Úspěšně vybráno:

Přispěli jste na rehabilitace pro Sebíka

Vybráno 0 Kč 25 000 Kč
25 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
25 000 Kč
Průměrná výše daru
25 000 Kč
Nejvyšší dar
14 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispěli jste na rehabilitace pro Sebíka

Vybráno 0 Kč 25 000 Kč
25 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
7. 10. 2022

Představení sbírky

Sebastiánek je šikovný malý chlapec, který se snaží ze všech sil bojovat se všemi svými diagnózami a být co nejvíce samostatně pohyblivý. K tomu mu dopomáhají intenzivní rehabilitace, které pravidelně již od útlého dětství navštěvuje.

Komu pomůžeme?

Sebík je šestiletý klučina, kterého trápí trupová hypotonie, diparetická forma DMO, mentální retardace a celkově těžké vývojové opoždění. Pro zlepšení zdravotního stavu s ním rodina jezdí na intenzivní neurorehabilitační pobyty TheraSuit do Centra v Hájku u Rokycan.

Intenzita cvičení je pro Sebíka velmi důležitá, proto se snaží pobyty opakovat alespoň 5× do roka, dle finančních možností. Sebík na TheraSuit jezdí od svých dvou let a díky intenzivnímu cvičení a doprovodných terapií, dělá úžasné pokroky. V průběhu čtrnácti dnů se se Sebíkem zaměřují na posílení svalů, uvolnění spasticity, polohování a hlavně na celkovém zlepšení pohybového aparátu. Vše je zde vytvořeno na míru každého dítěte.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou využity na intenzivní rehabilitace TheraSuit v Centru Hájek u Rokycan, kam Sebík dojíždí již čtvrtým rokem.

Koncept TheraSuit obsahuje dvouhodinové intenzivní cvičení, kde se používá TheraSuit oblek, který napomáhá ke správnému svalovému napětí. Dále má doprovodné terapie jako masáže, vodoléčbu, motomed, ergoterapii, speciální pedagogiku, snoezelen a neurofeedback. Komplexnost cvičení a terapií Sebíčkovi velmi pomáhají při zlepšení jak fyzického, tak i mentálního vývoje. Sebík zde navštěvuje i denní stacionář, kde v rámci dopoledne absolvuje rehabilitace, které nenásilně navazují na TheraSuit.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
25 000 Kč  •  10. 10. 2022 12:29

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat