Sbírka ukončena:

Roční rehabilitace pro Fandu

Vybráno 0 Kč 2 450 Kč
100 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
490 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Roční rehabilitace pro Fandu

Vybráno 0 Kč 2 450 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
29. 11. 2022

Představení sbírky

Jmenuji se František, mám 9 let a jsem „trošku“ jiný než ostatní děti.

Narodil jsem se jako zdravé miminko. Dobře jsem se vyvíjel do 18 měsíců. Potom se se mnou něco stalo a můj vývoj se zastavil. Neumím chodit, neumím mluvit, nosím pleny a musím být krmen. Jsem odkázán na 24 hodinovou péči. Zůstal jsem s tatínkem sám a maminka mě od 2 dvou let ani jednou nenavštívila. Pro zlepšení svého zdravotního stavu potřebuje speciální neurorehabilitace, které bohužel nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění.

Komu pomůžeme?

Jmenuji se František Maschke, mám 9 let a jsem „trošku“ jiný než ostatní děti.

Narodil jsem se jako zdravé miminko. Dobře jsem se vyvíjel do 1,5 roku. Potom se se mnou něco stalo a můj vývoj se zastavil.

Podstoupil jsem spousty vyšetření a lékaři mi postupně diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu, svalovou hypotonii trupovou i končetinovou, těžkou mentální retardaci s poruchou chování, masivně vyjádřený cerebellární syndrom s palleo i neocerebellární složkou, centrální kvadruparézu, masivní mozečkový syndrom. V pěti letech jsem podstoupil genetické vyšetření v Praze, kde zjistili, že původcem všech nemocí je mitochondriální vada -mutace genu AIFMI.

Neumím chodit, neumím mluvit, nosím pleny a musím být krmen. Jsem odkázaný na 24 hodinovou péči.
Zůstal jsem s tatínkem sám. Tatínek i přesto, že sám je v invalidním důchodu, se o mně stará, jak jen může. Nesmím také zapomenout na svou babičku, která nám také moc pomáhá.

Navštěvujeme spousty lékařů a téměř každý den docházíme na neurorehabilitace, které bohužel nejsou placeny státem a jsou pro mě moc potřebné.

Vím, že má tatínek se mnou moc práce, moc ho miluji a vážím si ho za to, že mě také neopustil a stará se o mě.
Moc rád bych mu jednou přišel naproti po svých nožičkách a řekl mu: „Tatínku, děkuji ti…miluji tě“


A jedno moje přání.....?

Přál bych si, aby se našli hodní dárci, kteří by nám mohli finančně přispět na mou neurorehabilitaci, která je pro mne velmi důležitá.

Děkuji všem hodným lidem, kteří si můj příběh přečetli a neobracejí se ke mě zády.
Mám rád život, jsem velký bojovník, jsem živý a usměvavý kluk a umím také pořádně zlobit.
Mám vás všechny moc rád.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou využity na celoroční ambulantní rehabilitace v rehabilitačním zařízení Arcada Neuromedical Center. Fanda ambulantní rehabilitace absolvuje pravidelně a vždy díky nim dosáhl zlepšení zdravotního stavu. Bohužel ambulantní rehabilitace nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Díky sbírce bude moci František absolvovat ambulantní terapie po dobu jednoho roku.

Pokud se podaří ve sbírce vybrat více peněz, bude moci František pokračovat ambulantními rehabilitacemi i dále a podporovat svůj rozvoj.

Pokud by se nepodařilo vybrat peníze na roční  rehabilitace, budou peníze ze sbírky i přesto využity k ambulantním rehabilitacím.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  27. 1. 2023 14:46
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  2. 1. 2023 18:39
Laskavý dárce
200 Kč  •  29. 12. 2022 16:35
XXX
150 Kč  •  18. 12. 2022 19:30
Držím palce Fanoušku <3
Milý dárce
1 000 Kč  •  13. 12. 2022 13:43

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat