Sbírka ukončena:

Sbírka pro maminku na větší auto

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
od 5 dárců
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
400 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Sbírka pro maminku na větší auto

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
od 5 dárců
Datum přidání
30. 5. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Dobrý den, Jmenuji se Ivan, je mi 33 let. Pracuji jako dělník. Mám dvě děti. Starší  dceři je (8 let) a synovi (5 let). Syn má vývojovou dysfázii a lehkou mozkovou dyskunkci, takže potřebuje také spoustu péče a časté návstěvy klinické logopedie, psychologů, psychiatrů atd, asistentku má pouze ve školce. Je to pro nás momentálně velice složité, protože při práci se musíme i starat o mamku, která je upoutána na lůžko a ještě o dítko, které je trochu jiné než ostatní děti. Snažíme se jak jen to jde. Ale máme jedinný problém, s kterým by jsme potřebovali pomoc. A to je větší auto pro mamku, kam by se jí vešel elektrický vozík. 

Komu pomůžeme?

Pomohli by jste tím mé mamince ročník 1952, která v roce 1995 nečekaně od pasu ochrnula poté, kdy si šla lehnout po příchodu z práce ze školky, kde dělala učitelku. Po dlouhodobé léčbě v Kladrubech, byla schopná aspoň udělat pár kroku s dopomocí od vozíku do postele. Bylo to pro ní velice psychicky náročné, protože byla mladá a žila aktivním životem. V té době mi bylo 7 let, kdy jsem měl velikou pomoc a oporu v tatínkovi, vše jsme zvládali, mamka v té době byla schopná i vařit, něco ručně udělat, domácnost byla vozíku přizpůsobená. Tatínek bohužel v roce 2014 zemžel a zůstal jsem na starání se o maminku sám. Nestěžuji si, je to má povinnost, protože rodičům se pomáhat musí. Každopádně za poslední roky se to s maminkou natolik zhoršilo, že už nezvládne vůbec nic sama. Většinu času tráví na lůžků, má urostomii( vývod močovodů), jelikož si nemůže sama dojít na toaletu, má i pleny. Z obyčejného vozíku jsme přešli na elektrický, který je veliký. Proto by jsme potřebovali pro ní větší auto. Její přání je, se po dlouhé době podívat třeba do divadla nebo na třídní sraz, do kina, někam s vnoučaty do cukrárny, bohužel na skládacím vozíku nevydrží, je nutný elektrický, tudiž i auto, do kterého se vejde.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

V roce 2017 dostala příspěvek na zvlášní kompenzační pomůcku- motorové vozidlo, kdy byla ještě na obyčejném vozíku, který se po složení vešel do kufru. Nyní bohužel potřebuje auto, aby mohla vozíkem vjet do autobomilu. Na sociálce tedy nám bylo doporučeno, si zažádat o nový příspěvek za dva roky, kdy to bude od žádosti 7 let. Bohužel mamka musí momantálně jezdit dost často na výměnu katétru do nemocnice, i na další vyšetření, ijekce atd. takže dva roky čekat nejde. Sociální pracovnice nám řekla o možnosti, kdy si můžeme po 5 letech od podané žádosti žažádat o nový příspěvek pod podmínkou, že vrátíme peníze za auto, za dva roky a bude nám možná schválený příspěvek jako naposledy cca 120–130 000kč,- . Jenže v této cenové relaci nikde nelze najít tak velké auto, aby se do něj vešel vozík. Chtěl bych proto poprosit o pomoc. Auto, které maminka potřebuje stojí přibližně 500 000Kč,- .Byli bychom tedy rádi, za jakoukoliv částu, co by se na auto vybrala. Ulehčilo by ji to život a mohla by se opět socializovat, navštívit místa, z kterých by maminka měla mnoho nových vzpomínek a zážitků. Předem moc děkujeme za jakýkoli finanční příspěvek.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
1 000 Kč  •  27. 7. 2022 22:34
Dárce, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  11. 7. 2022 11:58
Velkorysý dárce
100 Kč  •  11. 6. 2022 22:13
Dárce, který je pro každou dobrost
450 Kč  •  6. 6. 2022 13:10
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  4. 6. 2022 22:02

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám