka pomůže zafinancovat rehabilitace  a logopedii pro čtyřletou Barunku, která má dětskou mozkovou obrnu a epilepsii. 

Komu pomůžeme?

Barunka se narodila předčasně v 34. týdnu těhotenství akutním císařským řezem. V těhotenství bylo vše v pořádku až do chvíle, kdy její maminka přestala cítit pohyby miminka. Pro jistotu šla na kontrolu, odkud ji paní doktorka poslala rovnou na porodní sál. Ukázalo se totiž, že Barunka se zamotala do pupečníku tak nešťastně, že měla už jen velmi málo kyslíku. Ještě ten den byla převezená na novorozeneckou JIP.

Barunka měla nezralé plíce a nemohla sama dýchat, proto byla napojena na plicní ventilaci. Také měla otok mozku, potíže se srážením krve a další, život ohrožující komplikace. Na JIP společně strávily šest těžkých týdnů. Hypoxie bohužel zanechala následky. Proto ještě na JIP začala maminka s Barunkou cvičit Vojtovu metodu, aby zvrátila nepříznivou prognózu dětské mozkové obrny.

Přicházely první pokroky a rodiče měli naději, že vše bude v pořádku. Bohužel se u Barunky v šesti měsících rozvinul těžký typ epilepsie – Westův syndrom. Strávili měsíc na neurologii, během kterého se Barunka vývojově vrátila na začátek. Kvůli epilepsii na doporučení odborníků také přestali s Vojtovou metodou a hledali pro Barunku jiné typy rehabilitace, díky němuž by se ve vývoji mohla opět posunout. Velmi se jim osvědčila zejména Feldenkraisova metoda, hiporehabilitace a kraniosakrální terapie. Bohužel většinu rehabilitací si platí sami.

Navzdory velmi těžkému začátku Barunka dělá pokroky. Je to veselá a společenská holčička, která má velký zájem o okolí a miluje hudbu. Dělá svým rodičům velkou radost. Barunky rodina je přesvědčena, že má potenciál nepříznivou diagnózu zvládnout.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na rehabilitace pro Barunku, které moc pomáhají a bohužel je nehradí zdravotní pojišťovna. Ročně za ně rodina vydá cca 100 000 Kč.

Jedná se konkrétně o Feldenkraisovu metodu, hiporehabilitaci a kraniosakrální terapii. Kognitivní stránku rodiče rozvíjí pomocí kognitivně-motorické terapie a specializované logopedie, jejíž náklady také částečně z této finanční pomoci budou moci pokrýt.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
30 000 Kč  •  4. 10. 2022 20:06

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat