Šijeme zimní oblečení pro hrdiny v ledových zákopech

Vybráno 0 Kč 150 206 Kč
1 400 000 Kč
10 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Poslední aktualita

25. 2. 2024 23:53

Při šití nás navštívil reportér iDnes, pomozte nám sbírku sdílet

Moc děkujeme všem, kdo přispívají! Právě jsme dosáhli 10 % cílové částky. Na oblečení celého bataliónu to zatím nestačí, ale odvezli jsme už čtvrtou várku kompletů. Mezitím naši dílnu navštívil reportér z iDnes, tak si můžete přečíst a prohlédnout ve videu zde, jak díky vám pilně pracujeme. Moc nám pomůžete také sdílením sbírky na sociálních sítích (odkaz je https://www.donio.cz/pribeh/17368) a připište, proč jste přispěli právě Vy – tím nám pomůžete zvýšit dosah. Ještě jednou moc děkujeme ;-) 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Dobrovolnice z řad českých a ukrajinských švadlen v nenápadné pražské dílně vyvíjejí od minulé zimy unikátní zateplené komplety pro vojáky v zákopech. Průběžně šijí, posílají na frontu a podle požadavků vojáků upravují zimní uniformy, jaké žádná světová armáda ve výstroji nemá. Pomozme jim do nich obléknout celý batalión.

Komu pomůžeme?

Obránci Ukrajiny, 74. batalión

Ukrajinští vojáci tráví v zákopech už třetí zimu. Veškeré oblečení a výstroj, které na nich dosud byly vlhké, mění mráz v ledovou krustu. K ohřátí jim obvykle slouží jen zákopové svíčky. Nafasované mají jen běžné látkové uniformy. 74. batalión patří spolu s dalšími jednotkami mezi dlouhodobé příjemce pomoci Spolku žen pro pomoc obětem válečné agrese (SPARK spolek).

Švadleny, které pomáhají ze všech sil

Spolek žen pro pomoc obětem válečné agrese je tvořen převážně švadlenami, ať už ukrajinskými, českými nebo i jiných národností, které se od počátku války schází v pražském krejčovství, které šití plesových šatů rozšířilo na vše, co je pro obranu Ukrajiny třeba.

Mimo jiné zde už ušili 120 nosičů plátů, přes 1000 sumek, 3000 vojenských trenek, vyrobili 1000 periskopů, spolu s tím odvezli na Ukrajinu 54 generátorů, 10 aut a další pomoc. Loňskou zimu zde ušili i prvních 98 zimních kompletů. Na základě zpětné vazby od vojáků vznikl letos teplejší a propracovanější model.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Zimní taktické komplety

Každý komplet sestává ze tří částí – bunda, kalhoty a odnímatelný náprsní panel. Jsou vyrobeny z maskáčové látky Oxford českého výrobce, jež je voděodolná, větruodolná a nehořlavá. Pod ní se nachází tepelná vložka z nejsilnější dostupné verze vatelínu spojená prošíváním s podšívkou.

Bundy mají zcela unikátní vychytávky

Vezmeme to od hlavy – bundy jsou opatřeny zvětšenou kapucí, kterou lze převléknout a stáhnout přes helmu. Na rukách a hrudníku jsou opatřeny velcro panely pro uchycení hodnostního a útvarového označení. Na pravém rukávu se nachází jedna a na levém dvě menší kapsy. Zakončení rukávů je zdvojené, vnitřní podšívka končí stahováním do gumy, aby pod bundu nepronikaly nečistoty a sníh.

Na hrudníku se z přední strany nachází dvě velké náprsní kapsy, jež jsou uzpůsobeny pro skryté nošení osobní zbraně. Na břiše je následují další dva kapsy. Na obou vnitřních stranách bundy se nachází vždy dvě a dvě velkoformátové kapsy, které mohou sloužit pro uložení osobních věcí, ale rovněž vložení měkké balistiky.

Přes hrudník současně vede molle vazba, kvůli níž je bunda i speciálně vyztužena. Na tuto vazbu lze navěsit zásobníky nebo připnout náprsní panel. Toto řešení reaguje na skutečnost, že nosiče plátů s balistickou ochranou nosí vojáci v zimě pod bundou, tím je však omezen jejich přístup k zásobníkům a sumkám, které mají navěšené právě na vestě.  

Kalhoty s integrovanou ochrannou kolen

Kalhoty jsou rovněž silně zateplené. Disponují rozšířenými poutky k provlečení opasku, hlubokými kapsami v tříslech a na stehnech. Na kolenou je látka zesílena a vypodložena. Toto řešení umožňuje současné nošení chráničů kolen jak pod kalhotami, tak přes ně, ale chrání kolena i bez něj.

Odnímatelný náprsní panel pro zásobníky i tablet

Třetím dílem kompletu je náprsní panel upínatelný molle vazbou, jenž sestává ze tří plně otevíratelných kapes. Přední dvě jsou menší a mohou sloužit k uložení osobních předmětů, ale i menší osobní zbraně či tabletu. Třetí kapsa je polstrována a vybavena suchým zipem pro upevnění zásobníkových šachet, tabletu nebo menšího notebooku. Kvůli práci s touto elektronikou lze vyklopení kapsy zaaretovat v kolmé pozici. Reaguje tak na potřeby operátorů dronů.

Jak využijeme výnos ze sbírky

Zima právě udeřila, a proto nemůžeme čekat. Prvních deset kompletů jsme našili přes vánoční svátky a zavezli vojákům už na Silvestra. Pokračujeme, jsme připraveni šít dnem i nocí, pokud nám sbírka pomůže uhradit náklady na materiál. Obléct celý batalión, to znamená minimálně stovku obleků. Kolik vybereme, za tolik ušijeme.

Je to těžko k uvěření, ale na většinu toho, co jsme už udělali, včetně loňských zimních uniforem, se skládají sami dobrovolníci a dobrovolnice. Po dvou letech války si to mnozí už nemůžou dovolit, a proto apelujeme na vaši pomoc.     

O našem projektu

Spolek žen pro pomoc obětem válečné agrese pomáhá od prvního dne války. Od podzimu 2023 působí s dalšími charitami pod hlavičkou #ProjectHemingway. Tento projekt zvyšuje efektivitu a bezpečnost tím, že pomáhá plánovat společné sbírky a závozy více organizacím a dobrovolníkům současně. Navíc zapojuje přednostně české výrobce a dodavatele potřebného materiálu, aby peníze pro Ukrajinu nekončily v Číně a odtud v Rusku. A do třetice nabízí účast na závozech a video materiály z nich českým novinářům, aby mohli dál přinášet objektivní informace o válce.

Více se dozvíte na www.projecthemingway.cz.

Sledujte nás také na Facebooku a Instagramu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

25. 2. 2024 23:53

Při šití nás navštívil reportér iDnes, pomozte nám sbírku sdílet

Moc děkujeme všem, kdo přispívají! Právě jsme dosáhli 10 % cílové částky. Na oblečení celého bataliónu to zatím nestačí, ale odvezli jsme už čtvrtou várku kompletů. Mezitím naši dílnu navštívil reportér z iDnes, tak si můžete přečíst a prohlédnout ve videu zde, jak díky vám pilně pracujeme. Moc nám pomůžete také sdílením sbírky na sociálních sítích (odkaz je https://www.donio.cz/pribeh/17368) a připište, proč jste přispěli právě Vy – tím nám pomůžete zvýšit dosah. Ještě jednou moc děkujeme ;-) 

22. 1. 2024 22:44

Předali jsme už 16 kompletů

Děkujeme všem, kteří náš záměr obléknout do teplých zimních uniforem 74. batalión podporují. Deset kompletů bylo zavezeno už na Silvestra a dalších šest v polovině ledna, kdy pořádal #ProjectHemingway velký závoz do Záporoží pro vojáky i civilisty.

Lesya, autorka kompletů a zakladatelka SPARK spolku, si přímo na místě s vojáky zkontrolovala střih a všechny funkce. Je vysoce pravděpodobné, že Lesya je jediná krejčová na světě, která za „klienty“ jezdí do bojové zóny.

Dovezené komplety si vojáci okamžitě rozebrali, protože teplota již klesla hluboce pod bod mrazu. Bylo fascinující pozorovat, kolik vojáků na frontové linii stále nosí bundy, které Lesya našila s dobrovolnicemi už před rokem. Od těch fasovaných se na první pohled lišily tím, že nebyly špinavé a poškozené, což je dáno použitím kvalitního materiálu Oxford.

Jediný háček zůstává v tom, že dosavadní přínos sbírky (k 22. lednu 50522 Kč) zatím nepokrývá ani materiál na komplety, které již byly předány. Velmi proto prosíme všechny podporovatele, aby sdíleli odkaz na sbírku na svých sociálních sítích a mezi svými přáteli.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
500 Kč  •  1. 3. 2024 14:57
Velkorysý dárce
300 Kč  •  29. 2. 2024 16:09
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  27. 2. 2024 16:40
Velkorysý dárce
600 Kč  •  27. 2. 2024 11:44
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  27. 2. 2024 6:56
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  26. 2. 2024 14:43
Milý dárce
1 000 Kč  •  26. 2. 2024 11:21
Laskavý dárce
550 Kč  •  26. 2. 2024 7:35
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  25. 2. 2024 23:00
Katka
600 Kč  •  25. 2. 2024 20:12
Taky šiju, ale nic tak důležitého. Držím vám i Ukrajině palce!
Martin
300 Kč  •  25. 2. 2024 16:28
Děláte správnou věc, držím palce
Milý dárce
600 Kč  •  25. 2. 2024 15:36
Milý dárce
300 Kč  •  25. 2. 2024 15:35
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  25. 2. 2024 11:30
Blanka F.
2 000 Kč  •  25. 2. 2024 10:10
Přečetla jsem si o Vás článek na idnes.cz a hned jsem šla hledat tu správnou sbírku. Držím Vám palce a hlavně celé Ukrajině.
Laskavý dárce
480 Kč  •  25. 2. 2024 9:40
Velkorysý dárce
50 Kč  •  24. 2. 2024 16:32
DobroDárce
2 000 Kč  •  24. 2. 2024 13:15
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  23. 2. 2024 18:45
Velkorysý dárce
400 Kč  •  23. 2. 2024 17:07
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  23. 2. 2024 8:15
DobroDárce
600 Kč  •  23. 2. 2024 5:45
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  22. 2. 2024 19:16
Milý dárce
600 Kč  •  21. 2. 2024 11:29
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  21. 2. 2024 0:35
DobroDárce
300 Kč  •  19. 2. 2024 16:33
Dárce, který je pro každou dobrost
210 Kč  •  18. 2. 2024 17:34
Milý dárce
5 000 Kč  •  18. 2. 2024 12:41
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  18. 2. 2024 8:36
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  17. 2. 2024 12:00
Milý dárce
1 000 Kč  •  16. 2. 2024 18:54
DobroDárce
600 Kč  •  16. 2. 2024 15:59
Velkorysý dárce
1 602 Kč  •  16. 2. 2024 13:00
DobroDárce
1 000 Kč  •  15. 2. 2024 18:26
Velkorysý dárce
300 Kč  •  15. 2. 2024 14:03
Laskavý dárce
600 Kč  •  15. 2. 2024 12:08
DobroDárce
600 Kč  •  15. 2. 2024 10:44
Lucie
300 Kč  •  15. 2. 2024 0:27
Díky za to, co děláte!
DobroDárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 22:58
DobroDárce
1 000 Kč  •  14. 2. 2024 21:39
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 19:51
Štědrý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 19:49
DobroDárce
1 000 Kč  •  14. 2. 2024 19:37
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 18:37
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  14. 2. 2024 17:01
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  14. 2. 2024 16:55
Milý dárce
3 500 Kč  •  14. 2. 2024 16:48
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  14. 2. 2024 16:36
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  14. 2. 2024 16:25
Laskavý dárce
10 000 Kč  •  14. 2. 2024 15:33
Milý dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 14:42
Štědrý dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 14:38
Laskavý dárce
111 Kč  •  13. 2. 2024 22:25
DobroDárce
2 000 Kč  •  13. 2. 2024 14:34
Štědrý dárce
600 Kč  •  13. 2. 2024 10:33
Laskavý dárce
1 968 Kč  •  13. 2. 2024 10:22
Štědrý dárce
3 500 Kč  •  13. 2. 2024 10:14
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  12. 2. 2024 21:03
Milý dárce
934 Kč  •  10. 2. 2024 20:29
Milý dárce
600 Kč  •  10. 2. 2024 7:52
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  9. 2. 2024 21:27
Laskavý dárce
300 Kč  •  9. 2. 2024 19:53
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  9. 2. 2024 2:57
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  8. 2. 2024 23:27
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  7. 2. 2024 20:58
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  4. 2. 2024 16:30
NAFO 🇨🇿🇸🇰
1 968 Kč  •  4. 2. 2024 13:04
Слава Україні! 🌻🦝💙💛
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  3. 2. 2024 10:21
Štědrý dárce
600 Kč  •  2. 2. 2024 20:56
Dobrosrdečný dárce
3 500 Kč  •  2. 2. 2024 18:31
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  1. 2. 2024 18:29
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  30. 1. 2024 23:00
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  29. 1. 2024 19:23
Milý dárce
111 Kč  •  29. 1. 2024 19:11
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  29. 1. 2024 13:51
Štědrý dárce
10 000 Kč  •  27. 1. 2024 21:50
DobroDárce
600 Kč  •  26. 1. 2024 17:35
Laskavý dárce
1 500 Kč  •  26. 1. 2024 14:13
DobroDárce
1 000 Kč  •  26. 1. 2024 8:49
DobroDárce
1 000 Kč  •  25. 1. 2024 17:23
Laskavý dárce
400 Kč  •  25. 1. 2024 11:06
DobroDárce
1 000 Kč  •  24. 1. 2024 10:50
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  23. 1. 2024 20:03
Velkorysý dárce
300 Kč  •  23. 1. 2024 1:29
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  22. 1. 2024 23:47
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  22. 1. 2024 21:43
Milý dárce
622 Kč  •  21. 1. 2024 22:55
DobroDárce
8 000 Kč  •  21. 1. 2024 19:48
Popis oděvů je velmi působivý, kéž by jej mohl dostat každý. Díky za Vaši práci.
Štědrý dárce
30 000 Kč  •  21. 1. 2024 18:56
Laskavý dárce
600 Kč  •  20. 1. 2024 10:44
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  17. 1. 2024 22:48
DobroDárce
300 Kč  •  17. 1. 2024 13:10
Velkorysý dárce
200 Kč  •  16. 1. 2024 12:40
DobroDárce
1 000 Kč  •  15. 1. 2024 22:50
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  15. 1. 2024 16:03
Dobrosrdečný dárce
5 000 Kč  •  15. 1. 2024 10:12
Děkuji va vaši práci! Kéž lidi nepřestanou pomáhat v boji proti zlu.
Milý dárce
500 Kč  •  14. 1. 2024 20:58
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  13. 1. 2024 11:06

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Katka
600 Kč  •  25. 2. 2024 20:12
Taky šiju, ale nic tak důležitého. Držím vám i Ukrajině palce!
Martin
300 Kč  •  25. 2. 2024 16:28
Děláte správnou věc, držím palce
Blanka F.
2 000 Kč  •  25. 2. 2024 10:10
Přečetla jsem si o Vás článek na idnes.cz a hned jsem šla hledat tu správnou sbírku. Držím Vám palce a hlavně celé Ukrajině.
Lucie
300 Kč  •  15. 2. 2024 0:27
Díky za to, co děláte!
NAFO 🇨🇿🇸🇰
1 968 Kč  •  4. 2. 2024 13:04
Слава Україні! 🌻🦝💙💛
DobroDárce
8 000 Kč  •  21. 1. 2024 19:48
Popis oděvů je velmi působivý, kéž by jej mohl dostat každý. Díky za Vaši práci.
Dobrosrdečný dárce
5 000 Kč  •  15. 1. 2024 10:12
Děkuji va vaši práci! Kéž lidi nepřestanou pomáhat v boji proti zlu.
Štědrý dárce
500 Kč  •  1. 3. 2024 14:57

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat