Sbírka ukončena:

Rehabilitace pro Aničku

Vybráno 0 Kč 0 Kč
120 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Rehabilitace pro Aničku

Vybráno 0 Kč 0 Kč
120 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Tahmina Gregor
Datum přidání
22. 3. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Pomoc organizuje Tahmina Gregor, adoptivní maminka. Sbírka pomůže naší dceře Aničce, která má progredující spastickou diparézu, aby se její stav nezhoršoval. 

Komu pomůžeme?

Anička Jasmina je naše dcera, kterou jsme adoptovali v létě 2019. Když Anička přišla k nám, bylo jí rok a půl a už trochu chodila. Postupně se její chůze zhoršovala a dozvěděli jsme že Anička má  spastickou diparézu s progresivní formou. To znamená že musí dennodenně rehabilitovat, aby se její stav nezhoršoval. Hodně nám pomáhá Hometherapy a dárci, bez kterých by to nešlo. Současně máme zajištěné zhruba 2 měsíce intenzivního cvičení u Hometherapy, diky daru za který jsme moc vděčné. Anička by měla cvičit i nadále, a my sami bychom to celé nezvládli odfinancovat.

V únoru Anička dostala Botox do nožiček, který uvolnil napětí svalů. Teď musí minimálně půl roku intenzivně cvičit aby se dostal účinek. Anička by potřebovala kolem 120 000 Kč na 4 měsíce rehabilitace. Budeme velmi rádi jestli tato částka se vybere, nebo se vybere i částečně.

Budeme moc vděčni za každou pomoc!

Přeji všem krásné dni a hodně zdraví,

Maminka Aničky Tahmina Gregor

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze použijeme na rehabilitaci Aničky u Hometherapy. Kdyby se celá částka nevybrala, použijeme částečně. Jeden měsíc cvičení nám vychází cca na 30 000 Kč. Moc Aničce toto cvičení pomáhá.

Od srdce děkujeme za každou pomoc!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat