Sbírka ukončena:

Cvičení pro Samuela

Vybráno 0 Kč 6 700 Kč
150 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
1 675 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Cvičení pro Samuela

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kristýna Lhotakova
Datum přidání
24. 2. 2023

Představení sbírky

Dobrý den. Jsem máma 6letého syna Samíka se kterým se život nemazlil. DMO, externí lámavost kosti, centrální poruchou zraku. Bojuje statečně se vším co mu přijde do cesty i přesto potřebuje velkou pomoc. Navštěvuje centrum Hájek, který pomáhá ke každému samostatnému krůčku, ale je nákladný. Proto žádáme u finanční příspěvky, který by Nám pomohl. Hlavně Samíkovi k samostatnému životu. Děkuji 

Komu pomůžeme?

Samíkovi. Je to veselý, usměvavý, společenský, hravý kluk, který se neskutečně, neuvěřitelně, statečně pere se samostatnou chůzi..Do všeho se hrne snaží se každému pomoct udělat radost. Je to smíšek, který se nebojí. A když může pomáhá on sám. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Penízky by byly použity na cvičení v centru Hájek a popřípadě tříkolku s nějakým pohonem, která není brána jako zdravotní pomůcka. Syn se snaží na odrážedle kola s kolečky se děsí, proto chceme pořídit tříkolku, aby v létě mohl alespoň trochu s kamarády.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
700 Kč  •  24. 3. 2023 14:00
Velkorysý dárce
3 000 Kč  •  23. 3. 2023 15:29
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  23. 3. 2023 13:57
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  25. 2. 2023 10:56

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat