Sbírka ukončena:

Šimonovi s autismem na pomoc za lepšími zítřky

Vybráno 0 Kč 900 Kč
20 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
180 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Šimonovi s autismem na pomoc za lepšími zítřky

Vybráno 0 Kč 900 Kč
20 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Martina Klímová
Datum přidání
24. 7. 2022

Představení sbírky

Dobrý den, ráda bych poprosila o pomoc především pro mého syna Šimonka, ale tím pádem tak prokážete pomoc celé mé rodině.  

Jsem maminka od dvou dětí syn Šimonek a 1,5 léta dcerka. 

Snažím se dělat vše dobré pro svou rodinu, ale síly jaksi nestačí. Proto jsem se rozhodla požádat vás o pomoc. 

Přes synovi diagnózu si nemohu dovolit nastoupit do práce na HPP (malá by chodila do jeslí), ale Šimonek to prostě nikde dlouho na hlídání nevydrží.

Vše se snažím platit z brigády. Co mám již 5 let, ale bohužel při dnešní situaci – inflace, zdražování energií atd. Už nevím co dřív.

Když se rozhodnete nám pomoci budu vděčná, peníze půjdou na zimní pneumatiky a povinné ručení. Bez čehož se prostě neobejdeme, nemohli bychom tak za lékaři, na terapie. Bylo by strašně složité i na nákup, tím spíš v zimním období, kdy Šimonek nemá rád zimu, ani sníh a je protivný jen vyjde ven a mám kolikrát problém ho jen obléknout. 

Děkujeme všem, kteří se budou podílet na naší sbírce a pomohou nám tak překonat tohle období. 

Komu pomůžeme?

Šimonek je pětiletý klučina s dětským autismem, ADHD, s léky na zklidnění především kvůli autoagresi (ubližuje sám sobě).

Diagnózu má potvrzenou již od 3. Let, všimli jsme si ale, že je jiný už okolo 1. roku, a tak nějak s tím stále bojujeme. 

Že má takovou diagnózu s tím jsem už jaksi smířená, ale ty pohledy nebo nemístné narážky cizích lidí při nějakém jeho afektu venku, to mě sráží na kolena. :( 

Moc si neuvědomuje následky nebezpečí apod. např. je to pár dní zpět co jsme byli nakupovat a Šimonek byl zrovna uzavřený ve své „bublině“ a jak pořádně nevnímal a prostě někdo okolo něj prošel, asi si myslel že já. No a vydal se i s cizím pánem ven. Doteď děkuji nevím komu, že jsem si toho všimla včas a zastavila ho o pár metrů dál. 

Přesto je to velice zvídavý klučina, miluje vlaky, státní vlajky, a nejradši pozoruje venku trávu. To by v ní mohl sedět snad i celé hodiny. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky by jsme využili ke  koupi nových zimních pneumatik, a také na zaplacení povinného ručení.

Bez čehož se neobejdeme a bohužel momentálně to jsou pro mě částky nad rámec mých finančních možností. 

Když se vybere méně než původní částka, tak se využijí třeba na ty zimní pneumatiky bez povinného ručení.

V případě že by se vybralo více, bych syna vzala alespoň na výlet, protože si toho jinak moc neužije – není za co. Případně bych korunky využila na financování školky.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
300 Kč  •  21. 9. 2022 14:47
Laskavý dárce
300 Kč  •  26. 7. 2022 16:58
Štědrý dárce
100 Kč  •  25. 7. 2022 21:32
Milý dárce
100 Kč  •  25. 7. 2022 8:09
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  24. 7. 2022 20:51

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat