Sbírka ukončena:

Složme se na vozíček pro hendikepované děti

Vybráno 0 Kč 58 510 Kč
82 000 Kč
 -
27 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složme se na vozíček pro hendikepované děti

Vybráno 0 Kč 58 510 Kč
82 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
25. 6. 2022

Představení sbírky

Cílem organizace Running With Those That Can´t je umožnit hendikepovaným dětem se o krok přiblížit plnohodnotnému životu plnému nezapomenutelných zážitků. Milovníky a příznivce RWTTC spojuje láska k běhu a chuť pomáhat nejen dětem se specifickými požadavky, ale také jejich rodinám. Skrz desítky běžeckých závodů napříč Českou republikou se tak podařilo nejen zviditelnit tuto problematiku, ale také umožnit dětem nasát atmosféru nejoblíbenějšjích “desítek”, půlmaratonům i maratonů, které každoročně absolvují právě v barvách RWTTC s trénovanými běžci za zády. Závody organizaci umožňují nakupovat rodinám sportovní vozíčky, díky kterým se mohou zapojit do aktivnějšího života a společně tak trávit více času v přírodě nebo při sportu.

Honza běží ŠUTR

Letos v létě, 6.srpna, se poběží první nekompromisní trailový běh, díky kterému si jeden z našich tradičních závodníků na vozíčku bude moci užít nějaké ty kopečky v terénu. Spojili jsme se totiž s naším dlouhodobým partnerem a parťákem na každém závodě – běžeckou speciálkou Trailpoint. Společně tak vyrazíme s jedním z našich “štamgastů” na vozíčku Honzou na trať trailového závodu v pražské Divoké Šárce. Tradiční ŠUTR si tak užije i přes kamenitý terén a převýšení 500 výškových metrů na 18 kilometrech. Kdo chce přijít fandit, přijďte. Kdo chce běžet, poběžte. Kdo chce přispět, přispějte. Ale hlavně, pomozte nám ulehčit dětem i jejich rodinám volnočasové aktivity a spojovat rodiny i sportovní nadšence dohromady.

Komu pomůžeme?

Na seznamu rodin, které stojí o svůj vlastní sportovní vozíček, který jim umožní spoustu krásných zážitků, je letos plno. A tak jsme se rozhodli uspořádat sbírku, kde se každá koruna počítá a do které se může zapojit absolutně kdokoliv a odkudkoliv. Budeme vděční i za sdílení.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na nákup speciálního vozíčku, který vidíte na fotkách. Jeho cena se pohybuje od 40 do 45 tisíc korun – záleží na velikosti a potřebách dítěte. Letos se nám jich zatím podařilo předat 6 a úsměv na tváři dětí i jejich rodičů a sourozenců je k nezaplacení.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat