Úspěšně vybráno:

Pomohli jste lidem v rozbombardovaných městech na Ukrajině

Vybráno 0 Kč 152 300 Kč
150 000 Kč
 -
81 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
220 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste lidem v rozbombardovaných městech na Ukrajině

Vybráno 0 Kč 152 300 Kč
150 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lukáš Brezina
Datum přidání
12. 2. 2023
Poslední aktualita

11. 4. 2023 23:37

Prodloužení sbírky

Sbírka byla prodloužena do 20. 9. 2023.

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Kdo sbírku organizuje?

Jmenuji se Lukáš Brezina a protože mám rád Ukrajinu a v minulosti jsem několikrát na Ukrajině byl v dětském domově ve Vielšanech jako sociální pracovník, nemohu přihlížet té hrozné a odporné válce, která nám probíhá přímo před očima. A nemohl bych jí přihlížet, ani kdybych tam nikdy nebyl.

A za nedlouho bude smutné výročí jednoho roku trvání války.

Mnoho let pracuji v pomáhajících profesích se starými lidmi, umírajícími, nebo lidmi s handicapem. A moje motto zní: Když můžeš, tak musíš. A já můžu.

Toto je moje třetí sbírka, v té první se vybralo dost peněz, zhruba 72 000 Kč, na pořízení 51 ks vysílaček pro Ukrajinské záchranné a obranné složky. Ve druhé sbírce se vybralo 139 349 Kč a na Ukrajinu jsem poslal 24 setů na vaření a praní pro rodiny s dětmi (velké plynové vařiče, plynové kartuše, tablety na desinfekci vody, nádobí, drogerii na praní a mytí nádobí, powerbanky, vaky na desinfekci vody…) jednu velkou elektrocentrálu, vysílačky, solární nabíječky a generátory.

Proč sbírku organizuji a na co bude určena?

Sbírku organizuji, protože lidi ve zničených městech nemají jak vařit, jak se ohřát, nemají přístup k energiím, tedy ani plynu na vaření, nemají nezávadnou pitnou vodu a na vesnicích mají znečištěné studny a nemají kde a jak nabíjet domácí elektroniku. Sbírka je určena i na powerbanky, malé solární panely na nabíjení malých elektrických spotřebičů a na malé elektrocentrály, respektive velké powerbanky, které jdou nabíjet třeba přes nabíjecí konektor v autě.

Jde ale především o sety, které mají obsahovat plynový vařič, tablety na čištění vody, vak na čištění vody, prostředky na mytí nádobí a praní, nádobí, lékárnu, powerbanku, svítilnu, teplomet…

Facebookovou stránku sbírky najdete zde: https://www.facebook.com/profile.php?id=100080833328364

Pokud se nevybere dostatek peněz, tedy výrazně méně, než je cílová částka, budou peníze ze sbírky přeposlány některé z českých humanitárních organizací, které na UA působí.

Komu pomůžeme?

Sbírka je určena především lidem žijícím v nedávno okupovaných a zničeních městech a vesnicích, kteří nemají přístup k pitné vodě, energii, tedy ani plynu na vaření nebo elektřině, nemají jak prát a jak mýt nádobí a jak se ohřát.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

 • tablety na úpravu pitné vody
 • vaky na desinfekci vody
 • sady/filtry na čištění vody na pitnou
 • dezinfekce do studní
 • plynové/benzínové vařiče
 • plynové kartuše
 • malé plynové teplomety
 • plynové svítilny
 • nádobí
 • powerbanky
 • malé elektrocentrály
 • malé solární panely
 • základní drogerie na mytí nádobí a praní
 • lékárničky
 • svítilny
 • případně cokoli se v danou chvíli ukáže jako nedostatkové a na Ukrajině potřebné
 • malá část výtěžku sbírky bude použita i na pořádání benefičního koncertu a jeho výtěžek bude vložen zpět do sbírky

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

11. 4. 2023 23:37

Prodloužení sbírky

Sbírka byla prodloužena do 20. 9. 2023.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat