Sbírka ukončena:

Sbírka pro Píďu, kocourka s “neléčitelným” onemocněním FIP

Milník 1/1

První z faktur, ve výši 20000-za diagnostiku a akutní hospitalizaci, se díky vám všem podaří uhradit!🤍 Pomůžete i se zbývajícími?

Vybráno 0 Kč 34 480 Kč
40 000 Kč
 -
59 dárců
Celkem se zapojilo
584 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Sbírka pro Píďu, kocourka s “neléčitelným” onemocněním FIP

Milník 1/1

První z faktur, ve výši 20000-za diagnostiku a akutní hospitalizaci, se díky vám všem podaří uhradit!🤍 Pomůžete i se zbývajícími?

Vybráno 0 Kč 34 480 Kč
40 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lucie Břenková
Datum přidání
25. 4. 2023
Poslední aktualita

20. 6. 2023 16:01

ZVLÁDLI JSME TO! 🤍

Píďa k dnešnímu dni úspěšně ukončuje veškerou léčbu!🤍

Od doby, kdy jsem psala poslední info o tom, jak se Píďovi daří, uběhlo dalších 6 opravdu náročných týdnů. 
I přes všechny chvíle, kdy Píďovi nikdo nedával šanci a vypadalo to, že to nedopadne dobře, nevzdali jsme to a teď už můžu s klidem napsat, že to MĚLO SMYSL.🤍

Z kocourka, který nebyl schopný se ani udržet na nožkách, je teď hravý, mazlivý a ten nejvděčnější kocourek! 
Bohužel se kromě jiných problémů, kterými si musel Píďa projít zjistilo, že má Píďa nemocné srdíčko. Musí tak brát denně léky. Nedělá mu to ale žádný problém. Zvykl si na to a s pravidelnými kontrolami na kardiologii a nastavenou léčbou bude žít dlouhý a spokojený život, bez jakýchkoli omezení.

Teď nás tak už jenom čeká najít Píďovi ten nejkrásnější domov, kde mu vynahradí všechno to zlý, čím si musel projít.🤍  

Píďa si užívá každé pohlazení, přítomnost člověka, i ostatních kočiček a mně se opět potvrdilo, že vždy má smysl bojovat a že šanci si zaslouží každý.

Píďova léčba/vyšetření (FIP, zánět močového měchýře, onemocnění srdíčka, výjezdy na pohotovost, rentgeny, sona, odběry, hospitalizace na infuzích, v kyslíkovém boxu, zánět slinivky, onemocnění plic, aj.), bez ostatních nákladů, jako je krmivo-speciální dieta, stelivo, benzín, podložky, zapůjčení kyslíkového generátoru atd., mě vyšla zatím na 60 000. Stále ale nemám vyfakturováno vše, protože jsem měla to štěstí, že paní doktorky, které tu byly vždy, když je Píďa potřeboval, se mi snažily finančně ulevit jak se dá. Čeká mě ale tedy ještě několik dalších faktur, které budu muset uhradit. 
Vše bylo tedy kromě fyzické a psychické stránky i opravdu finančně náročné. Jsem proto vám všem, kteří jste přispěli, nekonečně vděčná, že na to nebudu sama. Díky vám budu mít možnost pomoci více zvířátkům než jenom Píďovi.🤍

Pokračování příběhu Pídi a spousty dalších kočiček, které hledají domov, můžete sledovat na FB stránkách útulku OPUŠTĚNÉ KOČIČÍ TLAPKY. 🤍

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Zdravím všechny, kterým není lhostejný život nemocných, bezprizorních, týraných a opuštěných zvířat.🤍

Jmenuji se Lucka, pracuji jako zdravotní sestra a ve svém volném čase se již několik let ve spolupráci s útulky, právě o tato zvířata starám a následně se jim snažím najít stálý domov, kde jim vynahradí všechno to špatné, co se jim do té doby přihodilo.❤️‍🩹

Tentokrát se ke mně dostal kocourek Píďa, který by bez pomoci, které se mu na poslední chvíli dostalo, už nežil. 💔

Komu pomůžeme?

Píďa celý svůj život žil na vesnici se svojí paničkou, jako napůl venkovní a napůl domácí kocour. Byl spokojený, zdravý a moc hodný. To se ale změnilo v únoru letošního roku, kdy Píďovi začalo být zle. 
Začalo se mu zvětšovat bříško, zežloutl, přestával jíst, pít a byl méně aktivní. Jeho panička tak s pomocí nejbližší rodiny vyrazila s kocourkem na blízkou veterinu, kde si ale nevěděli rady, kocourka nevyšetřili pořádně a pouze mu nasadili antibiotika. Poprvé zde zaznělo podezření na diagnózu FIP, bohužel s mylnou informací, že tato nemoc je NELÉČITELNÁ a neexistuje tak jiná možnost, než eutanázie. Píďu si panička vzala domů, kde se ale jeho stav stále více a více zhoršoval. Bylo třeba kocourka vzít na pořádnou kliniku, kde by udělali celkovou diagnostiku a zjistili, co se opravdu děje. Bohužel, Píďova panička si to vzhledem ke svému vysokému věku a financím nemohla dovolit. 
Píďu tak nevyhnutelně čekala poslední injekce.
Naštěstí se do celé situace vložila její rodina, konkrétně vnučka, která vložila příspěvek s žádostí o pomoc na Facebook. 
A tak jsem se o kocourkovi Píďovi dozvěděla já…

Bohužel se nenašel nikdo další v okolí, kdo by byl ochotný kocourkovi pomoci a jeho stav se každou minutou zhoršoval. Okamžitě jsem tak pro něj i přes to, že se kocourek nacházel 3 hodiny cesty ode mě, vyrazila a vzala ho na veterinární kliniku, kde konečně proběhla pořádná diagnostika a diagnóza FIP se bohužel potvrdila…Kocourkovi v tento moment už selhávaly orgány a měl nesnesitelné bolesti.
Protože mi ale prošlo rukama už několik kočiček s touto diagnózou věděla jsem, že tím nic nekončí, právě naopak! 

V ČR je toto onemocnění bohužel stále často považováno za nevyléčitelné, smrtelné a spousta veterinářů tvrdí, že léčba neexistuje. Denně je díky tomu spousta kočiček zbytečně připravena o život. Kromě toho, že je již legální léčba v ČR dostupná-bohužel pouze v Praze, u jediné veterinářky v celé Republice a stojí cca 80000, existuje i léčba v zahraničí, jejíž cena v posledních letech prudce klesla.(Začínalo se v průměru na 60000, nyní se pohybuje u cca 3 kg kočičky, při léčbě bez komplikací, do 20000). S touto léčbou mám bohaté zkušenosti a díky ní teď několik kočiček, které se ke mně dostaly po té, co jim byla nemoc diagnostikována a měly být uspány, žijí dlouhý, spokojený život, zcela zdravé, ve svých nových domovech.🤍

I přes to, že na několika veterinárních klinikách Píďu důrazně doporučili uspat a tvrdili, že nemá šanci, neváhala jsem ani chvíli a zahájili jsme léčbu. Čekalo nás tak minimálně 84 dní léčby-konkrétně každodenních aplikací injekcí, které je třeba při tomto onemocnění absolvovat. 
Vzhledem k tomu, že onemocnění bylo v pokročilém stádiu, Píďa se mi v noci zhoršil.💔 Nemohl dýchat, naříkal bolestí a díky velikosti bříška, které měl plné tekutiny, si nedokázal ani sednout, nebo lehnout. Okamžitě jsem s ním musela vyrazit na pohotovost, kde jsem spolu s ním strávila celou noc a Píďovi se musela akutně odsát část tekutiny z dutiny břišní, protože mu natlačila všechny orgány do hrudníku a Píďa se dusil. Dostal léky na bolest a zůstal několik dní hospitalizovaný na kyslíku.
Bohužel, jakoby už tak nebyly veškeré náklady za veterinu a samotnou léčbu dost vysoké, zjistilo se, že díky tomu, v jak pokročilém stádiu onemocnění je, Píďovi léčba nezabírá tak, jak by měla a je třeba navýšit dávku. Ampulka, která stála  cca 550 kč a měl ji na 4 dny, tak už vystačila pouze na den a půl. Každý týden mě tak POUZE injekce stály cca 2200 kč.😓

Po navýšení dávky se začal Píďův stav lepšit a protože je to bojovník, po pár dnech jsem si ho vezla zpět domů.🤍Před 4 týdny se k vážnému onemocnění přidal těžký zánět močového měchýře. Píďovi se během pár hodin zvětšilo bříško, přestal čurat, jíst, pít, měl bolesti a muselo se tak opět vyrazit na pohotovost. Byl mu zaveden močový katetr, propláchl se mu močový měchýř, byl napojený na infuze, dostal antibiotika, léky od bolesti a já doufala, že se brzy vše vrátí do normálu a my budeme moct pokračovat v klidu v léčbě. 
po náročném týdnu, během kterého se povedlo Píďovi 2× močový katetr i přes veškerá opatření vytáhnout, se stabilizoval a opět se nám povedlo ho dostat z nejhoršího.

11. 4. to byly 2 měsíce, co mám Píďu u sebe. Po celou dobu hradím veškerou veterinární péči, krmivo, stelivo, doplňky a léčbu, kterou zajišťuji a každodenně aplikuji. Máme za sebou několik akutních výjezdů na veterinu, vyšetření, hospitalizací. To vše mě již stálo několik desítek tisíc. K tomu všemu mám momentálně v péči i další 2 kočičky se stejnou diagnózou, u kterých stejně tak, jak je tomu u Pídi, hradím léčbu ze svého. Taky sraženého a postřeleného kocourka, který je bohužel FIV pozitivní(kočičí HIV). Momentálně taky odchytávám na několika místech bezprizorní kočičky ke kastraci a několik z nich mám v dočasné péči. To vše ve spolupráci se soukromým útulkem, který bohužel díky množství nemocných kočiček, které má teď v péči, nedostatku financí a jarnímu návalu koťat, která se do útulku dostanou po té, co se najdou opuštěná/vyhozená, nemá kapacitu se kocourka ujmout a zaštítit tak jeho léčbu.

Běžně tak nežádam o pomoc, ale tentokrát to jinak s Píďou nezvládneme.

Přestože si kromě svojí práce, ve které trávím 12 hodin denně, snažím přivydělat jak se dá, protože veškeré moje finance jdou do péče o Píďu a další zvířata, které mám v péči, zdaleka to v tento moment nestačí.

Na několika veterinárních klinikách stále dlužím velké částky a před sebou máme ještě minimálně měsíc léčby a několik dalších vyšetření.😓

S Píďou je to stále jako na houpačce. Každé zlepšení střídá další a další problém. V tento moment je ale o 100% lepší, než tomu bylo na začátku. Tekutina z bříška mizí, krevní testy se vrací do normálu, Píďa se mazlí, žere, pije..

Já to s ním nevzdám a věřím, že z něj brzy bude zdravý, vděčný kocourek, který bude žít ještě spoustu let spokojený, ve svém domově.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Prosím tak za něj. Kdo dočetl až sem a koho Píďův příběh nenechal chladným stejně, jako mě. Kdo může postrádat pár korun, které ale můžou pro Píďu znamenat celý život…❤️‍🩹

Budeme vám oba vděční za jakýkoli finanční příspěvek, který bude využitý na úhradu nákladů za veterinární ošetření. 🙏🏻

Pokud by se vybralo víc, než by bylo potřeba, nebo léčba nedopadla, veškeré vybrané penízky budou poslány na účet útulku a budou použity na jiná zvířátka v nouzi.🕊️

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

20. 6. 2023 16:01

ZVLÁDLI JSME TO! 🤍

Píďa k dnešnímu dni úspěšně ukončuje veškerou léčbu!🤍

Od doby, kdy jsem psala poslední info o tom, jak se Píďovi daří, uběhlo dalších 6 opravdu náročných týdnů. 
I přes všechny chvíle, kdy Píďovi nikdo nedával šanci a vypadalo to, že to nedopadne dobře, nevzdali jsme to a teď už můžu s klidem napsat, že to MĚLO SMYSL.🤍

Z kocourka, který nebyl schopný se ani udržet na nožkách, je teď hravý, mazlivý a ten nejvděčnější kocourek! 
Bohužel se kromě jiných problémů, kterými si musel Píďa projít zjistilo, že má Píďa nemocné srdíčko. Musí tak brát denně léky. Nedělá mu to ale žádný problém. Zvykl si na to a s pravidelnými kontrolami na kardiologii a nastavenou léčbou bude žít dlouhý a spokojený život, bez jakýchkoli omezení.

Teď nás tak už jenom čeká najít Píďovi ten nejkrásnější domov, kde mu vynahradí všechno to zlý, čím si musel projít.🤍  

Píďa si užívá každé pohlazení, přítomnost člověka, i ostatních kočiček a mně se opět potvrdilo, že vždy má smysl bojovat a že šanci si zaslouží každý.

Píďova léčba/vyšetření (FIP, zánět močového měchýře, onemocnění srdíčka, výjezdy na pohotovost, rentgeny, sona, odběry, hospitalizace na infuzích, v kyslíkovém boxu, zánět slinivky, onemocnění plic, aj.), bez ostatních nákladů, jako je krmivo-speciální dieta, stelivo, benzín, podložky, zapůjčení kyslíkového generátoru atd., mě vyšla zatím na 60 000. Stále ale nemám vyfakturováno vše, protože jsem měla to štěstí, že paní doktorky, které tu byly vždy, když je Píďa potřeboval, se mi snažily finančně ulevit jak se dá. Čeká mě ale tedy ještě několik dalších faktur, které budu muset uhradit. 
Vše bylo tedy kromě fyzické a psychické stránky i opravdu finančně náročné. Jsem proto vám všem, kteří jste přispěli, nekonečně vděčná, že na to nebudu sama. Díky vám budu mít možnost pomoci více zvířátkům než jenom Píďovi.🤍

Pokračování příběhu Pídi a spousty dalších kočiček, které hledají domov, můžete sledovat na FB stránkách útulku OPUŠTĚNÉ KOČIČÍ TLAPKY. 🤍

8. 5. 2023 8:51

Píďův stav se bohužel opět zhoršil.

Ahoj,

Ještě minulý týden to vypadlo, že je vše na dobré cestě a my budeme moct k 11. 5. úspěšně ukončit léčbu. Bohužel, jako tomu u Pídi bylo již několikrát, jeho stav se během pár dní rapidně zhoršil.

Před 4 dny mi v noci začal pokašlávat. K ránu už těžce dýchal a mně bylo jasné, že je opět zle. Vyrazila jsem na veterinu, kde zjistili, že má na plicích vodu. Byly mu okamžitě podány léky a po stabilizaci bylo třeba dodělat potřebná vyšetření a zjistit příčinu. Převezla jsem ho na veterinární kliniku, kde proběhlo potřebné vyšetření a zjistilo se, že Píďovi selhává srdíčko/má vadu srdce. Nasadily se mu všechny možné léky a vzala jsem si ho k sobě, na kyslík, kde jsem ho měla neustále pod dohledem a doufala, že se jeho stav brzy stabilizuje.
Přes noc se ale Píďovi i přes nastavenou léčbu opět přitížilo.
Vyrazila jsem s ním tak opět na kliniku, kde mu po vyšetření bylo zjištěno, že kromě vady na srdíčku, která mu způsobila, že měl plíce zalité vodou, má LARYNGITIDU, která mu způsobuje suchý a dávivý kašel, vrátil se mu ZÁNĚT MOČÁKU, KAMÍNKY V ŽLUČNÍKU A S TÍM SPOJENÝ ZÁNĚT a pravděpodobně se mu vrátila i PANKREATITIDA, kterou prodělal před 2 měsíci.
Jeho stav je tak opravdu vážný.😓 Píďa v tento moment nechce jíst, ani pít. Veškeré jídlo a léky/sirupy, které nelze podat injekčně, bez podání injekce proti zvracení, okamžitě vyzvrací. Špatně se mu dýchá a je bolestivý. Vzhledem k onemocnění srdíčka a tomu, že hrozí, že by se mu mohly opět zalít plíce vodou, se musí s infuzemi, které by mu kompenzovaly příjem tekutin a stravy, velmi opatrně. Musím do něj tak vodu dostávat opatrně stříkačkou a pomalu se ho snažit rozkrmovat. 
V tento moment má kromě FIP léčby nasazeny dvoje cílená ATB, opiáty od bolesti, injekce proti zvracení, léky na srdíčko, sirupy na kašel, léky na podporu trávení a imunity aj.

Mimo to má vzhledem k onemocnění slinivky břišní a žlučníku, nasazenou dietu.

Přes to všechno se Píďa stále snaží. Nehne se ode mě a neustále vyžaduje pozornost a mazlení. Trpělivě si nechá aplikovat všechny injekce a léky, nechá se krmit a jde vidět, jak moc chce žít a jak bojuje.  
Rozhodně nic nevzdávám a pořád na 100% věřím, že se z toho Píďa zase dostane a příští aktualizace bude o tom, jak jsme úspěšně ukončili léčbu a bude hledat domov, kde na všechno tohle zlý, čím si prošel, zapomene.🤍

Dosáhli jsme částky 25000 a jsem za to vám všem, kteří jste přispěli, nekonečně vděčná!🤍 Tato částka bohužel pokryje pouze prvotní diagnostiku a hospitalizaci na pohotovosti.😓 Několik faktur za vyšetření a pohotovostní příjmy jsem již zaplatila a veškeré léky na FIP hradím ze svého. Na několika dalších veterinárních klinikách ale stále zůstávají nezaplacené faktury z doby, kdy Píďa prodělal zánět močového měchýře a z doby, kdy prodělal pankreatitidu, které přesahují částku 10000. 
K tomu všemu se teď přidaly tyhle komplikace. Pouze dieta a doplňky, které Píďa potřebuje, jsou velice finančně nákladné.

Stále tak potřebujeme vaši pomoc.🙏🏻

Myslete na Píďu a držte mu palce.🤍 Je moc statečnej a já věřím, že to zase společně zvládneme!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  24. 6. 2023 7:49
Dobrosrdečný dárce
110 Kč  •  23. 6. 2023 22:23
Milý dárce
170 Kč  •  23. 6. 2023 22:08
DobroDárce
200 Kč  •  20. 6. 2023 22:51
Laskavý dárce
600 Kč  •  20. 6. 2023 16:34
DobroDárce
300 Kč  •  20. 6. 2023 16:34
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  3. 6. 2023 8:33
Adam G.
300 Kč  •  1. 6. 2023 9:53
Nejaké novinky? Veľmi držím palce.
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  23. 5. 2023 22:03
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  15. 5. 2023 13:15
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  11. 5. 2023 13:47
DobroDárce
300 Kč  •  10. 5. 2023 11:58
Milý dárce
1 000 Kč  •  9. 5. 2023 7:49
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  8. 5. 2023 20:41
Štědrý dárce
600 Kč  •  8. 5. 2023 19:03
Laskavý dárce
200 Kč  •  8. 5. 2023 10:47
Laskavý dárce
600 Kč  •  8. 5. 2023 10:05
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  7. 5. 2023 14:51
Milý dárce
100 Kč  •  6. 5. 2023 8:58
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  2. 5. 2023 16:38
Štědrý dárce
200 Kč  •  30. 4. 2023 15:24
DobroDárce
300 Kč  •  29. 4. 2023 9:09
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  28. 4. 2023 23:57
Moc držím palce, ať to s kocourkem vybojujete! Pokud dieta dovolí, zkuste výživný vývar, viz Facebook PlazKA, 6. dubna
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  28. 4. 2023 22:28

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Dokončené Dobrovýzvy

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat