Sbírka ukončena:

Samostatnost pro Danielu

Vybráno 0 Kč 700 Kč
69 900 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
350 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
162 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Samostatnost pro Danielu

Vybráno 0 Kč 700 Kč
69 900 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
25. 5. 2023

Představení sbírky

Daniela je usměvavá mladá slečna, kterou, bohužel, vrozený zdravotní handicap upoutal na invalidní vozík. Daniela se snaží pohybovat sama na mechanickém invalidním vozíku a v podstatě jí „nejlépe“ pracuje pravá ruka, pro kterou má přizpůsobené i ovládání mechanického vozíku“ popisuje maminka Zdena.

Komu pomůžeme?

Daniela střídavě tráví svůj život doma s maminkou a v Jedličkově ústavu v Liberci. V Jedličkově ústavu bydlí ve skupinovém bytě, kde je kladen důraz na nácvik sebeobslužnosti a praktických dovedností v běžném životě. Největší překážkou je pro Dandu její nepohyblivost, a proto navštěvuje rehabilitace, jejichž cílem je celkové větší rozpohybování a zapojení rukou do každodenních činností. „Jsem přesvědčená, že tato terapie zlepší její celkové držení těla, uvolní spasmy a posílí svaly. Pokud by se podařilo Dandu rozpohybovat, měla by hodně ulehčený život a nácvikové bydlení by možná pro ni mohl být takový restart v jejím životě a naděje na samostatnější život a třeba někdy … snad i samostatné bydlení s dopomocí při hygieně, vaření, doprovodu aj. “ doplňuje maminka Zdena.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané finanční prostředky budou využity na úhradu intenzivních rehabilitací na neurorehabilitační klinice SAREMA Liberec. „Pro Dandu tolik potřebné rehabilitace, bohužel, zdravotní pojišťovny nehradí, a proto volím tuto formu získání financí, abych mohla dceři alespoň trochu ulehčit život a pomoci jí k samostatnosti“ doplňuje maminka

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
500 Kč  •  16. 9. 2023 11:46
Velkorysý dárce
200 Kč  •  17. 7. 2023 19:17

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat