Úspěšně vybráno:

Složili jste se Sašíkovi na zdravotní polohovací židli

Vybráno 0 Kč 14 500 Kč
13 900 Kč
 -
24 dárců
Celkem se zapojilo
604 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
13 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se Sašíkovi na zdravotní polohovací židli

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Petr Fojcik
Datum přidání
27. 2. 2023
Poslední aktualita

2. 4. 2023 16:17

Sašík

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Dobrý den, chtěli bychom vybrat penízky na pořízení zdravotní polohovací sedačky Aris 3, která není hrazena ze zdravotního pojištění pro našeho syna Alexe, který je těžce mentálně a fyzicky postižený a vzhledem k jeho postižení je důležité, aby byl krmen v polohovací zdravotní židličce. Velice mu to usnadní jeho boj z těžkými postiženými, které má. Jak už slepota tak těžká mentální retardace a především k podávání jídla. 

Komu pomůžeme?

Chtěli jsme se s vámi podělit o náš životní boj a příběh našeho syna Alexandra.

Náš příběh začal v dubnu 2013, kdy se nám narodil náš milovaný Alexandr ve 24. týdnu těhotenství. Vážil pouhých 550 gramů a měřil 25 centimetrů. Pamatuji si na ten den jako dnes. Přiběhl jsem do nemocnice a má žena už jela na sál z důvodu akutní sekce. Náš syn Alexandr byl po porodu krátkodobě resuscitován a hned převezen na neonatologické oddělení do Ostravy.

A tak začal náš boj… Hned ten den jsem jel do Fakultní nemocnice Ostrava za svým synem, má manželka jela už za dva dny po císaři. Jezdili jsme za Alexandrem každý den. Na začátku nám dávali pětiprocentní šanci na přežití.

Alexandr byl hned po příjezdu do nemocnice připojen na dlouhodobou úplnou plicní ventilaci a byl mu aplikován Curosurf. Průběh hospitalizace se nám hned od začátku začal komplikovat, pro otevřenou tepennou dučej v srdíčku musel být převezen do IKEMu v Praze, kde mu byla chirurgicky uzavřena. A následně byl stále připojen na úplnou plicní ventilaci. To, co jsme prožívali v srdci, se nedá popsat. Ta bolest a pocit beznaděje… A bylo hůř. Náš syn bohužel o pár dnů později prodělal novorozeneckou sepsi. Z toho důvodu měsíc bojoval o život. Jelikož měl vodu v bříšku, byl taktéž operován ve Fakultní nemocnici Ostrava. Dostával šest antibiotik a celý měsíc bojoval o to, aby mohl žít. A když už se zdálo, že bude konec, náš syn začal po měsíci a půl bojovat a začal se zlepšovat. Antibiotika začala reagovat.

A potom pro nás přišel těžký ortel – nález ROP 3 na pravém očičku a ROP 5 na celém. Byla mu provedena oboustranná laserová fotokoagulace v celkové anestezii. Náš syn ji naštěstí přežil, ale bohužel už bylo pozdě. Oční lékař nám řekl, že je slepý na levé očičko a že pravé zachrání další operace. Radikální výkon na pravém očičku, aby vůbec viděl stíny. Dali jsme souhlas s operací, ale bohužel už to nepomohlo.

Zůstal slepý. 

Dva dny před propuštěním domů k němu manželka nastoupila do nemocnice. O tři dny později Alexandr zkolaboval a skončil opět na úplné plicní ventilaci a opět na jIP.

Náš syn byl propuštěn z nemocnice po šesti měsících, kdy byl celkem 1867 hodin připojen na přímé plicní ventilaci, měl 21 krevních transfuzí a několik antibiotik a léků. Prodělal těžkou sepsi, tři operace i žloutenku a další nemoci. V den, kdy Alexe pouštěli domů, měl celkem 21 diagnóz a musel chodit do 13 ambulancí užíval mnoho léků… 

A jak šel čas, prodělali jsme další operaci očí a výsledek žádný. Náš syn Alexandr dnes z 550 gramů váží 18 kg a z 25 centimetrů měří 120 cm . Sice je jeho vývoj opožděný, nulový… je bohužel nevidomý a neslyší na pravé ouško, ale žije. A my ho milujeme víc než kohokoliv na světě. Ten šestiměsíční maraton, kdy jsme každý den jezdili za Alexem s mlékem, nám dal sílu, že vše překonáme. Těch souhlasů s operacemi, těch papírů, co jsme podepsali, abychom mu zachránili život, i za cenu, že to nezvládne, nikdy nebudeme litovat. Sice máme ještě deset ambulancí (neurologie, pomologie, ušní, psycholog, psychiatr, gastroenterologie, genetika, oční, alergologie, enterologie), které navštěvujeme, ale žijeme a to je hlavní. Sice nikdy neuvidí krásy světa, ale může je vnímat hmatem i čichem. Ani nevím, jak jsme to jako rodiče zvládli, ale jsme šťastní, že ho máme, že se směje, hraje si.

Čeká nás ještě dlouhý maraton, ale to zvládneme, i když je nevidomý, má mikrocefalii, těžkou bronchitidu a epilepsii, dětskou mozkovou obrnu, neslyší na pravé ucho a má těžkou retardaci… tak dále. Ale je to náš poklad, umí se smát, radovat a být šťastný a za to děkujeme Bohu

A jak pokračoval nás život když jsme dojeli domu z Alexem tak jsme skoro každý týden jezdili s nim do nemocnice na kontroly a krmili ho injekční stříkačkou. Alex nám začal chodit trochu ve 3 letech a v současné době má velké problémy z chůzi z důvodu toho ze má hypoplazie pravé mozkové hemisféry a těžkou mozkovou obranu. V roce 2016 byla Alexovi diagnostikována epilepsie a sekundární mikrocefalie. Přestala mu růst hlavička v současnosti se stále již 10let drží na 45 Cm. Taktéž nám přibyli další ambulance jako urologie, endokrinologie, psychiatrie a psycholog. Bohužel se Alex již několik let drží na stejně váze a chybí mu růstový hormon který pícháme. Taktéž mu byla v roce 2018 diagnostikována těžká mentální retardace, autismus, adhd, a hlavně agresivní chování kdy se Slex bije do hlavičky, křičí, a je úzkostlivý. K dnešnímu dni Slex užívá 15 druhu léku a 2 druhy foukátek. Má astmatické a epileptické záchvaty a prognóza vzhledem k mikrocefalie a celkovému stavu je velmi špatná. Proto se snažíme dat Alexovi vše co můžem a být mu těmi nejlepšími rodiči …k dnešnímu dni má nás syn 21 diagnóz kdy jsou některé trvale a nedají se změnit. Náš syn je v 10.letech mentálně na 12–18 měsíců a již se to moc lepšit nebude. Stále navyšujeme medikaci proti epilepsie a astma…

Nás syn Alex je v 10. Letech plné odkázán na peci druhé osoby nosí celodenně plenky a je plné krmen a jeho chůze je stále horší kdy vravorá a padá není schopen ujít bez opory víc jak 1. Metr…jeho pece je 24 hodinová kdy z důvodu toho ze je nevidomy a má těžkou retardace se vůbec neorientuje v prostoru ani místě.....

Vzhledem k tomu ze má těžké diagnózy jako mikrocefalie, slepota a těžká mentální retardace atd je prognóza do budoucna nejistá.....snažíme se s Alexem být co nejvíce a věnovat mu a hlavně dat vše co máme. Moc ho milujeme je nám vším

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na koupi sedačku Aris 3, která nám ulehčí práci při podávání stravy našemu synovi a ho udrží pevné v sedu… Bohužel není hrazena pojišťovnou. 

Sedačky ARIS 3 jsou určeny pro děti s postižením páteře, horních i dolních končetin, s tělesným i mentálním postižením, s DMO apod. ARIS 3 jsou vhodné pro děti od sedmi do patnácti let.

Pojízdné sedačky ARIS umožňují plynulé nastavení sklonu opěradla, délky sedáku, výšky opěrek a podpěry pro nohy podle věku a výšky dítěte. Jsou uzpůsobeny k vykonávání hygienických potřeb, vyrobeny z kvalitního dřeva s nezávadným ochranným nátěrem, všechny části jsou omyvatelné.

Sedák a opěradlo jsou měkce čalouněny a potaženy omyvatelnou koženkou, některé části mají textilní návleky. Dvě hlavové a dvě bederní opěrky, abdukční klín, čtyřbodová upínací vestička, popruhy na uchycení nohou a nočník jsou součástí každé sedačky. Jako příslušenství je možno dokoupit pracovní plochu. Sedačky ARIS 3 jsou výškově přizpůsobeny k jídelnímu stolu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

2. 4. 2023 16:17

Sašík

13. 3. 2023 12:15

Poděkování

Dobrý den chceme z celého srdce poděkovat za každou korunu kterou jste poslali na sbírku na polohovací židličku. Velice to našemu synovi Alexandrovi pomůže a bude moct jist a rehabilitovat  a relaxovat v židli. Moc vám všem za každý dar děkujeme Fojcikovi 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  11. 3. 2023 13:32
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  11. 3. 2023 12:57
Ať slouží
Laskavý dárce
600 Kč  •  11. 3. 2023 12:41
Velkorysý dárce
300 Kč  •  11. 3. 2023 9:45
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  11. 3. 2023 1:42
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  10. 3. 2023 21:29
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  10. 3. 2023 8:23
Helena
1 000 Kč  •  9. 3. 2023 17:49
Ať židlička Sašíkovi dobře slouží 😊
DobroDárce
300 Kč  •  9. 3. 2023 12:14
Velkorysý dárce
300 Kč  •  9. 3. 2023 7:59
Laskavý dárce
300 Kč  •  8. 3. 2023 14:42
Dobrosrdečný dárce
900 Kč  •  5. 3. 2023 14:47
Štědrý dárce
600 Kč  •  4. 3. 2023 23:55
Štědrý dárce
600 Kč  •  3. 3. 2023 17:13
Štědrý dárce
300 Kč  •  2. 3. 2023 13:49
DobroDárce
2 000 Kč  •  28. 2. 2023 23:43
Laskavý dárce
500 Kč  •  28. 2. 2023 19:27
Velkorysý dárce
300 Kč  •  28. 2. 2023 18:11
Laskavý dárce
600 Kč  •  28. 2. 2023 8:48
Renata K.
1 000 Kč  •  28. 2. 2023 8:04
Jani, at Sasikovi zidlicka dobre slouzi ❤️
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  28. 2. 2023 5:54
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  27. 2. 2023 18:41
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  27. 2. 2023 18:15
Štědrý dárce
300 Kč  •  27. 2. 2023 17:54

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat