Úspěšně vybráno:

ROK DOBRÉHO ČINĚNÍ: Pomozte lidem s handicapem oslavit rok plný dobrých skutků!

Vybráno 0 Kč 61 000 Kč
60 000 Kč
 -
53 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
1 151 Kč
Průměrná výše příspěvku
8 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

ROK DOBRÉHO ČINĚNÍ: Pomozte lidem s handicapem oslavit rok plný dobrých skutků!

Vybráno 0 Kč 61 000 Kč
60 000 Kč
Datum přidání
18. 10. 2021
Poslední aktualita

16. 11. 2021 11:31

AKTUALIZUJEME PODRUHÉ!

Jen díky Vám bylo umožněno, aby v Chráněném bydlení Dačické okénko proběhl v předstihu (viz minulá aktualita) hudební workshop Terezy Hříbkové. Byl DOKONALÝ, naši klienti si ho užili jako máloco a Vy do jeho průběhu můžete nahlédnout prostřednictvím přiloženého videa.

Ale jen o tom nynější aktualita být nemá…

DÍKY VAŠIM PŘÍSPĚVKŮM JSME JIŽ ZA 25% CÍLOVÉ ČÁSTKY! Máme ohromnou rádost, že s námi „jdete“ a fandíte nám, budeme se i nadále snažit Vás nezklamat.

SKVĚLÍ JSTE A JEŠTĚ JEDNOU DÍKY MOC! SPOLEČNĚ TO DO TÉ CÍLOVÉ ČÁSTKY DÁME!

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Kdo sbírku organizuje?

Jmenuji se Vítězslav Větrovec, jsem zaměstnancem Otevřených oken a pracuji jako asistent v Chráněném bydlení Dačické okénko od jeho založení na podzim 2019. Jsem rovněž autorem projektu Rok dobrého činění i autorem tohoto projektu na Doniu.

PROČ SI PROJEKT NA DONIO NEDÁVAJÍ SAMA OTEVŘENÁ OKNA, Z. Ú.?

Protože rozsah projektu je pro organizaci typu Otevřených oken z finančního hlediska nerealizovatelný a jeho výstup v podobě kulturní akce se vymyká aktivitám, které Otevřená okna běžně organizují. Projekt má přitom pro klienty ohromný smysl, užívají si ho, svou snahou nás leckdy i překvapují a dokonce i nám, asistentům, dává projekt vhodný motivační nástroj na to, jak naše klienty vést a v čem jim ještě více pomáhat. V rozhovoru s vedením organizace jsme nakonec naznali, že nejjednodušší (i z hlediska organizačního) bude, pokud projekt zaštítím sám. Projekt tedy nadále běží se souhlasem vedení organizace Otevřená okna, z. ú., která se do projektu zapojuje poskytnutím odměn jednotlivým dárcům a propagací.

Komu pomůžeme?

Rok dobrého činění je projekt, kterého se účastní všichni klienti (11) Chráněného bydlení Dačické okénko (CHB DO) a který trvá od března 2021 do března 2022. V jeho rámci se klienti učí vhodnému chování na veřejnosti i mezi sebou, vzájemné spolupráci, adekvátním reakcím v krizových situacích či nezištné pomoci komunitě, v níž se nacházejí. Cílem projektu je přispět nejen k příjemnému soužití skupiny klientů doma v chráněném bydlení, ale také ke zlepšení integrace klientů do komunity v Dačicích.

KRŮČEK ZA KRŮČKEM

Každý měsíc, kdy projekt běží, si klienti vylosují „téma měsíce“ a „odměnu“, o kterou soutěží. Zaměstnanci CHB DO pak reflektují snahu klientů daný úkol (např. nezištná pomoc ostatním) plnit, ale zaznamenávají i „prohřešky“ proti danému tématu a tématům předchozím, již proběhlým. Pokud v závěru měsíce zaměstnanci CHB DO naznají, že „pozitivní“ snaha převýšila tu „negativní“, klienti se můžou radovat z odměny. Většinu odměn pak klienti obdrží až po ukončení celého projektu, tj. v průběhu roku 2022 (počínaje březnem).

JAK MŮŽETE POMOCT A NA CO BUDOU VAŠE DARY VYUŽITY?

Rád bych našim klientům v rámci odměn nabytých v projektu zprostředkoval nevšední zážitky, na něž v běžném chodu chráněného bydlení většinou není čas a finance, zapojil je více do různých kreativních procesů a zároveň otevřel naše chráněné bydlení veřejnosti. Chci, aby z některých odměn neměli zážitek jen naši klienti, ale i místní dačická komunita a veřejnost.

Více viz: https://vitezslavvetrovec.wixsite.com/rokdobrehocineni

"Dobrý den, jmenuji se Drahomíra Blažková a jsem ředitelkou Otevřených OKEN již 18 let. Po celou dobu se snažíme přemýšlet a jednat tak, aby to bylo pro naše klienty co nejužitečnější. Jedno ze zásadních slov, o které je opřena naše práce, se jmenuje MOTIVACE. Motivace působí obousměrně – pokud se podaří realizovat zajímavá aktivita, ze které mají klienti radost, posouvá to dopředu nejen klienty, ale i zaměstnance. Spirála tvořivosti stoupá nahoru… I proto se raduji z tvořivých zaměstnanců, jejichž nápady a aktivity inspirují nejen jednotlivé klienty, ale celou organizaci. Pokud projekt, předložený panem Vítězslavem Větrovcem najde milost ve Vašich očích a zaslouží si Vaši podporu, posuneme se všichni o kousek dál v tvoření, zapojení do místní komunity, spolupráci – zkrátka v dobře a smysluplně prožívaném čase."

PaeDr. Drahomíra Blažková

ředitelka organizace Otevřená okna, z. ú.

"Když jsme v září 2019 otevírali novou službu chráněného bydlení v Dačicích, měli jsme velké plány a sny. Některé se časem ukázaly jako nereálné a my se museli přizpůsobit každodenní realitě. Chráněné bydlení Dačické okénko není jen sociální službou, je především domovem pro naše klienty, do kterého my, pracovníci, přinášíme kus sebe a není ani pro nás jen zaměstnáním. Byli jsme stále na začátku a ne a ne se posunout. Vše jsme modelovali a upravovali dle potřeb klientů a služby, ale stále nám něco chybělo. Potřebovali jsme každodenní rutinu obohatit a získat nástroj, jak efektivně pracovat s našimi klienty a jak je motivovat ke změnám, které by sami chtěli. Podařilo se. Zrodil se nápad „motivace hrou“ a z nápadu náš kolega Vítězslav Větrovec vymodeloval projekt, který právě v Dačickém okénku běží. Má úspěch a klienti se díky němu naučili spoustu věcí, které Vám mohou připadat samozřejmé, ale pro naše klienty jsou výzvou a stojí je spoustu úsilí.
Díky Vaší pomoci budou klienti Chráněného bydlení Dačické okénko odměněni za svou snahu a vytrvání. Díky Vaší pomoci uskutečníme společný celo víkendový program, kde se setkají s komunitou, kde žijí, kam se přistěhovali a kde hledají nové přátele a své místo na zemi. Díky Vaší pomoci budou v roce 2022 prožívat nové zkušenosti a zážitky ve formě vyhraných odměn.
Děkujeme, že nám pomáháte."

Denisa Dohnalová, DiS.
Vedoucí a sociální pracovnice Chráněného bydlení Dačické okénko

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Díky Vašemu příspěvku budou moci být v roce 2022 realizovány následující odměny a kulturní události:

DEN DOBRÉHO ČINĚNÍ V KULTURNÍM KLUBU BÉČKO V DAČICÍCH (13. března 2022)

– divadelní workshop pro klienty CHB DO a výstup z něj

– autogramiáda a úvodní slovo čestného hosta projektu herce Roberta Mikluše

– divadelní představení Divadla Aldente (divadlo, kde se potkávají herci a autoři s Downovým syndromem a profesionální divadelníci bez handicapu)

– premiéra krátkého filmového dokumentu o organizaci Otevřená okna, z. ú.

– vernisáž výtvarných prací klientů CHB DO

HUDEBNÍ WORKSHOP

NÁVŠTĚVA KOLOTOČŮ

VÝLET DO ZOO

SPOLEČNÉ ZASAZENÍ STROMU A OPÉKAČKA BUŘTŮ

SPOLEČNÁ KONSTRUKCE VORU A JEHO OZKOUŠENÍ NA PŘÍRODNÍM KOUPALIŠTI

ZAKOUPENÍ MALÉHO ZAHRADNÍHO GRILU A POSEZENÍ K NĚMU

VÝLET NA STATEK DO KOSTELNÍHO VYDŘÍ (POVOZENÍ SE NA KONÍCH, TRAKTORECH APOD.)

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

16. 11. 2021 11:31

AKTUALIZUJEME PODRUHÉ!

Jen díky Vám bylo umožněno, aby v Chráněném bydlení Dačické okénko proběhl v předstihu (viz minulá aktualita) hudební workshop Terezy Hříbkové. Byl DOKONALÝ, naši klienti si ho užili jako máloco a Vy do jeho průběhu můžete nahlédnout prostřednictvím přiloženého videa.

Ale jen o tom nynější aktualita být nemá…

DÍKY VAŠIM PŘÍSPĚVKŮM JSME JIŽ ZA 25% CÍLOVÉ ČÁSTKY! Máme ohromnou rádost, že s námi „jdete“ a fandíte nám, budeme se i nadále snažit Vás nezklamat.

SKVĚLÍ JSTE A JEŠTĚ JEDNOU DÍKY MOC! SPOLEČNĚ TO DO TÉ CÍLOVÉ ČÁSTKY DÁME!

4. 11. 2021 10:18

AKTUALIZUJEME POPRVÉ!

Děkujeme za dosavadní nemalou podporu a hlásíme se s několika novinkami.

Ačkoliv sbírka ještě není zdaleka u konce, vzhledem k rodinným a jiným okolnostem jsme byli nuceni hudební workshop Terezy Hříbkové, který se měl udát až na jaře příští roku, přesunout. Přesunout kam? Již na tento víkend! Můžete to brát i jako důkaz důvery v náš projekt a především ve Vás, naše podporovatele! Na našich facebookových stránkách naleznete příští týden z workshopu náležitou foto- i videodokumentaci.

Druhou novinkou je, že jsme trochu poměnili počty odměn. Zůstává jen jedna za 5.000,- Kč a o 10 jsme navýšili počet odměn za 1.000,- Kč, o které je prozatím největší zájem.

Doufáme, že nám nadále zůstanete věrni a potkáme se společně 13. března 2022 na Dni dobrého činění v Dačicích. Mějte se krásně!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Štědrý přispěvatel
700 Kč  •  14. 1. 2022 15:23
Štědrý přispěvatel
300 Kč  •  12. 1. 2022 14:13
Velkorysý přispěvatel
1 400 Kč  •  12. 1. 2022 12:20
Velkorysý přispěvatel
100 Kč  •  12. 1. 2022 10:14
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  12. 1. 2022 9:33
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  11. 1. 2022 17:50
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  11. 1. 2022 17:48
Robert M.
1 000 Kč  •  11. 1. 2022 17:45
Jupí
Laskavý přispěvatel
8 000 Kč  •  11. 1. 2022 16:52
Laskavý přispěvatel
1 000 Kč  •  10. 1. 2022 17:39
Velkorysý přispěvatel
5 000 Kč  •  7. 1. 2022 10:05
Milý přispěvatel
100 Kč  •  5. 1. 2022 22:18
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  5. 1. 2022 10:37
Radek Dvořák
5 000 Kč  •  31. 12. 2021 15:25
Ať se Vám daří nejen s projektem a jste všichni zdrávi ! Přeji lásku a dobro !
Štědrý přispěvatel
2 000 Kč  •  28. 12. 2021 18:45
Kolegyňky Tekaben s.r.o.
2 200 Kč  •  28. 12. 2021 13:36
Rády jsme tento projekt v našem městě podpořily.
Dobrosrdečný přispěvatel
2 000 Kč  •  23. 12. 2021 21:46
Věra F.
300 Kč  •  22. 12. 2021 17:15
Vím, že to není moc peněz, ale i tak věřím, že alespoň trochu pomůžou 🙂
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  22. 12. 2021 11:06
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  20. 12. 2021 11:39
Lenka Janíková
100 Kč  •  18. 12. 2021 19:19
Děkujeme!
Petra Štěrbová
100 Kč  •  18. 12. 2021 19:16
Děkujeme!
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  14. 12. 2021 15:26
Táňa V.
200 Kč  •  10. 12. 2021 13:40
Tak už to synek konečně zaslal... :)
Štědrý přispěvatel
4 300 Kč  •  8. 12. 2021 21:08
Milý přispěvatel
300 Kč  •  1. 12. 2021 9:07
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  29. 11. 2021 9:07
Štědrý přispěvatel
200 Kč  •  27. 11. 2021 22:07
Štědrý přispěvatel
200 Kč  •  23. 11. 2021 16:48
Mili
3 000 Kč  •  23. 11. 2021 14:19
Rádi jsme s bandou motorkářů tento úžasný projekt podpořili. Na svých cestách se s Otevřenými okny potkáváme a jsme za to moc rádi. Všichni zdravíme a v létě opět na viděnou 😊❤️
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  19. 11. 2021 11:13
Jste báječní! Díky za skvělou práci, kterou děláte, a všechnu lásku, se kterou tak činíte!
Dobrosrdečný přispěvatel
1 000 Kč  •  16. 11. 2021 17:16
Štědrý přispěvatel
500 Kč  •  16. 11. 2021 13:28
Milý přispěvatel
400 Kč  •  16. 11. 2021 12:51
Milý přispěvatel
2 400 Kč  •  15. 11. 2021 18:44
Milý přispěvatel
500 Kč  •  12. 11. 2021 13:12
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  9. 11. 2021 22:20
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  9. 11. 2021 11:14
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  8. 11. 2021 15:57
Dobrosrdečný přispěvatel
3 000 Kč  •  5. 11. 2021 17:25
Milý přispěvatel
1 000 Kč  •  5. 11. 2021 13:44
Dobrosrdečný přispěvatel
200 Kč  •  3. 11. 2021 20:31
Veronika L.
1 000 Kč  •  2. 11. 2021 20:22
Kočovní herci tu jsou, máááááky kvetouuuuu…pusu! ❤️
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  2. 11. 2021 19:53
Milý přispěvatel
1 000 Kč  •  22. 10. 2021 17:35
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  20. 10. 2021 22:03
Milý přispěvatel
1 000 Kč  •  20. 10. 2021 13:53
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  19. 10. 2021 21:53
Pavla Č.
200 Kč  •  19. 10. 2021 20:44
Věřím vám, jste v úspěchu a mate krásné
Dobrosrdečný přispěvatel
1 000 Kč  •  19. 10. 2021 15:47
Milý přispěvatel
1 000 Kč  •  19. 10. 2021 12:21
Milý přispěvatel
1 000 Kč  •  18. 10. 2021 22:39
Velkorysý přispěvatel
1 000 Kč  •  18. 10. 2021 18:56

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu