Sfumato – Splývavé čtení (konference)

Vybráno 0 Kč 3 000 Kč
100 000 Kč
40 dnů
do ukončení
Zakladatel
ABC Music v.o.s.
Datum přidání
7. 8. 2023
Poslední aktualita

22. 8. 2023 10:26

Aktualní rozhovor pro CR Ostrava

V neděli 20. srpna 2023 jste měli možnost slyšet rozhovor s autorkou metodiky SFUMATO PaedDr. Márií Navrátilovou, který byl natočen v Českém rozhlasu Ostrava. Pokud jste nestihli poslechnout pořad živě, přinášíme Vám odkaz, na kterém si můžete vyslechnout záznam rozhovoru. Rozhovor začíná cca v čase 15:08 hod.

https://program.rozhlas.cz/zaznamy#/ostrava/38/2023–08–20
Za Sfumato, přejeme příjemný poslech :)

Zobrazit celou aktualitu

Představení projektu

Metodika SFUMATO – Splývavé čtení se v našem školství využívá již více než 30 let, ale správná informovanost a dostupnost relevantních informací o metodě zde stále chybí. Na mnohých školách ředitelé dokonce vůbec nedovolí Sfumatem učit, a to i přes zájem samotného pedagoga, který prošel řádným proškolením. I to byl jeden z důvodů, proč se PaedDr. Mária Navrátilová (autorka metodiky Sfumato) rozhodla zorganizovat mezinárodní konferenci, která se bude věnovat významnému tématu současnosti, a to jak správně naučit děti číst. Konference nabídne hluboký vhled na metodiku Sfumato, důkladně se zaměří na konkrétní metody a jejich praktickou aplikaci ve školním prostředí a nabídne tak možnost jak předcházet problémům spojených s čtenářskou gramotností a jak zlepšit její kvalitu.

Komu pomůžeme?

Konference s názvem "Efektivní pedagogika elementární čtenářské gramotnosti", která se uskuteční v úterý 17. října 2023 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR v Praze má nadnárodní přesah, tedy zváni na ni budou také zástupci ministerstva ze Slovenska, Polska a dalších států.
 
Nepůjde přitom o standardní konferenci, která by na teoretické rovině představovala koncept efektivní čtecí techniky. Jednotliví řečníci se budou věnovat efektivnímu čtení založeném na konkrétní metodě Sfumato – Splývavé čtení. Půjde tak o celostní pohled včetně praktických ukázek a představení výsledků českých i zahraničních průzkumů.

Nedávný průzkum Jihočeské univerzity (2020–2022) potvrdil, že Sfumato je efektivnějším reedukačním nástrojem než státem doposud poskytované nápravné mechanismy. Význam je pak spatřován v jeho preventivním charakteru, pokud je realizován ve výuce čtení a psaní hned v 1. ročníku ZŠ. Pro resort školství je neméně důležitý závěr, že zavedení Sfumata do praxe může státnímu systému školství ušetřit nemalé náklady.

Metodika Sfumato staví na tom, že lidská řeč je zpívavá, proto pracuje s intonací a čtení je založeno na dlouhé expozici. Sama autorka metodiky je učitelkou hudby a ve své praxi učila zpívat děti, které zpívat neuměly. Dnes doslova "léčí" děti, kterým státní systém nedal správný a efektivní nástroj ke čtení. Sfumato ale nemá být tou doslovnou koncovkou, která jim nakonec pomůže, naopak, má být na úplném začátku, aby eliminovalo chyby. Nasnadě by pak nemuselo být ani řešení nedostatku asistentů pedagoga nebo nekvalitního vzdělání či nedostatečná informovanost učitelů, asistentů, metodiků a didaktiků.

Lékařská věda tvrdí, že ať je etiologie dyslexie jakákoliv, Sfumato pomáhá a preventuje. My chceme dyslexii vymýtit.

Na co konkrétně budou peníze z tohoto projektu použity?

Peníze z projektu budou použity na pokrytí nákladů konference. Konference se uskuteční v reprezentativním prostředí Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, kde není možné vybírat registrační poplatek za vstup na konferenci. Proto je vstup na konferenci ZDARMA. Je však nutné se předem zaregistrovat a zároveň být zaměstnancem alespoň jedné cílové kategorie konference.

V případě, že se vybere vyšší než požadovaná částka, ostatní vybrané prostředky budou použity na náklady spojené s tiskem učebnic, které se již v současné době připravují a případně na chod a ostatní projekty vzdělávací organizace ABC Music v.o.s.

Děkujeme vám za vaši snahu pomoci všem dětem stát se kvalitními čtenáři. Za společnost ABC Music vám přeji krásný den. 
Vaše PaedDr. Mária Navrátilová

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

22. 8. 2023 10:26

Aktualní rozhovor pro CR Ostrava

V neděli 20. srpna 2023 jste měli možnost slyšet rozhovor s autorkou metodiky SFUMATO PaedDr. Márií Navrátilovou, který byl natočen v Českém rozhlasu Ostrava. Pokud jste nestihli poslechnout pořad živě, přinášíme Vám odkaz, na kterém si můžete vyslechnout záznam rozhovoru. Rozhovor začíná cca v čase 15:08 hod.

https://program.rozhlas.cz/zaznamy#/ostrava/38/2023–08–20
Za Sfumato, přejeme příjemný poslech :)

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Vyberte si odměnu

Dobrý pocit, děkujeme
Přispějte 100 Kč a více

Dobrý pocit, děkujeme

Děkujeme vám všem, kteří si rozhodli přispět a stačí vám dobrý pocit u srdce, moc děkujeme. Vaše Mária Navrátilová

Veřejné poděkování na webu
Přispějte 200 Kč a více

Veřejné poděkování na webu

Odměna pro ty, kteří rádi přispějí a trošku více a jako odměna jim bude stačit trvalé poděkování na webových stránkách konference. Pokud tedy chcete tuto odměnu, vybírejte pouze v případě, že souhlasíte se zveřejněním Vašeho jména. Moc děkujeme.

Sešit Psaní písmen aneb než vstoupíme do písanky s podpisem autorky, osobní odběr
Přispějte 300 Kč a více

Sešit Psaní písmen aneb než vstoupíme do písanky s podpisem autorky, osobní odběr

Sešit s názvem Psaní písmen aneb než vstoupíme do písanky obsahuje všechna písmena abecedy. Je klíčem ke zvládnutí písemného projevu. Jde o období, kdy se dítě učí psát tvar písmene s orientací mezi dvěma opěrnými linkami s postupným zmenšováním velikosti písmen tak, aby se správně dodržovaly proporce jednotlivých tvarů písmene. Osobní odběr Praha.

Odměna

Sešit Psaní písmen aneb než vstoupíme do písanky s podpisem autorky metodiky. Osobní vyzvednutí v sídle firmy ABC Music v.o.s. – Michelská 300/60, 140 00 Praha 4 – Michle

SADA PÍSANEK s podpisem autorky, osobní odběr
Přispějte 500 Kč a více

SADA PÍSANEK s podpisem autorky, osobní odběr

Nové vydání písanek č. 1–4, (rok 2023). Jedná se o kratší verzi zpracování, vhodnější pro I. ročník ZŠ. Písanka je součástí čtyřdílného kompletu, který lze použít samostatně, bez návaznosti na konkrétní slabikář. Barevné ilustrace Leoše Konáše. Osobní odběr Praha.

Odměna

1× sada písanek, typ A – 1. až 4. sešit s podpisem autorky. Osobní vyzvednutí v sídle firmy ABC Music v.o.s. – Michelská 300/60, 140 00 Praha 4 – Michle

SADA PÍSANEK s podpisem autorky, zaslání poštou
Přispějte 650 Kč a více

SADA PÍSANEK s podpisem autorky, zaslání poštou

Nové vydání písanek č. 1–4, (rok 2023). Jedná se o kratší verzi zpracování, vhodnější pro I. ročník ZŠ. Písanka je součástí čtyřdílného kompletu, který lze použít samostatně, bez návaznosti na konkrétní slabikář. Barevné ilustrace Leoše Konáše.

Odměna

1× sada písanek, typ A – 1. až 4. sešit s podpisem autorky. Zaslání poštou na Vaši adresu.

Volný vstup na seminář Kavárna se Sfumatem
Přispějte 1 000 Kč a více

Volný vstup na seminář Kavárna se Sfumatem

Kavárna se Sfumatem aneb setkání s autorkou metodiky Sfumato, PaedDr. Márií Navrátilovou.  V relaxačním prostředí u kávy či čaje budeme hovořit o tradičních i netradičních metodách prvopočátečního čtení a psaní a prostor zbyde i na panelovou diskusi.  Tento „ochutnávkový seminář“ je vhodný pro jednotlivce i školní kolektivy, pro učitele 1. stupně ZŠ, MŠ, speciální pedagogy, psychology, ČŠI, další zájemce z řad odborné i laické veřejnosti. 

Odměna

1× volný vstup na seminář Kavárna se Sfumatem, místo konání ABC Music v.o.s., Michelská 300/60, 140 00 Praha 4 – Michle. Výběr termínu dle možností přispěvatele a volných termínů. Platnost voucheru 1 rok. Volné termíny jsou vždy k dispozici s dostatečným předstihem na web. stránkách www.sfumato.cz

Volný vstup na základní seminář Metodiky Sfumato
Přispějte 5 000 Kč a více

Volný vstup na základní seminář Metodiky Sfumato

Zbývá 10/10

Semináře na téma efektivní pedagogika prvopočáteční gramotnosti v rozsahu 16 vyučovacích hodin. Jedním z cílů je i prevence dyslektických manifestací při procesech čtení a psaní. Semináře jsou akreditované. 

Odměna Zbývá 10/10

1× volný vstup na základní seminář Metodiky Sfumato. Výběr termínu a místa konání dle možností přispěvatele a volných termínů. Platnost voucheru 1 rok. Volné termíny jsou vždy k dispozici s dostatečným předstihem na web. stránkách www.sfumato.cz

Čestný host - partner konference
Přispějte 10 000 Kč a více

Čestný host – partner konference

Zbývá 5/5

Pro štědré dárce, kteří by byli rádi přímo „u toho“, máme připravené volné vstupy na konferenci. Můžete se tak dozvědět spoustu zajímavých informací o metodice Sfumato, potkat se zajímavými lidmi a ještě se k tomu podívat do prostor poslanecké sněmovny.

Odměna Zbývá 5/5

1× volný vstup na konferenci EFEKTIVNÍ PEDAGOGIKA ELEMENTÁRNÍ ČTENÁŘSKÉ GRAMOTNOSTI, Praha – 17. října 2023

Dvě hodiny výuky na hydrofoil boardu na Filipínách
Přispějte 20 000 Kč a více

Dvě hodiny výuky na hydrofoil boardu na Filipínách

Zbývá 3/3

Dárek od generálního partnera konference společnosti WE SPORTZ Philippines Boracay. Jako poděkování za váš štědrý příspěvek dostane dvě hodiny výuky na hydrofoil boardu na ostrově Boracay na Filipínách. Pokud se tedy chystáte na Filipíny, můžete spojit příjemné s užitečným.

Odměna Zbývá 3/3

Dvě hodiny výuky s českým instruktorem na hydrofoil boardu na Filipínách, dopravu a ubytování si musíte už ale zaplatit sami, každopádně rádi Vám se vším pomůžeme a poradíme. Platnost voucheru 1 rok.

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Dobrý pocit, děkujeme
Přispějte 100 Kč a více

Dobrý pocit, děkujeme

Děkujeme vám všem, kteří si rozhodli přispět a stačí vám dobrý pocit u srdce, moc děkujeme. Vaše Mária Navrátilová

Veřejné poděkování na webu
Přispějte 200 Kč a více

Veřejné poděkování na webu

Odměna pro ty, kteří rádi přispějí a trošku více a jako odměna jim bude stačit trvalé poděkování na webových stránkách konference. Pokud tedy chcete tuto odměnu, vybírejte pouze v případě, že souhlasíte se zveřejněním Vašeho jména. Moc děkujeme.

Sešit Psaní písmen aneb než vstoupíme do písanky s podpisem autorky, osobní odběr
Přispějte 300 Kč a více

Sešit Psaní písmen aneb než vstoupíme do písanky s podpisem autorky, osobní odběr

Sešit s názvem Psaní písmen aneb než vstoupíme do písanky obsahuje všechna písmena abecedy. Je klíčem ke zvládnutí písemného projevu. Jde o období, kdy se dítě učí psát tvar písmene s orientací mezi dvěma opěrnými linkami s postupným zmenšováním velikosti písmen tak, aby se správně dodržovaly proporce jednotlivých tvarů písmene. Osobní odběr Praha.

Odměna

Sešit Psaní písmen aneb než vstoupíme do písanky s podpisem autorky metodiky. Osobní vyzvednutí v sídle firmy ABC Music v.o.s. – Michelská 300/60, 140 00 Praha 4 – Michle

SADA PÍSANEK s podpisem autorky, osobní odběr
Přispějte 500 Kč a více

SADA PÍSANEK s podpisem autorky, osobní odběr

Nové vydání písanek č. 1–4, (rok 2023). Jedná se o kratší verzi zpracování, vhodnější pro I. ročník ZŠ. Písanka je součástí čtyřdílného kompletu, který lze použít samostatně, bez návaznosti na konkrétní slabikář. Barevné ilustrace Leoše Konáše. Osobní odběr Praha.

Odměna

1× sada písanek, typ A – 1. až 4. sešit s podpisem autorky. Osobní vyzvednutí v sídle firmy ABC Music v.o.s. – Michelská 300/60, 140 00 Praha 4 – Michle

SADA PÍSANEK s podpisem autorky, zaslání poštou
Přispějte 650 Kč a více

SADA PÍSANEK s podpisem autorky, zaslání poštou

Nové vydání písanek č. 1–4, (rok 2023). Jedná se o kratší verzi zpracování, vhodnější pro I. ročník ZŠ. Písanka je součástí čtyřdílného kompletu, který lze použít samostatně, bez návaznosti na konkrétní slabikář. Barevné ilustrace Leoše Konáše.

Odměna

1× sada písanek, typ A – 1. až 4. sešit s podpisem autorky. Zaslání poštou na Vaši adresu.

Volný vstup na seminář Kavárna se Sfumatem
Přispějte 1 000 Kč a více

Volný vstup na seminář Kavárna se Sfumatem

Kavárna se Sfumatem aneb setkání s autorkou metodiky Sfumato, PaedDr. Márií Navrátilovou.  V relaxačním prostředí u kávy či čaje budeme hovořit o tradičních i netradičních metodách prvopočátečního čtení a psaní a prostor zbyde i na panelovou diskusi.  Tento „ochutnávkový seminář“ je vhodný pro jednotlivce i školní kolektivy, pro učitele 1. stupně ZŠ, MŠ, speciální pedagogy, psychology, ČŠI, další zájemce z řad odborné i laické veřejnosti. 

Odměna

1× volný vstup na seminář Kavárna se Sfumatem, místo konání ABC Music v.o.s., Michelská 300/60, 140 00 Praha 4 – Michle. Výběr termínu dle možností přispěvatele a volných termínů. Platnost voucheru 1 rok. Volné termíny jsou vždy k dispozici s dostatečným předstihem na web. stránkách www.sfumato.cz

Volný vstup na základní seminář Metodiky Sfumato
Přispějte 5 000 Kč a více

Volný vstup na základní seminář Metodiky Sfumato

Zbývá 10/10

Semináře na téma efektivní pedagogika prvopočáteční gramotnosti v rozsahu 16 vyučovacích hodin. Jedním z cílů je i prevence dyslektických manifestací při procesech čtení a psaní. Semináře jsou akreditované. 

Odměna Zbývá 10/10

1× volný vstup na základní seminář Metodiky Sfumato. Výběr termínu a místa konání dle možností přispěvatele a volných termínů. Platnost voucheru 1 rok. Volné termíny jsou vždy k dispozici s dostatečným předstihem na web. stránkách www.sfumato.cz

Čestný host - partner konference
Přispějte 10 000 Kč a více

Čestný host – partner konference

Zbývá 5/5

Pro štědré dárce, kteří by byli rádi přímo „u toho“, máme připravené volné vstupy na konferenci. Můžete se tak dozvědět spoustu zajímavých informací o metodice Sfumato, potkat se zajímavými lidmi a ještě se k tomu podívat do prostor poslanecké sněmovny.

Odměna Zbývá 5/5

1× volný vstup na konferenci EFEKTIVNÍ PEDAGOGIKA ELEMENTÁRNÍ ČTENÁŘSKÉ GRAMOTNOSTI, Praha – 17. října 2023

Dvě hodiny výuky na hydrofoil boardu na Filipínách
Přispějte 20 000 Kč a více

Dvě hodiny výuky na hydrofoil boardu na Filipínách

Zbývá 3/3

Dárek od generálního partnera konference společnosti WE SPORTZ Philippines Boracay. Jako poděkování za váš štědrý příspěvek dostane dvě hodiny výuky na hydrofoil boardu na ostrově Boracay na Filipínách. Pokud se tedy chystáte na Filipíny, můžete spojit příjemné s užitečným.

Odměna Zbývá 3/3

Dvě hodiny výuky s českým instruktorem na hydrofoil boardu na Filipínách, dopravu a ubytování si musíte už ale zaplatit sami, každopádně rádi Vám se vším pomůžeme a poradíme. Platnost voucheru 1 rok.