Sbírka ukončena:

Nájemné pro samoživitelku Natálii a jejího syna

Vybráno 0 Kč 400 Kč
73 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
200 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nájemné pro samoživitelku Natálii a jejího syna

Vybráno 0 Kč 400 Kč
73 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Natália Žigmundová
Datum přidání
2. 3. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Maminka samoživitelka se tříletým synem. Žila jsem s partnerem, otcem svého tříletého syna. Partner byl závislý na alkoholu a slovně i fyzicky mě napadal. Peníze na nájemné mi bral. Aktuálně je vykázán policií ČR a nesmí se k nám přiblížit.  Synovi jsou krátce tři roky, jsem s nim doma, do práce zatím nemohu, protože syn není ještě přijat do mateřské školky.  Jsem odkázána pouze na sociální dávky. Pokud dluh nehradím,  dostanu výpověď z bytu a musíme byt opustit. Reálně hrozí, že mi syna odeberou. Do budoucna vyjdeme s pomocí sociálních dávek. Prosím tedy o pomoc touto cestou.

Komu pomůžeme?

Pomůžete mamince samoživitelce a tříletému chlapečkovi. Můžete nám zachránit střechu nad hlavou. Jsme na všechno sami.  Sociální dávky nám pokryjí nezbytné životní náklady, ale dluh, který nám vznikl v době, kdy jsme ještě žili s expartnerem nemám z čeho uhradit. Expartner všechny peníze propil,  mě slovně I fyzicky napadal a to i v přítomnosti syna. Ztráta bydlení by pro syna byla další ránou. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na nájemné. Pokud se nevybere celá částka,  budeme vděční za jakoukoliv částku, nebo se pokusíme obrátit na některou z nadací, jejichž výpomoc je ovšem limitovaná maximální částkou a celý dluh nepokryje. Kdyby se vybralo více, peníze bychom věnovali na jinou sbírku pro kohokoliv v nouzi.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
300 Kč  •  27. 4. 2022 15:13
🍀
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  8. 3. 2022 20:40

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat