Rozšíření útulku

Vybráno 0 Kč 200 Kč
350 000 Kč
54 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Voříškov
Datum přidání
13. 5. 2024

Představení sbírky

Prosíme vás o pomoc s rozšířením prostor pro naše svěřence. Snažíme se všem zajistit co největší komfort a možnost volného pohybu ke spokojenému životu prostě neodmyslitelně patří!

Komu pomůžeme?

Pomůžete svěřencům všeho druhu v útulku Voříškov. Pejskům, kozám a ovečkám, kravce Jitušce a kobylce Vivi. A taky všem našim ošetřovatelům. Protože spokojené zvířátko pro nás znamená spokojený pečovatel 😊

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Přátelé kamarádi.

Naskytla se nám možnost odkoupení sousedního pozemku o velikosti 7 393m2, tento pozemek by velmi pomohl nejen psím obyvatelům útulku. Pozemek by se využil jako oplocený výběh pro pejsky, kozy, ovečky, prasátka, kravičku a koníky. V útulku je čím dál více zvířat, pro která si přejeme jen to nejlepší a tím je i dostatek pohybu. Pejsky samozřejmě každý den venčíme, ale takhle by mohli mít i možnost proběhnout se volně, bez vodítka v bezpečném prostoru. Dostali by se ven častěji. Celému našemu by díky výběhu zbývalo trošku více času na jiné věci, jako třeba na práci se psy s nálepkou “problémový”. Denně tu každý během směny naběhá přes 15km. Oplocený výběh je perfektní alternativou venčení i pro psy, kteří už daleko nedojdou, ať už kvůli zdravotním problémům, věku nebo třeba strachu. Využili by jej i v horkých letních dnech, kdy nejde se psy vyrazit na hodinovou procházku. Na pozemku je totiž spousta stromů a tím i stínu. Mimo výběh by nový pozemek dovolil i rozšířit o pár míst útulkovou kapacitu.

Pomůžete zvířátkům z Voříškova s koupí tohoto pozemku pro jejich venčení a rozšíření kapacity? Všem dárcům předem moc děkujeme.

Za pozemek majitelé chtějí 1,5 milionu korun. Nějaké penízky jsme již od hodných lidí dostali, nějaké jsme zvládli našetřit vlastní činností, ale je to pro nás moc peněz a tak jdeme poprosit o pomoc ještě vás, přes sbírku na Donio.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
200 Kč  •  14. 5. 2024 10:59

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Štědrý dárce
200 Kč  •  14. 5. 2024 10:59

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat