Dobrovýzva ukončena:

Podpořme Filipa – Dobrovýzva

Vybráno 0 Kč 7 000 Kč
20 000 Kč
Podpořme Filipa - Dobrovýzva
5 dárců
Celkem se zapojilo
1 400 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Podpořme Filipa - Dobrovýzva

Vybráno 0 Kč 7 000 Kč
20 000 Kč
Autor
Karel Cimburek
Datum přidání
10. 6. 2022

Proč Dobrovýzvu zakládám

Moje firma se rozhodla podpořit Filipa v jeho snaze co nejlépe se poprat se svým osudem a pomocí této Dobrovýzvy vybrat další penízky na rehabilitace a cvičení. Podpořme ho všichni 🙏🙏. Hodinářství Cimburek 


Kdo sbírku organizuje?

Maminka čtyřiadvacetiletého Filipa se obrací s žádostí o pomoc pro svého syna, který má kombinované postižení a celý život bude odkázaný na pomoc druhé osoby.

Komu pomůžeme?

Filip se narodil předčasně v 33. týdnu s vrozenou srdeční vadou – koarktace aorty a velkými problémy s dýcháním. Jako týdenní miminko byl z JIP v Brně převezen do pražského Motola, kde byl operován. Operace dopadla dobře, nicméně velké problémy s dýcháním zapříčinily špatné okysličení mozku a následnou diagnózu:dětská mozková obrna se spastickou kvadruparézou, která vyžadovala dennodenní cvičení Vojtovou metodou. K tomu se přidala oční vada, dětský strabismus a později dalekozrakost, porucha autistického spektra a středně těžká mentální retardace, která vyžaduje celodenní dohled dospělé osoby.

„Filip je, i přes nepřízeň osudu, pohodový kluk, který se rád směje, zpívá, poslouchá muziku, skládá puzzle a moc rád jezdí na výlety. Kromě pravidelné rehabilitace, která je velice důležitá, aby se jeho stav nezhoršoval, jezdíme také na hiporehabilitaci a rehabilitační plavání. Bohužel nic z těchto věcí pojišťovna nehradí. Dříve jsme jezdívali jednou ročně na měsíční pobyt do lázní, což už teď není možné, protože je dospělák a sám, kvůli svému handicapu, jet nemůže“ dodává maminka.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Rádi bychom peníze, které by se vybraly, použili na Filipovu pravidelnou intenzivní neurorehabilitaci v neurorehabilitačním centru SAREMA v Brně, a pokud by se vybralo víc, tak i na nový lehčí vozík, protože ten, co máme, váží 19 kg a pomalu dosluhuje.

Moc děkujeme všem, které Filipův příběh zaujal a rozhodli se pomoci druhým a finančně podpořit naši sbírku. Děkujeme!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  11. 7. 2022 13:14
DobroDárce
700 Kč  •  24. 6. 2022 20:59
Velkorysý dárce
3 000 Kč  •  11. 6. 2022 19:50
Štědrý dárce
300 Kč  •  11. 6. 2022 11:31
Milý dárce
2 000 Kč  •  10. 6. 2022 17:07

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou