Úspěšně vybráno:

Rehabilitační pobyty pro Vojtíška

Vybráno 0 Kč 35 000 Kč
35 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
35 000 Kč
Průměrná výše daru
35 000 Kč
Nejvyšší dar
7 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Rehabilitační pobyty pro Vojtíška

Vybráno 0 Kč 35 000 Kč
35 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
8. 2. 2023

Představení sbírky

Téměř šestiletý Vojtíšek má mentální a pohybové postižení. Finanční dar jeho rodiče využijí na speciální rehabilitační pobyty, které mu velmi pomáhají. Vojtíšek nechodí, zatím se pohybuje pouze šoupaním po zadečku. Je to velký bojovník a jeho rodina dělá vše pro to, aby ho postavili na nohy a on mohl udělat jednoho dne své první samostatné krůčky.

Komu pomůžeme?

Vojtíšek se narodil v Mostě, kam jeho maminku poslal pan doktor, protože už prý nepřibíral na váze. Lékaři se rozhodli mamince porod vyvolat, protože podle nich byla již ve 39. tt. Průtoky pupečníku i placenta byly v pořádku, ale i tak lékaři porod vyvolali. Narodil se Vojta s váhou pouhých 2590 g. Porod trval necelých 5 hodin a nakonec byl překotný. Jak se Vojta velmi rychle dral na svět, otlačil se a měl modřiny v celém obličeji. Ty se mu později srazily kolem očí a vypadal jako boxer po zápase. Než se mu úplně vstřebaly, trvalo to téměř 3 měsíce. V podstatě modřiny byly to nejmenší, jak se postupem času ukázalo. Kvůli těmto modřinám měl Vojtíšek silnou žloutenku a musel opakovaně podstoupit fototerapii. Po porodu však neodpovídal termínu porodu ve 39. tt., ale podle pediatrů teprve 35. tt. a z toho důvodu měl i velké potíže s dýcháním. Opakovaně přestával dýchat a musel být na neonatologické JIPce. Maminka byla na jiném oddělení, ale pořád za ním chodila, aby nebyl sám. Vojtíšek dostával léky na „nastartování'' mozku a plic. Podstoupil již v porodnici různá vyšetření – kardiologie, ortopedie, neurologie a vyšetření ledvin. Po dlouhých 28 dnech ho s maminkou konečně pustili domů. Čekali, že vše se již v lepší obrátí, ale bohužel se tak nestalo. Jak se ukázalo, byl to teprve začátek…

Po příchodu z porodnice to neskončilo a Vojta začal poznávat krásy naší země, ovšem ne za účelem výletů a krásných zážitků s maminkou, tatínkem a bráškou Kubíkem, ale byl to jen jeden lékař za druhým. Začalo to neurologií, urologií, genetikou, antropologií, endokrinologií, očním, plastickou chirurgií ruky a psychologickým vyšetřením. Podstoupil různá vyšetření a operace. Byl týden na neurologii v Praze, podstoupil i magnetickou rezonanci mozku, ušní vyšetření i spánkové EEG. Má za sebou urologickou a oční operaci, dostal také brýle. V červnu  podstoupil dvě další operace prstů na rukách, protože měl zkrácené šlachy, což mu bránilo správně uchopovat věci a hračky. Od té doby rehabilituje a cvičí prsty v rámci ergoterapie.

Paradoxem je, že po všech těchto vyšetření nemá stále stanovenou diagnózu. Na genetice stále zkoumají různé syndromy – bylo podezření na Kabuki syndrom, který se naštěstí nepotvrdil. Zjistilo se, že má určitou genetickou poruchu, která je nově popisována, a s touto poruchou je jeden z 24 lidí na světě. Lékaři však bohužel mají v současné době o této vadě pouze minimum informací. Podle antropologů a tabulek má menší hlavičku, než by měl mít, proto mají podezření na mikrocefalii. Rodiče s ním jezdí na cvičení do Kladna, na logopedii do Mostu a na ergoterapii do Jirkova.

Vojtíšek je moc šikovný klučina, ale bohužel pohyb vázne. Momentálně je schopný bravurně válet sudy a posadit se, přemisťuje se šoupáním po zadečku. Neumí se zatím plazit ani neleze. S pomocí umí udělat pár krůčků, ale sám to nezvládne. Je tedy plně odkázán na maminku, tatínka a brášku. Doma má speciální židličku a zdravotní kočárek, vertikalizační stojan a nyní nově i invalidní vozíček. Na jaře roku 2023 podstoupí operaci obou nožiček – má totiž zkrácené šlachy a lýtkové svaly. Po dobu 4–6 týdnů bude muset mít celé nohy v sádrách.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na úhradu nerorehabilitačního pobytu pro Vojtíška. Bohužel, zdravotní pojišťovna na ně nepřispívá, i když Vojtíškovi velice pomáhají a jsou mu velikým přínosem. 

Jak nám napsali jeho rodiče: „Nejvíce Vojtovi pomáhají speciální rehabilitace, které si však musíme plně hradit sami. Tyto rehabilitace bude Vojtíšek po operaci potřebovat o to více, aby mohl udělat své první krůčky. Pojišťovny na ně bohužel nepřispívají i přesto, že prokazatelně dětem jako je náš syn velmi pomáhají. Peníze bychom tedy využili právě na zaplacení těchto speciálních rehabilitací.“

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
35 000 Kč  •  9. 2. 2023 15:50

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat