Sbírka ukončena:

Sedmihorky pro Ukrajinu

Vybráno 0 Kč 2 400 Kč
od 8 dárců
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
59 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Sedmihorky pro Ukrajinu

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Spolek Sedmihorky, z.s.
Datum přidání
16. 6. 2022

Představení sbírky

Jsme parta lidí ze Sedmihorek, které není jedno, co se děje lidem (nejen) na Ukrajině. To nejmenší, co můžeme pro válečné uprchlíky z UA udělat, je nabídnout jim pomoc v rámci našich možností: ubytování, jídlo, ošacení… A vy nám s tím moc a moc pomáháte. Solidarita, kterou jste během posledních týdnů projevili, je neskutečná! Děkujeme! Naši uprchlíci se tak díky vám mohou cítit jako lidé.

Právě i díky vám jsme dokázali připravit, vybavit hotelový dům Pramen v lázních Sedmihorky (kousek od Autocampu Sedmihorky), kde máme nyní kapacitu pro 50 lidí. Ta je již naplněna. Pro obnovu Pramene jsme se rozhodli poté, co bylo jasné, že válka jen tak neskončí a běženci, kteří pobývali v oblíbeném kempu, museli kvůli začínající sezóně odejít. Šedesáti z nich jsme našli nové ubytování převážně v Libereckém kraji a nově příchozí pak nalezli střechu nad hlavou ve zmiňovaných bývalých lázních… 

Pomoc je potřeba i nadále, proto jsme založili sbírku, bez vás to ani tentokrát nezvládneme! Každá koruna se počítá…

Komu pomůžeme?

Finančních prostředky budou využívány k úhradě základních životních potřeb válečných uprchlíků – občanů Ukrajiny, kteří jsou ubytováni v domě Pramen v areálu Lázní Sedmihorky. 

Máme tu pouze maminky s dětmi. Děti chodí do školy, maminky větších dětí si našly práci, snaží se se situací srovnat, jak umí…

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Hrazeny budou potraviny, léky, oblečení a obuv, deky, polštáře, lůžkoviny, spacáky, matrace, domácí spotřebiče, školní potřeby, sportovní potřeby, drogistické zboží apod.

Dále bude hrazeno pořádání kulturních akcí, vstupné na různé akce, dopravu na akce, organizování výletů, výukové programy, platby lektorů, platba Wifi ,pohonné hmoty na přepravu uprchlíků,  a jiné potřeby k důstojnému životu uprchlíka v naší zemi.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
300 Kč  •  7. 8. 2022 8:51
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  3. 8. 2022 13:51
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  21. 7. 2022 9:26
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  10. 7. 2022 18:17
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  10. 7. 2022 15:39
DobroDárce
500 Kč  •  9. 7. 2022 20:35
Laskavý dárce
300 Kč  •  8. 7. 2022 10:00
Štědrý dárce
100 Kč  •  16. 6. 2022 13:49

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat