Dobrovýzva ukončena:

Běh Svatého Huberta pro Loono

Vybráno 0 Kč 3 891 Kč
15 000 Kč
Běh Svatého Huberta pro Loono
3 dárci
Celkem se zapojilo
1 297 Kč
Průměrná výše daru
3 380 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Běh Svatého Huberta pro Loono

Vybráno 0 Kč 3 891 Kč
15 000 Kč
Autor
Tereza Kopecká
Datum přidání
19. 10. 2022

Proč Dobrovýzvu zakládám

Jmenuju se Tereza a s manželem letos pořádáme Běh Sv. Huberta. Tento podzim je však trochu jiný, prožívám jej totiž už po 30… 🙂 Nebyla bych to já bez nějaké smysluplnosti a dobročinnosti. A proč tedy Hubert – patron lovu a koní a správný chlapák? Důvod je jasný! S Loono jsme se opět dohodli, že společně podpoříme prevenci mužského zdraví #prsakoule. Pojďme se společně sejít na startu dne 12. 11. 2022 v 11 hodin v Petřkovicích u Starého Jičína. A pokud se účastnit nemůžete, budeme rádi, když zašlete finanční dar, kterým podpoříte osvětu o prevenci mužského zdraví. 


Představení sbírky

Rakovina prsu je druhou nejčastější rakovinou u žen. Ročně se s ní setká 7 000 žen, třetina z nich bohužel onemocnění nepřežije. Díky Loono už statisíce žen ví, jak si samovyšetřit prsa (či kam zajít na preventivní prohlídku), desítkám z nich to už dokonce zachránilo život. Pomozte nám zachránit další.

Na preventivní kontroly chodí pouze 60 % žen

Onemocnět jím může každá z nás v jakémkoli věku. Avšak i přesto jen 60 % navštěvuje pravidelnou mamografickou kontrolu. Pojďme tato čísla změnit! Statistiky nám ukazují, že je potřeba i nadále školit a edukovat veřejnost. Vybrané finance využijeme na pokračování úspěšné kampaně #prsakoule v roce 2023 a naučíme další tisíce lidí, jak správně pečovat o prsa. Potřebujeme však vaši pomoc!

Příběh Anny-Marie, nosičky genetické mutace BRCA

Na co použijeme získané peníze?

 • Naučíme tisíce žen, jak si správně samovyšetřovat prsa a odhalit tak rakovinu včas. 
 • Uspořádame další workshopy a online webináře pro školy i komunitní centra.
 • Věnujeme celou sekci mobilní aplikace Preventivka právě rakovině prsu.  
 • Rozšíříme povědomí o testování na genetické mutace, které mohou rakovinu prsu způsobit. 
 • Dodáme vzdělávací videa do ordinací po celém Česku.

Nová mobilní aplikace Preventivka připomene termíny prohlídek

Na jaře 2022 jsme spustili první verzi mobilní aplikace Preventivka, která lidem připomíná preventivní prohlídky a samovyšetření, pomůže najít lékaře a zorientovat se v zdravotní prevenci. Již pár měsíců po spuštění, měla aplikace tisíce uživatelů a velmi pozitivní ohlasy. S aplikací máme ještě velké plány a už teď pracujeme na vývoji dalších funkcí, které lidem usnadní dlouhodobě pečovat o své zdraví.

Kdo za Loono stojí

Kampaň Růžový říjen připravil tým neziskovky Loono. Loono už osmým rokem vzdělává veřejnost o zdraví a prevenci, ať už ve školách, firmách, na festivalech či v online prostředí. Loono tvoří tým mediků a dalších odborníků, které spojuje jasná mise – zachránit životy lidí skrze prevenci. Více o Loono na www.loono.cz

Příběh Kateřiny, zakladatelky Loono

 „Bylo mi 22 let, když mi diagnostikovali rakovinu. Naslouchání tělu mi tehdy zachránilo život. Rozhodla jsem ho proto zachránit dalším. Založila jsem neziskovku Loono a začala lidi v Česku učit, že jim prevence a včasná péče o zdraví může zachránit život.” MUDr. Kateřina Šédová (roz. Vacková)

Tohle už jsme dokázali

 • Zapojili jsme přes 600 mladých lékařů, mediků a členů týmu
 • Uspořádali 3 000+ workshopů
 • Vyškolili jsme již 130 000 lidí
 • Zachránili nejméně 60 lidských životů
 • Na sociálních sítích nás sleduje 50 000 fanoušků
 • Naše podstránka o samovyšetření #prsakoule je č. 1 v ČR  

Více o Loono se můžete dozvědět zde

Sledujte nás na sítích

Sledujte nás pod @loonocz na Facebooku, Instagramu či TikToku. Použijte #loono, #verimvprevenci, #ruzovyrijen, #prsakoule.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
3 380 Kč  •  17. 11. 2022 15:37
Laskavý dárce
400 Kč  •  11. 11. 2022 21:38
Velkorysý dárce
111 Kč  •  6. 11. 2022 18:20

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.