Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Rufusovi s léčbou

Vybráno 0 Kč 30 400 Kč
30 000 Kč
 -
86 dárců
Celkem se zapojilo
353 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Rufusovi s léčbou

Vybráno 0 Kč 30 400 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
30. 5. 2022

Představení sbírky

Fufo je nejmilejší tvoreček, kterého znám. Necelých osm měsíců starý kocourek, který si prošel už tolik hrůzy a nikdy nepřestal být tím uvrněným, vděčným mazlem.

Když se naše cesty střetly, myslela jsem, že se podruhé narodil, jenže život ukázal, že pro něj má těch ran osudu ještě o něco víc.
Pokroky v jeho cestě za uzdravením nabourala ošklivá diagnóza – virový zánět pobřišnice. 

Těžce pochopitelná, uchopitelná nemoc, která se bere jako smrtelná a většinu lidi postaví před otázku uspání, nebo čekání na nejhorší. Nemoc na kterou neexistoval lék.
Teď už existuje, Léčba trvá tři měsíce. Orientačně mi paní doktorka uvedla 15–20 tisíc na kilo kočky. Kdy váha během léčby stoupá, s ní i potřeba větší dávky léku a tím i cena. Celý proces objednávání léků, pravidelných krevních testů, doplňků pro posílení imunity… je finančně náročný, a celková cena léčby se nikdy nedá přesně stanovit, během nebo před zahájením.

Orientačně – jde o tři měsíce léčby, teď tříkilového kocourka. To jsou léky (antivirotika) za 45–60 tisíc, bez vedlejších kontrol (krev, sono, ortopedie/rtg) a léků které už teď má (kortikoidy, antibiotika, podpůrné léky na imunitu, preventivní léky na žaludeční potíže) a nějakou dobu ještě mít bude.

Proto jsem se rozhodla uspořádat sbírku.

Pro jednoho malého milovníka, který statečně bojuje o každý ze svých devíti kočičích životu

Komu pomůžeme?

Pomoc pro kočíka Rufuse, kterému říkám Fufo.

Kocourka jsem si přebírala z veterinární nemocnice po škaredém úrazu. Bylo mu sedm měsíců a vypadl z okna. Nikdo nevěděl, jak dlouho ležel na ulici a krvácel. Když ho doktoři přijímali, nevypadal že dožije rána.

Sono neukázalo velká vnitřní zranění, “jen” drobný pneumotorax, který bylo potřeba sledovat, protože operace nepřipadala v úvahu, tu by nepřežil.
Měl ošklivě oteklou hlavičku, obličej a nosík plný krve, nechtěl jíst. Neurologicky byl bez nálezu, což bylo velké štěstí. Krevní testy odhalily obří zánět v tělíčku a potvrdily velkou ztrátu krve. Rentgen i přes obrovské otoky ukázal zlomeniny drobných kůstek a prstíků u předních pacek.

Ruf musel být hospitalizovaný pět dní. Po celou dobu dostával kapačky s léky a výživou. Sledoval se stav pneumotoraxu a přemýšlelo se, co je možné udělat s jeho packami, aby se na ně mohl do budoucna postavit. Ortopedická operace se u takhle drobných kůstek prý spíš nedělá, čeká se jak se nožky zahojí a jak bude schopný je používat, jeho stav ani nebyl k operaci vhodný, narkóza byla strašák. Ve chvíli kdy by se pneumotorax zhoršil a začal by mu volný vzduch tlačit na plíce a srdíčko, bylo by nutné ho operovat, narkóza by musela proběhnout i za rizika, že ji nezvládne, takže i tím se packy odsunuly na vedlejší kolej, jako ten méně závažný problém.
Největší starost dělala doktorům nezastavující se hladina bílých krvinek, neustupovaní zánětu i přes antibiotickou léčbu. Nízké, klesající červené krvinky, anémie a odmítání jídla byl druhy velký průšvih. Bylo potřeba mu nasadit kortikoidy, k těm nemohl dál dostávat léky na bolest, ale vystřídaly je léky na žaludek, protože kortikoidy jsou velký nápor.


Tady svitla naděje, protože kortikoidy začaly zabírat, červené krvinky se lehce zvedly, zánět ustoupil ikdyž jen maličko a Rufovi se trochu vrátila chuť k jídlu. Nejedl moc, ale už nemusel být napojený na výživu. Packy bylo vidět, že má bolavé, ale začal být schopný udělat pár krůčků, aby si došel na záchod a nebyl na plenkové podložce. A všechny tyhle drobné a neuvěřitelné pokroky, po těch pár dnech, kdy vlastně už nikdo moc nevěřil i vzhledem ke stavu, ve kterém se na kliniku dostal znamenaly jediné. Mohl domů!

Klidový režim, důkladné pozorování váhy, teploty, dýchání a spousta léků. To všechno jsem si vezla domů s ním, ale věděla jsem, že to zvládneme. Že už bude dobře. Léky zaberou, nožky rozhýbeme. Že největší výdaje za hospitalizaci jsme zvládly a teď už to bude po menších částkách a to se přece vždycky dá zvládnout, rozhodnutá pro něj udělat všechno, dát cokoli.

Dvakrát denně léky, tolik a v takových poměrech, že bez napsaného taháku mu je nepodám ani po tolika dnech.
Na záchod si dojde sám, ale nevydrží v něm stát, takže po každé návštěvě toalety je potřeba ho omýt.
Co dva – tři dny, přes celou Prahu na kontrolu krve.

Ty první tři kontroly byly beze změny, nebylo to dobře, ale ani špatně. Když si člověk odmyslí, že nemůže moc chodit, je vlastně v pořádku. Sice hodně spí, ale je na prášcích a co jiného taky, když nemůže běhat a skákat, jak by chtěl. A to on by chtěl. Každý den vidím, že mu nožky sílí, že udělá o pár kroků víc, že vydrží o trochu dýl stát. Jí s chutí, teploty nemá, mazlí se, vyžaduje pozornost.

Čtvrtá kontrola už byla o chlup lepší okolo bílých krvinek, takže jedny léky se mu úplně zrušily. Jenže ty červené zase klesly, kortikoidy mu zůstávají ikdyž jsme všichni doufali, že se mu budou snižovat, postupně nejlíp na úplně žádné, nebo aspoň na nejmenší možné dávkování. Dostal nějaké injekce na podporu krvetvorby a uvidíme.

Před pátou kontrolou cestou na veterinu jsem si všimla, že vytáhl všechny přední drápky. Což byla skvělá zpráva, do té doby měl ty prstíky nehybné. Dokonce i na kontrole krve jsem se zaradovala, červené krvinky stoupají, bílé klesají. Kortikoidy i antibiotiky zabírají, anémie regeneruje, do pacek se vrací hybnost. 
Šestá kontrola krve potvrzuje tu pátou zánět ustupuje a ikdyž se červené krvinky o něco zase zmenšily Rufus konečně dostává menší dávky kortikoidů, pro jistotu se mu ještě přepíchne injekce na podporu krvetvorby. Jenže tentokrát kontrola pneumotoraxu a s ní spojené sono, odhaluje volnou tekutinu v bříšku.

I takovou dobu po úrazu se prý může objevit vnitřní krvácení, což by vysvětlovalo ty snižující se červené krvinky. Jenže na to se doktorce nezdá jeho stav, nebyl by na tom tak dobře co se týče chování, jídla… takže mi představuje i druhou možnost, co by to mohlo být, virové onemocnění. Tak se odebírá vzorek té tekutiny, na cytologii, která ma potvrdit/vyvrátit vnitřní zranění – krvácení jater, poranění střev + se posílá vzorek i do laboratoře, kde by se nacházelo druhé vysvětlení -  virový zánět. Což se přesně o dva dny později děje. Cytologie je bez nálezu, výpotek v bříšku je příznakem zanícené pobřišnice.

A já tomu nemůžu uvěřit. Nemůžu uvěřit, že to všechno zvládl, že se začal lepšit a najednou tohle. Paní doktorka mi vysvětluje možnosti. Eutanazie, kruté čekání na nejhorší nebo léčba. Říká mi, že vzhledem ke všem klinickým příznakům, které Fufo má, že se tak lepší jeho krevní obraz a je veselý, mazlivý, bez zvracení, průjmu, teplot… prostě na pohled vlastně zdravý až na zraněné packy, má velkou šanci vir porazit. Taky mi ale vysvětluje, že je léčba extrémně náročná jak psychicky, tak finančně. V osmém měsíci těhotenství si nějak nedokážu představit, že něco může být víc psychicky náročné, než to čím už jsme si prošli, ale to vem čert, já mu slíbila že mi neumře. Že nebudu čekat až se udusí hromadící se tekutinou uvnitř sebe ani nedám doktorům zelenou ho uspat, když vlastně na uspání ani nevypadá. Ale ty finance… ty už pomalu dochází, s celou hospitalizací, medikací, kontrolami… a ať počítám, jak počítám, co zbývá, už nevychází.

Něco málo ještě pro něj mám, jen vím, že celou léčbu mi to nepokryje a bohužel nejsem teď měsíc před porodem schopná si najít práci navíc a nemám ani nic cenného, co bych mohla prodat abych mu celou léčbu pokryla, jinak bych to ráda udělala. Slíbila jsem mu, že to zvládneme a udělám pro to maximum a zkusím každou cestu, která by nám na té jeho mohla pomoc.

Proto tady sdílím náš příběh. Protože potřebuju pomoc. Ne sobě, ale jednomu milému tvorečkovi, který si prošel peklem, ale to další na něj čekalo schované za rohem. Nejsem zastáncem toho, držet zvíře při životě za každou cenu, kdy by se mělo trápit v bolestech a podobně, ale to se Fufovi neděje. Na něm člověk ani nepozná že je nemocný, proto jsem se rozhodla požádat o šanci mu tu šanci dát. Myslela jsem si, že se podruhé narodil, když zvládl hnusný úraz způsobený bezohledným člověkem, kdy i přes to dokáže lidi milovat a vrní i na sestru která mu bere krev z polámané nožky, nebo vodu z bříška dlouhatánskou jehlou. Každé jeho ducnutí hlavou je jedno tiché “děkuju ti člověku”. Dojímalo mě, jak se s nim personál loučil, když jsem si ho přebírala z hospitalizace, ale úplně jsem tomu rozuměla. Je to srdcař, bojovník, ducánek, RufoFufo, naše ošklivé kačátko – extrémně chlupatý nahatý kocour, který vypadá jako dědeček a vždycky když se mě někdo udiveně ptá kolik mu je let, automaticky odpovídám, že mu bude rok, protože doufám, věřím a prosím, že bude a pak ještě dalších spoustu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vzhledem k tomu, že je léčba virového onemocnění tak finančně náročná, vybrané peníze využijeme na  úhradu dalších pravidelných vyšetření, které Rufusovi pomáhají v cestě za uzdravením. Antivirotika jsou nákladnou položkou, sbírka by nám pomohla na zbývající potřebné procedury jako jsou sono snímky hlídající poranění plic, rtg snímky sledující stav jeho pacek, případně i operace pokud nakonec bude možná a nutná, nezbytné krevní testy a kontroly mapující změny krevního obrazu, od čehož se vyvíjí dávkování kortikoidů a antibiotik na bakteriální zánět, který do teď nebyl přesně definován. Oslabenou imunitu ovlivněnou právě i těmi kortikoidy, je potřeba posilovat doplňky stravy a i ta strava musí být teď trochu specifičtější a pestřejší, protože je potřeba vrátit chuť k jídlu, posílit tělíčko, ale brát ohled na vlivem kortikoidů citlivější žaludek. 

Pokud se vybere menší částka i ta bude použita na pokrytí veterinárních vyšetření, částečné pokrytí medikace, potřeb pro kocourka.

Pokud se vybere částka vyšší využila bych tu část na jakákoli další veterinární vyšetření a péči, která bude potřeba.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
100 Kč  •  29. 7. 2022 10:38
Klára a Mali
300 Kč  •  28. 7. 2022 13:08
💛🍀🍀🍀
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  9. 7. 2022 9:58
Filip T.
500 Kč  •  8. 7. 2022 19:34
Cookie, Oreo a teď už i Muffínek drží tlapičky <3
Tom a Tana
1 000 Kč  •  8. 7. 2022 16:49
Moc malému bojovnikovi držíme palce ❤️
Týna O
100 Kč  •  8. 7. 2022 12:39
Přejeme brzké uzdravení🖤🍀
Alka
500 Kč  •  8. 7. 2022 12:21
Držím Rufuskovi palce, ať je brzy fit a Vám, ať dítko roste ve zdraví s parťákem Rufusem💖
Laskavý dárce
300 Kč  •  8. 7. 2022 10:57
Milý dárce
1 000 Kč  •  27. 6. 2022 21:18
Dobrosrdečný dárce
150 Kč  •  27. 6. 2022 12:32
DobroDárce
1 000 Kč  •  25. 6. 2022 21:12
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  23. 6. 2022 21:55
Viktoria
300 Kč  •  21. 6. 2022 10:19
Cookie a Oreo drží packy :-)
Velkorysý dárce
250 Kč  •  15. 6. 2022 3:17
Velkorysý dárce
300 Kč  •  13. 6. 2022 18:37
Štědrý dárce
300 Kč  •  13. 6. 2022 15:17
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  11. 6. 2022 5:29
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  10. 6. 2022 18:40
Laskavý dárce
500 Kč  •  10. 6. 2022 14:30
Helena C.
100 Kč  •  9. 6. 2022 15:12
Rufusku držím ti palečky a Arwenka,Laděnka, Cedrik a Cicero tlapičky
Milý dárce
200 Kč  •  9. 6. 2022 12:13
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  9. 6. 2022 0:18
Milý dárce
500 Kč  •  8. 6. 2022 14:56
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  8. 6. 2022 13:36
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  8. 6. 2022 11:44
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  8. 6. 2022 9:29
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  8. 6. 2022 8:44
Laskavý dárce
100 Kč  •  8. 6. 2022 7:51
Štědrý dárce
300 Kč  •  8. 6. 2022 7:45
DobroDárce
200 Kč  •  8. 6. 2022 0:32
Milý dárce
100 Kč  •  8. 6. 2022 0:12
Štědrý dárce
100 Kč  •  8. 6. 2022 0:09
Kolča
300 Kč  •  7. 6. 2022 23:26
Bojuj kocourku, držíme ti s našimi 5 chlupáči palce. ;)
Štědrý dárce
500 Kč  •  7. 6. 2022 23:17
Štědrý dárce
500 Kč  •  7. 6. 2022 22:24
haany
100 Kč  •  7. 6. 2022 20:57
Bojuj, drobec! <3
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  7. 6. 2022 20:54
Štědrý dárce
200 Kč  •  7. 6. 2022 19:41
Laskavý dárce
500 Kč  •  7. 6. 2022 18:54
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  7. 6. 2022 18:52
Laskavý dárce
100 Kč  •  7. 6. 2022 18:47
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  7. 6. 2022 18:45
Laskavý dárce
100 Kč  •  7. 6. 2022 18:33
Pavla
100 Kč  •  7. 6. 2022 18:28
Moc držím Rufimu pěsti a doufám, že i ta troška, co mohu přispět, mu pomůže k lepšímu a spokojenému životu. Držte se, jste úžasná a Rufi má štěstí, že Vás má.
Kačka
300 Kč  •  6. 6. 2022 23:34
Hodně štěstí Rufusovi
Štědrý dárce
500 Kč  •  6. 6. 2022 18:35
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  4. 6. 2022 9:06
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  3. 6. 2022 8:39
Velkorysý dárce
100 Kč  •  3. 6. 2022 8:37
DobroDárce
500 Kč  •  2. 6. 2022 20:14
Štědrý dárce
500 Kč  •  2. 6. 2022 14:23
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  2. 6. 2022 11:00
DobroDárce
300 Kč  •  2. 6. 2022 9:03
DobroDárce
500 Kč  •  2. 6. 2022 8:48
Filip T.
500 Kč  •  2. 6. 2022 7:13
Protože jsou to lásky <3
Laskavý dárce
500 Kč  •  2. 6. 2022 7:11
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  2. 6. 2022 7:01
Markéta
500 Kč  •  2. 6. 2022 5:40
Rufusku myslim na tebe,ty to vyhrajes🍀❤️
Milý dárce
1 000 Kč  •  1. 6. 2022 9:38
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  1. 6. 2022 9:26
Velkorysý dárce
100 Kč  •  1. 6. 2022 6:21
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  31. 5. 2022 21:43
Peťka
100 Kč  •  31. 5. 2022 21:43
Drž se kluku❤️
Daniela S.
500 Kč  •  31. 5. 2022 21:24
Držím pěsti krásnému Rufíkovi i vám...
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  31. 5. 2022 20:39
Anonym
100 Kč  •  31. 5. 2022 18:47
Skoré uzdravenie miláčkovi ❤️
Anonym
1 000 Kč  •  31. 5. 2022 17:53
Přeji brzké uzdravení.
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  31. 5. 2022 17:46
Velkorysý dárce
500 Kč  •  31. 5. 2022 17:40
Laskavý dárce
100 Kč  •  31. 5. 2022 17:13
Velkorysý dárce
300 Kč  •  31. 5. 2022 11:19
Naháčků fanda
1 000 Kč  •  31. 5. 2022 10:57
Rufíkovi i Vám hodně sil, štěstí a hlavně ať se uzdraví🙏🍀
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  30. 5. 2022 23:25
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  30. 5. 2022 23:07
A.S
300 Kč  •  30. 5. 2022 22:53
Velkorysý dárce
100 Kč  •  30. 5. 2022 20:33
Milý dárce
500 Kč  •  30. 5. 2022 19:57
Velkorysý dárce
500 Kč  •  30. 5. 2022 19:05
Anna & holoprdka Luna
300 Kč  •  30. 5. 2022 18:27
Prejeme vam hodne sily a brzke uzdraveni :-)
Milý dárce
300 Kč  •  30. 5. 2022 17:49
Štědrý dárce
100 Kč  •  30. 5. 2022 17:19
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  30. 5. 2022 17:18
Kiki
200 Kč  •  30. 5. 2022 17:04
Držím pěstičky <3
Velkorysý dárce
300 Kč  •  30. 5. 2022 16:59
Laskavý dárce
100 Kč  •  30. 5. 2022 16:01
Štědrý dárce
100 Kč  •  30. 5. 2022 15:31

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat