Sbírka ukončena:

Teepee nejen pro vozíčkáře

Vybráno 0 Kč 0 Kč
80 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Teepee nejen pro vozíčkáře

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Šestý smysl
Datum přidání
30. 8. 2021

Kdo sbírku organizuje?

Jsem vedoucí integračního centra Pátecký grunt spolku Šestý smysl, zabývající se zooterapií pro lidi s handicapem, jmenuji se Dana Jará a snažím se získat pro naše centrum znovu teepee a indiánské potřeby, o které jsme přišly při velkých vichřicích.

Zlomily se nám kůly a protrhala se plachta teepee a kvůli bezpečnosti jsme byli nuceni zchátralé teepee odstranit. Teepee nám sloužilo téměř 9 let. V teepee jsme pořádali přespávání při dvoudenních pobytech lidem s jakýmkoliv handicapem a hlavně i vozíčkářům jsme umožňovali zažít nocování v teepee.

V rámci našich aktivit jsme hráli na indiánské bubny, stříleli z luků na námi vyrobené terče bizonů a užívali si indiánské léto.

Komu pomůžeme?

Pomůžete spousty lidem s různými handicapy a dětem z mateřských a základních škol zažívat opět krásné chvíle mezi zvířátky v našem centru pro zooterapii v duchu indiánských aktivit, které jsou pro ně velice zajímavé a baví je.

Pořízením teepee budeme moct opět pořádat několika denní pobyty lidiček s různým postižením. Teepee je pro ně zázemím i při jednodenních akcí, kdy i při nepřízni počasí v dešti si mohou opékat buřtíky na ohni, či si v něm hrát různé hry…

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na koupi teepee, na nákup indiánských bubnů, luků a jiných indiánských věcí, které při pobytech v teepee děti a lidé s různým postižením používají. 

Pokud se vybere méně peněz, tak nepořídíme celoroční teepee, ale jen látkové, které je mnohem levnější, ale v něm se nedá přespávat v dešti. Pokud se vybere více peněz, tak koupíme víc čelenek , indiánských bubnů, indiánské luky se šípy a jiné věci spojené s indiánskou kulturou, třeba i totem.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat