Sbírka ukončena:

Pomozte s Jiřím a Diecézní charitou Plzeň Ukrajině

Vybráno 0 Kč 3 000 Kč
od 2 dárců
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
1 500 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte s Jiřím a Diecézní charitou Plzeň Ukrajině

Vybráno 0 Kč 3 000 Kč
od 2 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jiri Suttner ve spolupráci s Diecézní charitou Plzeň
Datum přidání
25. 3. 2022

Pomáháme Ukrajině

Před několika týdny zaútočila Ruská federace na svobodnou zemi, na Ukrajinu. Ukrajina je svrchovaný stát, který čím dál tím více inklinuje k západním hodnotám, chce být aktivní součástí Evropské Unie, stejně jako NATO. Nakolik jsou tyto kroky, které Ukrajina podniká zcela svéprávné a chce se etablovat jako plnohodnotný člen evropského společenství, natolik se stalo trnem v oku upadajícímu impériu, které je ochotno obětovat životy nevinných lidí na úkor své rozpínavosti.

I přesto, že se události této ruské invazivní války odehrávají několik set kilometrů od nás, dotýkají se nás každého nejen finančně, ale především lidsky. Pohled na oběti války by měly vždy být impulzem každého jedince, který má v sobě cit k akci, která má pomoci nevinným lidem, neboť nikdo z nás nevíme, kdy můžeme být v podobné situaci sami.

Pro oběti války

Potýkáme se nyní s velkou krizí, kdy na naše území putují oběti tohoto masakru – ženy, děti, staří i mladí, kteří své životy zanechali doma. Doma také zanechali své muže, kteří bojují nejen za svoji zem, ale i za nás a za hodnoty, které bychom měli všichni ctít. Jsou jimi vlastenectví, úcta k životu a láska. 

Co můžeme udělat? Můžeme poskytnout své domovy, můžeme poskytnout finanční prostředky a především svá srdce – protože sdílená bolest je bolestí menší.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Výtěžek této sbírky je posílán na transparentní účet Diecézní charity v Plzni. Oni nejlépe vědí, jak a kam získané finanční prostředky distribuovat. Budou využity na pomoc všem těm, kteří se potýkají s nebetyčnými ztrátami, které jim přinesla válka. 

Výzva pro Diecézní charitu Plzeň je určena na pomoc občanům Ukrajiny, přicházejícím v důsledku válečného konfliktu do Plzeňského a Karlovarského kraje.

Peníze budou použity na zajištění základních životních potřeb těchto uprchlíků, zejména na potravinovou a materiální pomoc. Centrem této pomoci je plzeňský Humanitární sklad v Cukrovarské ulici č. 16, ale Diecézní charita Plzeň spolupracuje také s dalšími sběrnými a výdejními místy humanitární pomoci v obou krajích. 

Každá suma se počítá, protože hranici mezi životem a smrtí může vytyčovat i „pouhá“ láhev vody.

Všem děkuji za příspěvek,

Jiri Suttner ve spolupráci s Diecézní charitou Plzeň

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  29. 3. 2022 21:21
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  25. 3. 2022 16:45

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat