Sbírka ukončena:

Pomozme Patrikovi po vážné autonehodě

Vybráno 0 Kč 270 343 Kč
1 300 000 Kč
 -
345 dárců
Celkem se zapojilo
784 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
90 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozme Patrikovi po vážné autonehodě

Vybráno 0 Kč 270 343 Kč
1 300 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Soňa Hélová
Datum přidání
28. 4. 2022

Kdo sbírku organizuje? Karolína Ševčíková – rodinný přítel

     Jsem přítelkyně bratra od Patrika. Rodinu Patrika potkala velmi nešťastná událost, během které Patrik utrpěl těžké poranění mozku. Touto cestou bych chtěla pomoci mamince Patrika, která se o něj bude starat. 

Komu pomůžeme?

     Jmenuji se PATRIK a je mi 25 let. Než se mi stalo neštěstí, byl jsem aktivní sportovec, měl jsem rád přírodu a procházky s naším psem. Rád jsem hrál basket, posiloval, miloval longboard a tančil jsem i v proslulé taneční skupině FUNKY BEAT. V září 2021 mi však převrátila život naruby autonehoda.

     V září 2021 jsem měl autonehodu na cestě do práce. Vrtulník mě přepravil v bezvědomí do fakultní nemocnice s těžkým poraněním hlavy, kde mě následně operovali. Jiné poranění na těle jsem neměl. Byl to den, kdy řekli mé mamce, že mě může vidět naposledy. Já ale od samého začátku bojuji. Snažím se, jelikož jsem měl ještě spoustu snů a plánů, a i když se nyní nacházím v bdělém stavu s diag. difúzní axonální poranění mozku, jsem velký bojovník. Vždy jsem byl velmi společenský a rád jsem pomáhal druhým. V lednu 2022 jsem měl jít domů a mamka se připravovala, že se o mě bude starat. Předtím jsem měl ale krátkou epizodu, kdy se mi na 6 minut zastavilo srdce. Pobyt v sanatoriu se mi díky tomu prodloužil o další 3 měsíce a začalo vše od začátku. Nyní bych měl jít domů začátkem května. Opět začínám mít stisk i pohyby v rukou, pomalu začínám přijímat potravu ústy a nedávno jsem velmi potěšil maminku svým úsměvem na ni. Dříve jsem zvedal i hlavu a stisk v rukou jsem měl silný, potravu jsem přijímal s chutí, na nohách jsem cítil polechtání a začínal jsem cítit emoce. Vše bylo po hyperbarické komoře, kterou jsem podstoupil v prosinci. Pořád věříme na zázrak, že se vše zlepší, a budu se opět moci radovat ze života. I když teď nemohu psát ani mluvit, věřím, že se to s pomocí logopeda zvládnu znovu naučit. Moje rodina je velká a snaží se mi být velkou oporou, zejména mí čtyři bratři a dvě malé sestry, které mě mohou navštěvovat pouze přes Skype. Velmi ochotně mamce pomáhají mí přátelé, kteří pro mě neustále posílají nové vzkazy a ptají se na můj zdravotní stav.

Můj stav se začíná od června zlepšovat, už piju a jím s pomocí, otáčím hlavou, více vnímám, hýbu rukama. Někdy i odpovím na otázku a i když mám tracheo, mamka tomu rozumí. Je to pro nás pokrok. Moc bych si přál, abych mohl podstoupit intenzivní rehabilitace, nejlépe v Klimkovicích, vše musí být s asistencí, což už kvůli spastickým rukám moc potřebuji.

     Od dubna 2021 jsem již bydlel se svou přítelkyní Lucií a jejím synem Samuelem na horách na Frýdecko-Místecku. V domě, na který jsme si vzali hypotéku. V prosinci r. 2020 jsme totiž nešťastnou náhodou vyhořeli, kde jsme vinou technické závady přišli o všechno. Má přítelkyně a rodina prožívají velmi těžké chvíle a bojí se o mě.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

  Když budu zpátky doma, kde jsem vyrůstal, bude mamka potřebovat pomoc s asistenční a odlehčovací službou. Aby se mohla i nadále věnovat mým dalším sourozencům, především malým sestrám (vodit je do školky, na kroužky apod.) a také proto, aby ji byla ulehčena tato nelehká situace.

     Dále by se vybrané prostředky využili na mé aktivní fyzioterapie a rehabilitace, které stojí kolem 700,- Kč na hodinu, které bych měl doma. Jestli se mi bude dařit, tak k zapůjčení šlapacího elektrokola, akupunkturu, masáže, bazální stimulaci, hrazení alternativní medicíny a hlavně na uhrazení intenzivní regenerativní terapie včetně využití vlastních kmenových buněk, regenerativní laserové a infuzní terapie a intenzivní rehabilitační péči na klinice CELLTHERA, která by mohla podstatně zlepšit mou kvalitu života a na mé převozy sanitkou, a to vše s asistencí, kterou potřebuji.

 Kvůli úzkým a malým prostorům doma se nemohu koupat v koupelně, proto potřebujeme pořídit alespoň mobilní koupací vanu a bazének na mytí hlavy. Abych mohl vůbec ven, což si mamka moc přeje, musí provést stavební úpravy. Probourat na šířku postele zeď, vsadit balkonové dveře, upravit topení a přizpůsobit mému stavu další podmínky doma. Dále bych potřeboval pořídit biolampu pro léčivé účinky na poranění mé kůže. Lampu mohu také využít během rehabilitací a fyzioterapii. 

Jestli půjde všechno dobře, a začnu přijímat více potravy ústy, budu silnější a po regenerativních terapiích bych měl nastoupit na intenzivní rehabilitace. 

     Nezbytná péče však vyžaduje velké finanční prostředky, které rodina Patrika, při veškeré snaze, není schopna dlouhodobě zajistit. Proto jsme jeho příběh zveřejnili a pokorně Vás žádáme o jakoukoliv finanční pomoc. Děkujeme Vám.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
1 000 Kč  •  23. 7. 2022 14:13
Milý dárce
500 Kč  •  11. 7. 2022 21:51
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  8. 7. 2022 0:13
Velkorysý dárce
500 Kč  •  2. 7. 2022 14:14
Štědrý dárce
100 Kč  •  2. 7. 2022 7:21
Milý dárce
100 Kč  •  2. 7. 2022 0:24
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  1. 7. 2022 11:45
Štědrý dárce
600 Kč  •  26. 6. 2022 8:47
Milý dárce
500 Kč  •  23. 6. 2022 5:57
Romek
5 000 Kč  •  22. 6. 2022 13:46
Držím palce k brzkému uzdravení
Přátelé z Baumaxu
5 750 Kč  •  17. 6. 2022 18:17
Velkorysý dárce
300 Kč  •  12. 6. 2022 9:16
Laskavý dárce
500 Kč  •  11. 6. 2022 18:43
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  10. 6. 2022 20:08
DobroDárce
100 Kč  •  10. 6. 2022 14:50
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  10. 6. 2022 8:45
Chillipan
3 000 Kč  •  8. 6. 2022 19:45
Držím pěsti

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat