Sbírka ukončena:

S vaší pomocí můžeme dále pomáhat

Vybráno 0 Kč 1 300 Kč
250 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
433 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
250 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

S vaší pomocí můžeme dále pomáhat

Vybráno 0 Kč 1 300 Kč
250 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Resident 2000 o.p.s.
Datum přidání
22. 9. 2022

Představení sbírky

Jsme nezisková organizace Resident 2000 a poskytujeme pečovatelskou službu a pomoc seniorům, kteří žijí a dožívají doma se svými rodinami. Věříme, že žít a dožít kvalitně doma, v kruhu rodiny, si zaslouží každý. V oblasti, kde působíme, není možné poskytovat péči bez automobilu a pečovatelskou službu potřebuje stále více seniorů.

Na konci letošního roku končí projekt, díky kterému jsme měli zapůjčené tři osobní automobily. Proto budeme potřebovat koupit jiný automobil, aby péče pro seniory byla stále dostupná.

Komu pomůžeme?

Pomáháme seniorům na Dačicku, Slavonicku, Kunžatecku a Strmilovsku. V naší lokalitě je zvykem, že senioři žijí a dožívají doma, se svojí rodinou. A právě tito senioři a jejich rodiny potřebují často pomoc, kterou jim poskytujeme. Naše pečovatelky jsou tu pro ně a dojedou i do té nejodlehlejší vesničky nebo samoty. V loňském roce naše pečovatelky najezdily více než 110 000 km.

Nechceme se dostat do situace, že budeme muset klientům říkat – je nám líto, ale nemůžeme za Vámi přijet…

Proto jsme založili tuto sbírku, aby se nám podařilo automobil koupit a mohli jsme dále poskytovat péči tak, jak jsou naši klienti zvyklí.

Buďte součástí našeho cíle poskytovat kvalitní péči seniorům, kteří ji potřebují.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze, které přispějete, budou použity na nákup automobilu pro pečovatelskou službu. Podle výše vybraných peněz bude zakoupen automobil buď nový, případně koupíme automobil ojetý. Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
200 Kč  •  14. 3. 2023 12:36
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  19. 11. 2022 23:06
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  19. 10. 2022 8:03

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat