Sbírka ukončena:

Zdravá střecha bez azbestu a trakařů

Vybráno 0 Kč 18 500 Kč
90 000 Kč
 -
24 dárců
Celkem se zapojilo
771 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Česká tábornická unie – T.K.ARNIKA Kolín, p.s.
Datum přidání
22. 2. 2022

Kdo vlastně jsme a co všechno děláme za činnosti?

Jsme malý dětský oddíl z Kolína, který vznikl v roce 1986 a dostal jméno podle chráněné květiny Arniky horské. Náš oddíl se jmenuje T.K. ARNIKA Kolín a jsme členy České tábornické unie. V současné době máme 25 aktivních dětí a 7 vedoucích.  Každý pátek se ve dvou místnostech naší klubovny potkávají děti a jejich družinoví vedoucí při schůzkách plných her, učí se novým znalostem o přírodě a táboření. Jednou za čas jezdíme na výpravy, při nichž spolu objevujeme různá zajímavá místa známá i neznámá a hrajeme spoustu her. Výpravy máme jak jednodenní, tak vícedenní. Během vánočního období pořádáme pro širokou veřejnost u nás v Kolíně Živý Betlém, který je velmi oblíbený. Zároveň se na této akci setkává mnoho rodin i s jejich blízkými přáteli.  Vyvrcholením veškeré naší celoroční činnosti je třítýdenní tábor pro děti z oddílu, ale i mimo oddíl, kde o zážitky a vykouzlené dětské úsměvy není nouze.

Zároveň jsme také skupina přátel, která vždy drží při sobě a jeden na druhého se můžeme spolehnout za každé okolnosti.

https://www.facebook.com/1574042269513004/videos/772500970195007

Náš obyčejný příběh o naší staré chaloupce a padajících trakařích do ní

Bylo, nebylo…, byla jednou na mýtině uprostřed lesa malá chaloupka a té říkali Muchonožka, protože stála na muších nožičkách. I takto by v podstatě mohl začínat náš příběh, protože máme také chaloupku, která sice nestojí uprostřed lesa na mýtině a nemá žádné muší nožky, přesto má své obrovské vnitřní kouzlo a nachází se nedaleko centra v Kolíně. Našemu oddílu slouží již přes třicet pět let jako dětská klubovna pro volnočasové aktivity a během té doby si toho již mnohé zažila. Její celkové staří je již přes sto dvacet let a za tu dobu nejednou změnila svého majitele, než se dostala do našich rukou. Po celou dobu se o ní řádně staráme, roky však nemilosrdně utíkají, a i na naší chaloupce se za tu dobu podepsal již zub času a začalo nám do ní v poslední době na několika místech skrz střechu zatékat. Tak vždycky, když venku padají trakaře, chodíme po půdě a snažíme se vodu chytat v místech největších průsaků do džberů. Zaléváme pak s ní venku kytky na zahrádce, vodou se přeci neplýtvá. Sami si vody vážíme, víme, že je důležitá pro náš život, neboť v poslední době je jí nedostatek. Této zásadě také učíme i naše děti v oddíle, kde každý z nás vodu má velmi rád, ale jen však v místech, kam skutečně patří a uvnitř naší chaloupky ji již nechceme.

   Po všech těch patáliích s padajícími trakaři skrze naši střechu nás mnohonásobně trápí ještě víc samostatné složení střešního pláště. Střecha je pokryta azbestem neboli eternitem, jenž byl hojně využíván jako těsnění či jako krytina střech v druhé polovině 20. století.. Vlákna azbestu se dnes postupně uvolňují do vzduchu a při vdechnutí se zachytávají v plicích, kde způsobují rakovinu.  Samostatné nebezpečí azbestu spočívá hlavně v tom, že je dlouhá latence mezi expozicí a propuknutím choroby. Právě tomuto riziku se snažíme zamezit a v naší chaloupce a jejím okolím chceme opět zdravý vzduch pro všechny, aby se nikdo z nás v budoucnu nemusel bát, že bude případně trpět onemocněním plic či nějakým zhoubným nádorem. Naším hlavním přáním je tedy dýchat zdravý vzduch a mít novou střechu nad hlavou bez trakařů.

https://arnikakolin.webnode.cz/rekonstrukce-klubovny/

Na co konkrétně korunky vybíráme?

Vybrané finanční prostředky půjdou především na uhrazení nákladů na likvidaci původního střešního pláště na naší chaloupce, který je z azbestu a na nákup nových střešních tašek, latí, tašek, latí a zase dalších tašek, kterých budeme potřebovat opravdu hodně, aby nám už nezatékalo do střechy. Likvidaci samostatného azbestu musí provést odborná firma dle zákonem stanovené direktivy pod odborným dozorem, což bude pro nás jedna z hlavních nákladových položek. Další finanční prostředky půjdou zároveň na dostavbu komína, který je v současné době rozestavěný a dokud nebude výměny celý střešní plášť, jeho dostavba pozbývá smysl. Velkou část prací si uděláme svépomocí a tím ušetříme další mzdové náklady.

Uhrazení části nákladu v hodnotě 90 tisíc by nám nesmírně pomohlo k zaplacení části první etapy a umožnilo nám pokračovat výstavbou herních místností v podkroví pro děti, samozřejmě již bez těch trakařů 😊.

Pokud by nám ještě zbyly nějaké finanční prostředky z vybrané částky k dobru, tak ty bychom je použily na nákup herních prvků pro děti.

Co už jsme společným úsilím v předchozích let vytvořili a co chceme ještě dokázat?

Pokud se u nás v oddíle ohlédneme zpět za pomoci kouzelného hrnce do roku 2014, tak se nám podařilo tenkrát předělat část dvorku a vyměnit starou dlažbu za novou. Tím by se dalo říct, že to zároveň odstartovalo všechno naše budoucí budování, které trvá do dnešní doby.

O rok později jsme se totiž vrhli na výstavbu nové táborové kuchyně a jídelny, což se protáhlo na další tři roky.

V roce 2018 se nám podařilo vyměnit střechu nad garáží, do které nám padaly tolik pro nás nepopulární trakaře, a to samé nás čekalo i v roce 2019 se střechou nad chodbou.

V roce 2020 se nám konečně podařila dokončit druhou půlka dvorku s novým plotem a díky tomu byl vytvořen větší prostor pro venkovní posezení.

Pak pro nás přišel zlomový rok 2021 a našemu oddílu se povedlo získat větší finanční objem peněz od Ministerstva školství na přestavbu zázemí místností a sociálního zařízení. Dalo by se tedy říct, že i když to byl nešťastný rok kvůli nemoci Covid 19, tak nám to umožnilo bez přerušení stavebních prací dokončit rekonstrukci současných společenských místností v klubovně, které pro nás vytvářejí příznivější prostředí pro naši výuku.

Mezitím se nám díky kamarádovi Standovi (bývalému členovi oddílu) a jeho velkému nadšení podařilo zpracovat kompletní projekt na naši střechu a podat ho na stavební úřad.

V letošním roce v květnu 2022 nás čeká ta nejzásadnější událost a tou je výměna hlavní střechy na naší chaloupce, jejíž stav už je velmi žalostný a zároveň se chceme při této příležitosti pokusit i o vytvoření herního prostoru v podkroví, pokud nám dopadne podaná dotace. Jediné, co nám schází jsou ty finanční prostředky. Máte-li chuť nám pomoci, i třeba drobnou částkou, budeme Vám nesmírně vděčni.

Čeho chceme dosáhnout v následující letech? To je prozatím pro nás ve hvězdách 😊, i když plánů máme mnoho……

Co můžete svojí pomocí získat?

Jako malý oddíl toho moc při své činnosti nemáme, ale přece jen něco málo můžeme všem naši dárcům nabídnout. Po skončení sbírky Vás rádi všichni pozveme k nám na tábořiště, kde pro Vás připravíme herní odpoledne, posezení u taboráku s kytarou a možností přespání pod širákem či v tee-pee. Já osobně neznám lepší zážitek, než je spaní pod hvězdnou oblohou, kdy Vám nad hlavou padají hvězdy. A o další zážitky nebude nouze, budeme mít pro Vás spoustu veselých příběhů k vyprávění 😊 u ohniště. Kdyby se někomu tato možnost přeci jen nehodila, tak ho rádi na podzim pozveme k nám do oddílu na celovečerní film. Případně mu poděkujeme jeho jménem podepsáním se na vnitřní stranu tašky nového střešního pláště, jako důkaz jeho vnitřní dobrosrdečnosti.

Jak tento nevšední zážitek získat?

Stačí se nám ozvat o jaký zážitek máte zájem na naši emailovou adresu a my Vám pošleme přesné instrukce, kam máte přijet a v jakém termínu, či nám případně poslat celé své jméno do emailu a my Vám vybranou tašku, třeba u komína podepíšeme vašim jménem.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
2 000 Kč  •  22. 4. 2022 13:49
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  16. 4. 2022 12:57
Štědrý dárce
100 Kč  •  16. 4. 2022 12:54
Dobrosrdečný dárce
3 000 Kč  •  16. 4. 2022 11:38
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  13. 4. 2022 6:02
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  12. 4. 2022 22:55
Štědrý dárce
300 Kč  •  12. 4. 2022 7:36
Milý dárce
300 Kč  •  6. 4. 2022 8:16
Milý dárce
3 000 Kč  •  23. 3. 2022 18:40
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  21. 3. 2022 15:46
Moris
300 Kč  •  14. 3. 2022 7:22
Z TK Kamzíci Brno posílám pozdravy a držím palce, ať to jde. Taky teď dělám na své stavbě, ale vy to budete mít jednodušší, vás je mnogo :-)
Štědrý dárce
500 Kč  •  12. 3. 2022 2:28
Marek C.
500 Kč  •  28. 2. 2022 8:33
Iva B.
300 Kč  •  27. 2. 2022 21:31
Laskavý dárce
500 Kč  •  23. 2. 2022 21:24
DobroDárce
500 Kč  •  23. 2. 2022 15:20
Laskavý dárce
500 Kč  •  23. 2. 2022 9:00
Jana
500 Kč  •  22. 2. 2022 20:00
Držím palce, ať se vám i nadále daří.
Milý dárce
500 Kč  •  22. 2. 2022 16:40
DobroDárce
1 500 Kč  •  22. 2. 2022 15:28
Kue
400 Kč  •  22. 2. 2022 14:11
Už se těším na posezení u táboráku a oblohu plnou padajících hvězd.
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  22. 2. 2022 12:46
Marek
300 Kč  •  22. 2. 2022 12:07
Ať ta naše střecha je brzy hotová.
Milý dárce
300 Kč  •  22. 2. 2022 11:39

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat