Úspěšně vybráno:

Simonce na nové auto

Vybráno 0 Kč 50 000 Kč
50 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
50 000 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
10 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Simonce na nové auto

Vybráno 0 Kč 50 000 Kč
50 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
29. 11. 2022

Představení sbírky

Tato sbírka pomůže rodičům sedmileté Simonky s pořízením většího automobilu, aby mohli Simonku přepracovat i se všemi jejími pomůckami všude tam, kam potřebuje.

Komu pomůžeme?

Rodiče malé Simonky moc prosí o pomoc s financováním většího auta pro jejich dceru, která má spinální svalovou atrofii. Simonka chodí do normální školy do druhé třídy s paní asistentkou, neboť spinální svalová atrofie nepostihuje intelekt. Tím je to pro ni horší, protože si plně uvědomuje, co vše nemůže. Nezvládá běh, dřep ani chůzi ze schodů, ujde max. 300 metrů, a poté jí kolabují nožičky, protože jí tam chybí potřebné svaly. Aby svalů dále neubývalo, podstupuje Simonka 3× ročně aplikaci léku lumbální punkcí do páteře. Tento lék naštěstí proplácí pojišťovna. Bohužel lék nemoc nevyléčí, pouze zpomaluje její průběh. Aplikace léku je psychicky vyčerpávající. Musí také stále cvičit.

Rodina dojíždí autobusem na speciální neurorehabilitace a hiporehabilitace. Cesta autobusem není lehká, většinou musí i dvakrát přestupovat. A cestovat půl dne autobusem bývá dost únavné. Auto by jim toto cestování do vzdálenějších měst hodně ulehčilo. Automobil, který mají teď, je malý, nevleze se tam ani invalidní vozík. Také jezdí rodiče se Simonkou často i do lázní.  Bohužel, protože musí maminka se Simonkou jezdit často k různým lékařům a na různé rehabilitace (ortopedie, neurologie, kardiologie, logopedie, motorické testy, SPC, oční, alergologie, imunologie, nefrologie, protetika, neurorehabilitace a hiporehabilitace), tak může pracovat pouze na poloviční úvazek. Také péče o Simonku je nákladnější. Pořízení většího auta je pro rodinu bez cizí pomoci nedosažitelné.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na pořízení většího rodinného automobilu, díky kterému již nadále nebudou muset se Simonkou jezdit autobusem s náročnými přestupy. Do nového automobilu se jim vejde vše potřebné, především pak i samotný invalidní vozík, který se jim do jejich stávajícího auta pro svou velikost nevejde.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
50 000 Kč  •  29. 11. 2022 16:51

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat