Pro větší šanci Nikolky žít „normálně“

Vybráno 0 Kč 1 800 Kč
od 4 dárců
52 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Silvie Sikorová
Datum přidání
2. 8. 2022

Představení sbírky

Zdravím Vás, jsem Nikolka, mám 13 let, miluji sport a to i když mám čtyři kolečka, ne v hlavě ale fyzické, říkají tomu invalidní vozík. :D  

Komu pomůžeme?

Nikolka se narodila předčasně ve 27. týdnu těhotenství v krnovské nemocnici. Vážila 1300 g. První 3 měsíce života strávila na neonatologickém oddělení FN v Ostravě, a už tam ji předpověděli postižení dolních končetin. Má diagnózu DMO – kvadruparéza s větším postižením dolních končetin. Téměř do 3 let několikrát denně cvičila Vojtovu metodu, pak se přidalo cvičení Bobath a každoroční program Klimtherapy v lázních Klimkovice, přidala se i akupunktura, která jí pomáhá odstraňovat křeče a spasma dolních končetin.

Dnes má Niki 13 let, pohybuje se na mechanickém invalidním vozíku – to jsou ty její čtyři kolečka. Navštěvuje běžnou základní školu, kde jí v činnostech, které sama nezvládá pomáhá asistentka pedagoga. V 8 letech začala sportovat. Je členkou atletického klubu handicapovaných sportovců v Olomouci, závodí v jízdě na vozíku a v hodu míčkem a raketkou. Několikrát se již zúčastnila mezinárodních závodů Emil open v Brně a každoročně několika atletických závodů v Ostravě a Olomouci. Díky starší sestře navštěvuje i klub karate v Bruntále a odpáskovala na 8. kyu. V létě jezdí na handbiku a letos i na nové lehotříkolce, v zimě se svou sestrou na monoski.
Od malička Nikolka také ráda vyrábí, plete, vyšívá, letos chodila ve škole i do kroužku košíkářství. Hrála na ukulele. Většinou je usměvavá a jejím velkým přáním je stát se lékařkou a pomáhat lidem. Sama nemá moc lidských kamarádů, ale už 2 roky jí dělá společnost asistenční pes zlatý retrívr Freddie. Freddie jí nejen pomáhá, podává věci, ale je to ten nejvěrnější kamarád, který je stále s ní – ve škole, na cvičení, v lázních i na dovolené.

Mnoho lidí i učitelů to nechápe – vždyť je jen na vozíku, nechápou jaké to je „být jiný“, každodenně překonávat překážky, kterých si zdraví ani nevšimnou – třeba práh do třídy ve škole, nebo neprojet náměstí ve městě, ve kterém bydlíme, nedostat se nakoupit do některého obchodu, zajít si s kamarádkou do kina, do parku a spoustu dalších.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na co budou peníze ze sbírky použity?

Niki chce žít jako jiné děti. Chce jezdit na kole, na lyžích, na výlety, na dovolené. Nechce slyšet „tam se nedostaneš, to nejde“.  Na čtyřech kolečkách je to vše mnohem těžší. Všechny pomůcky, kolo, monoski stojí podstatně více, než ty pro zdravé. Jejich přeprava je rovněž mnohem náročnější, vezete nejen kolo, ale i vozík a asistenčního psa. Na rehabilitaci jezdí Nikolka každý týden 70 km tam a 70 km zpět, protože blíže se podobně postiženými dětmi nikdo nezabývá. Bylo potřeba zrekonstruovat rodinný dům, ve kterém bydlí s rodiči a sestrou, přizpůsobit ho potřebám Nikolky. Oba rodiče pracují a sami mají své vlastní zdravotní problémy. S tím, jak Nikolka roste a dospívá je vše obtížnější nejen finančně, ale i fyzicky. Niki by byla ráda více samostatná a nezávislá na pomoci jiných. Získané finanční prostředky bychom proto použili především na pořízení pohonu k mechanickému vozíku, aby byla rychlejší a dostala se sama i do míst, kam ji prozatím musí vytlačit jiní, třeba si jen na zahradě zajet utrhnout jahody, maliny či rybíz nebo se projet sama po zmiňovaném náměstí. Jeho cena se pohybuje kolem 130 000 Kč. Brzy bude třeba řešit i nové ortézy. Hodně úspěšné jsou ortézy rakouské firmy Pohlig, které však musí plně hradit rodiče a jejichž cena se pohybuje kolem 200 000 Kč. Je toho mnoho, co by Nikolka ještě potřebovala, hodně jsme už toho zvládli sami, ale díky vaší pomoci bude mít Niki větší šanci žít „normálně“ a za to vám děkujeme.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
300 Kč  •  3. 8. 2022 21:48
Velkorysý dárce
600 Kč  •  3. 8. 2022 20:39
Velkorysý dárce
300 Kč  •  3. 8. 2022 20:14
Štědrý dárce
600 Kč  •  3. 8. 2022 18:07

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Velkorysý dárce
300 Kč  •  3. 8. 2022 21:48
Velkorysý dárce
600 Kč  •  3. 8. 2022 20:39
Velkorysý dárce
300 Kč  •  3. 8. 2022 20:14
Štědrý dárce
600 Kč  •  3. 8. 2022 18:07

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám