Sluch a ouško pro Matýska

Vybráno 0 Kč 607 856 Kč
2 350 000 Kč
29 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lenka Křížová
Datum přidání
29. 12. 2023
Poslední aktualita

21. 2. 2024 8:22

Sbírka prodloužena

S vděčností a nadšením sledujeme, jak každým dnem sbírka roste. Díky vám je Matýskova cesta za vysněným ouškem čím dál schůdnější. Cíl již není nejistý, někde v mlze a za těžkými překážkami ukrytý, jako před lety. Naopak je nadohled, každým dnem blíže. Nyní již věříme, že vše dobře dopadne a v červenci se vaše podpora promění v malý zázrak, který umožní vést Matýskovi normální život. Děkujeme za jakýkoli dar a slova porozumění!!!

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Dobrý den,

všem dobrosrdečným lidem. Jmenuji se Matýsek a narodil jsem se před šesti lety mým milujícím rodičům a dočkat už se mě nemohly ani mé dvě starší sestřičky. V bříšku mi bylo dobře, vše probíhalo bez komplikací a zdálo se být na dobré cestě. Sice jsem maminku na porodním sále docela potrápil, ale jakmile jsem se dostal ven, hlasitě jsem všem oznamoval, že už jsem tu a že se mnou můžou počítat. Zdravotní sestřičky mě hezky upravily a daly mě v zavinovačce rodičům.

Všichni se na mě usmívali, ale všiml jsem si, že je jejich radost trochu rozpačitá, jakoby něco nebylo v pořádku. A později jsem to pochopil – když mě totiž příroda kousek po kousku modelovala, zapomněla na mé pravé ouško. Tedy nezapomněla úplně, ale nechala mi tam jen malý kousek a rozhodla se mi nevytvořit ani zvukovod. Ještě štěstí, že levé ouško mám v pořádku a mohl jsem se díky němu naučit normálně mluvit a komunikovat s okolím.

Po nedávných testech se ukázalo, že je mé pravé vnitřní ucho v pořádku, ale zvuk se k němu téměř nedostane, takže tam mám těžkou nedoslýchavost. Začal jsem nosit čelenku se speciálním sluchadlem, které mi umožní slyšet i vpravo. Nyní poznávám a užívám si zvuků ze všech stran. Lidem to přijde normální, ale já díky rozmaru přírody vím, jaký je to dar. Moc bych si přál, abych jednou slyšel přirozeně na obě uši a neměl problém rozlišit, ze kterého směru ke mně zvuk přichází.

Také mě trápí to malinké ouško. Kamarádi a děti v naší školce si na to už zvykli, ale když jdeme občas někam, kde mě ještě neznají a všimnou si toho, divně na mě koukají nebo se ptají. To jim pak musíme s maminkou nebo tatínkem vysvětlovat a moc mě to nebaví. Přál bych si vypadat normálně a rodičů se často ptám, jestli budu mít jednou místo toho malého ouška stejně velké fešácké jako je to druhé a budu na něj stejně i slyšet. Oni mě ujišťují, že ano. Prý jsou daleko za oceánem moc šikovní páni doktoři, kteří dokážou vytvořit všechno tak, abych normálně slyšel a také nové ouško k nerozeznání od vlastního. Bylo by úžasné, kdyby se to povedlo do prázdnin. Po nich už ze mě bude školák a moc by mě mrzelo, kdyby si ze mě nějací posměváčci utahovali. Já za to přeci nemůžu…

Komu pomůžeme?

Během hladkého průběhu těhotenství, ani při pravidelných vyšetřeních před porodem nic nenasvědčovalo tomu, že náš syn Matěj přijde na svět s vrozenou vadou. Má mikrocii a atrézii ucha na pravé straně. Mikrocie je stav, kdy se vnější ucho, boltec, během prvního trimestru těhotenství plně nevyvine nebo úplně chybí. Atrézie je absence zvukovodu, která vede ke ztrátě sluchu. Tato poměrně vzácná porucha se vyskytuje v populaci zhruba v jednom z 15000 porodů, v Česku to je přibližně 5–10 případů ročně. V současnosti není přesně známá příčina a nejsou prokázány souvislosti vedoucí k jejímu vzniku. Ví se, že rodiče nemohou mikrocii neúmyslně způsobit ani jí zabránit. O to více jsou pak rozčarováni, když se jim nečekaně takto postižené dítě narodí.

Matěj díky absenci zvukovodu na pravou stranu téměř neslyší. Levé ucho má sice plně funkční, ale to nestačí, aby poznal, odkud zvuk přichází a vede to k jeho občasné dezorientaci. Tento problém se dá v současnosti řešit pomocí sluchadla, které přenáší zvuk do vnitřního ucha přes lebeční kost. Existuje však daleko lepší a přirozenější varianta a tou je kompletní modelace zvukovodu a středouší pro obnovení normálního způsobu přenosu zvuku vzdušnou cestou.

Naším cílem je nechat Matýskovi vytvořit nevyvinuté části vnějšího i středního ucha, aby dokázal v budoucnu vnímat zvuky jako zdravý člověk a nestával se kvůli nepochopení kolektivu terčem posměchu nebo nepříjemných otázek za svůj vzhled. Aby se kvůli tomu nemusel jednou trápit a ztrácet sebevědomí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Dlouho jsme hledali, zvažovali různé možnosti a rozhodovali se pro nejlepší řešení, které současné lékařství nabízí. V České republice se modelace zvukovodu a středouší vůbec neprovádí díky špatným zkušenostem z minulosti a obvyklý způsob vytvoření nového boltce je odběrem a vytvarováním ze žeberního štěpu. Tato operace se provádí nejdříve od 8-mi let dítěte a sestává ze tří až čtyř fází. Od této metody nás však odrazuje potřeba několika celkových narkóz dítěte a výsledný vzhled implantátu. Ve většině případů se totiž nový boltec výrazně odlišuje od přirozeného.

Existuje však úžasné, ale nákladné řešení a tím je modelace zvukovodu pomocí kožního štěpu, revize středouší a také vytvoření nového boltce pomocí implantátu MEDPOR během jediné kombinované operace. MEDPOR je porézní polyethylenový materiál, který nahradí chrupavku boltce a určí jeho nový tvar. Tělo ho přijímá dobře, je stabilní, trvanlivý a především roky ověřený. Kožní tkáň do něj proroste a bezpečně se v něm uchytí. S touto metodou u dětských pacientů mají mnohaleté zkušenosti dva američtí odborníci, Dr. Roberson (https://www.atresiarepair.com/) a Dr.Tahiri (https://tahiriplasticsurgery.com/craniofacial-surgery/) a výsledky jejich práce jsou výtečné.

Zákrok je prováděn na klinice California ear institute v Portola Valley v USA a trvá 8–9 hodin. Pacient je ihned po operaci propuštěn do domácí péče, ale v místě je třeba zůstat další 4 týdny kvůli kontrolám a sledování hojení. Oba doktoři patří ke světové špičce ve svém oboru a tomu odpovídá i cena zákroku, která činí 105 200,- USD, tedy zhruba 2 350 000,-Kč. Naše pojišťovny tento zákrok nehradí, proto jsme se rozhodli založit tuto sbírku.

Veškeré finance, které se podaří touto sbírkou shromáždit, použijeme na zaplacení operace, která je plánována v první polovině roku 2024. Pokud by se vybrala větší částka, poslouží k úhradě letenek, ubytování a dalších výdajů s tím spojených v místě.

Budeme velice vděční a předem děkujeme všem lidem, kteří jakkoli podpoří našeho Matýska, aby si splnil své velké přání – SLYŠET A VYPADAT JAKO OSTATNÍ,

rodina Ramešova

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

21. 2. 2024 8:22

Sbírka prodloužena

S vděčností a nadšením sledujeme, jak každým dnem sbírka roste. Díky vám je Matýskova cesta za vysněným ouškem čím dál schůdnější. Cíl již není nejistý, někde v mlze a za těžkými překážkami ukrytý, jako před lety. Naopak je nadohled, každým dnem blíže. Nyní již věříme, že vše dobře dopadne a v červenci se vaše podpora promění v malý zázrak, který umožní vést Matýskovi normální život. Děkujeme za jakýkoli dar a slova porozumění!!!

26. 1. 2024 10:29

Velké poděkování všem dárcům

Vážení dárci,

moc Vám všem z celého srdce děkuji za Vaši podporu a za Vaše milé komentáře a za sdílení mého příběhu mezi své přátelé. Díky Vaši dobrotě a porozumění, sbírka roste každý den. 

Klinika má pro nás nejbližší volný termín operace v červenci 2024, který jsme jim potvrdili a uhradili nutnou rezervační zálohu 5000 USD. 

12. 1. 2024 14:10

Poděkování všem lidem s velkým citlivým srdíčkem

Moc si vážím toho, že jste věnovali chvilku času a přečetli jste si můj příběh. Mnohokrát Vám všem děkuji za každou korunku, která je pro mě velice přínosná. 

Budu moc šťastný, když mi pomůžete a budete šířit sbírku dál mezi další dobrosrdečné lidi. 

Zdraví Vás Matýsek 

7. 1. 2024 22:00

Velmi děkujeme dárcům a také skvělým lidem z komunity Microtia Atresia Czech Republic

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
500 Kč  •  26. 2. 2024 10:09
Laskavý dárce
100 Kč  •  26. 2. 2024 9:40
Laskavý dárce
300 Kč  •  25. 2. 2024 20:46
Milý dárce
5 000 Kč  •  25. 2. 2024 13:06
DobroDárce
200 Kč  •  25. 2. 2024 4:40
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  24. 2. 2024 20:22
Velkorysý dárce
600 Kč  •  24. 2. 2024 18:37
Velkorysý dárce
600 Kč  •  24. 2. 2024 10:17
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  24. 2. 2024 6:28
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  24. 2. 2024 0:35
Štědrý dárce
300 Kč  •  23. 2. 2024 22:05
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  23. 2. 2024 19:59
Velkorysý dárce
200 Kč  •  23. 2. 2024 11:42
DobroDárce
100 Kč  •  23. 2. 2024 9:32
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  23. 2. 2024 7:07
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  22. 2. 2024 21:21
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  22. 2. 2024 18:21
DobroDárce
600 Kč  •  21. 2. 2024 21:30
Milý dárce
2 000 Kč  •  21. 2. 2024 17:52
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  21. 2. 2024 11:36
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  21. 2. 2024 10:56
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  21. 2. 2024 9:50
Milý dárce
300 Kč  •  21. 2. 2024 9:13
Marta
300 Kč  •  21. 2. 2024 9:09
Drž se Matýsku, bude dobře !
Milý dárce
1 000 Kč  •  21. 2. 2024 8:55
Milý dárce
300 Kč  •  21. 2. 2024 8:36
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  21. 2. 2024 8:33
DobroDárce
2 000 Kč  •  20. 2. 2024 22:40
DobroDárce
200 Kč  •  20. 2. 2024 21:11
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  20. 2. 2024 14:06
Tomáš
1 000 Kč  •  20. 2. 2024 9:31
Vše dobře dopadne ;-)
Velkorysý dárce
600 Kč  •  20. 2. 2024 0:30
DobroDárce
300 Kč  •  19. 2. 2024 21:03
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  19. 2. 2024 20:06
Marcela
200 Kč  •  19. 2. 2024 18:40
Hodně štěstí, Matýsku! Kéž se Ti jednou sen splní!
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  19. 2. 2024 16:34
Laskavý dárce
300 Kč  •  19. 2. 2024 13:10
Štědrý dárce
300 Kč  •  19. 2. 2024 9:45
Laskavý dárce
600 Kč  •  19. 2. 2024 9:22
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  19. 2. 2024 8:31
Velkorysý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 21:30
Štědrý dárce
100 Kč  •  18. 2. 2024 21:13
DobroDárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 20:01
Milý dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 18:52
Milý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 14:09
Velkorysý dárce
5 000 Kč  •  18. 2. 2024 14:09
Dobrosrdečný dárce
30 Kč  •  18. 2. 2024 10:58
DobroDárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 10:38
Velkorysý dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 10:38
Štědrý dárce
600 Kč  •  17. 2. 2024 22:10
Velkorysý dárce
50 Kč  •  17. 2. 2024 19:26
DobroDárce
2 000 Kč  •  17. 2. 2024 19:11
Laskavý dárce
300 Kč  •  17. 2. 2024 16:46
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  17. 2. 2024 15:27
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  17. 2. 2024 8:59
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  17. 2. 2024 8:35
Štědrý dárce
600 Kč  •  17. 2. 2024 0:21
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  16. 2. 2024 22:49
DobroDárce
1 000 Kč  •  16. 2. 2024 21:39
Laskavý dárce
700 Kč  •  16. 2. 2024 20:26
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  16. 2. 2024 19:27
DobroDárce
1 000 Kč  •  16. 2. 2024 18:45
DobroDárce
600 Kč  •  16. 2. 2024 16:47
DobroDárce
300 Kč  •  16. 2. 2024 16:32
Jan H.
500 Kč  •  16. 2. 2024 15:56
Šťastný start!
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  16. 2. 2024 15:08
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  16. 2. 2024 13:56
Štědrý dárce
300 Kč  •  16. 2. 2024 11:59
Velkorysý dárce
500 Kč  •  16. 2. 2024 11:30
Dárce, který je pro každou dobrost
10 000 Kč  •  16. 2. 2024 10:11
Štědrý dárce
200 Kč  •  16. 2. 2024 8:33
Velkorysý dárce
600 Kč  •  16. 2. 2024 6:50
DobroDárce
600 Kč  •  15. 2. 2024 22:24
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  15. 2. 2024 21:38
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  15. 2. 2024 20:39
Štědrý dárce
600 Kč  •  15. 2. 2024 18:05
Milý dárce
20 Kč  •  15. 2. 2024 17:48
DobroDárce
200 Kč  •  15. 2. 2024 16:43
Milý dárce
1 000 Kč  •  15. 2. 2024 16:30
držím palce
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  15. 2. 2024 16:25
Laskavý dárce
300 Kč  •  15. 2. 2024 15:08
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  15. 2. 2024 14:54
Lucie
600 Kč  •  15. 2. 2024 13:17
Hodně štěstí
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  15. 2. 2024 10:03
Štědrý dárce
100 Kč  •  15. 2. 2024 8:40
Štědrý dárce
600 Kč  •  15. 2. 2024 7:50
Milý dárce
600 Kč  •  15. 2. 2024 7:41
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  15. 2. 2024 7:23
DobroDárce
1 000 Kč  •  15. 2. 2024 7:12
DobroDárce
300 Kč  •  15. 2. 2024 7:04
DobroDárce
600 Kč  •  15. 2. 2024 4:28
Štědrý dárce
200 Kč  •  15. 2. 2024 0:57
Milý dárce
1 000 Kč  •  14. 2. 2024 23:30
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 23:17
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  14. 2. 2024 22:26
Laskavý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 21:57
Velkorysý dárce
500 Kč  •  14. 2. 2024 21:51
Laskavý dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 21:22
Laskavý dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 21:18
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 21:09
Laskavý dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 20:40
DobroDárce
2 000 Kč  •  14. 2. 2024 20:10
Štědrý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 19:44
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  14. 2. 2024 19:43
Štědrý dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 19:43
Štědrý dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 18:53
DobroDárce
230 Kč  •  14. 2. 2024 18:40
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  14. 2. 2024 18:38
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 18:36
Velkorysý dárce
200 Kč  •  14. 2. 2024 18:29
Štědrý dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 18:13
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  14. 2. 2024 17:58
Milý dárce
2 000 Kč  •  14. 2. 2024 17:52
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  14. 2. 2024 17:26
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 17:15
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  14. 2. 2024 17:11
Laskavý dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 17:00
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  14. 2. 2024 16:08
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 15:09
Ať se vše podaří vybrat a operace dopadne úspěšně
Laskavý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 15:08
DobroDárce
1 000 Kč  •  14. 2. 2024 15:07
DobroDárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 14:51
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 14:33
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 14:32
Milý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 14:26
Milý dárce
150 Kč  •  14. 2. 2024 14:06
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 14:05
Velkorysý dárce
100 Kč  •  14. 2. 2024 14:02
DobroDárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 14:00
Štědrý dárce
150 Kč  •  14. 2. 2024 14:00
Štědrý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 13:29
Marie
150 Kč  •  14. 2. 2024 13:22
Kéž se vše podaří!
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 13:21
Velkorysý dárce
250 Kč  •  14. 2. 2024 13:02
Štědrý dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 13:02
Velkorysý dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 12:56
Laskavý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 12:55
Maminka předškoláka
600 Kč  •  14. 2. 2024 12:49
Ať se ti dobře slyší.
DobroDárce
200 Kč  •  14. 2. 2024 12:41
Laskavý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 12:38
TK
300 Kč  •  14. 2. 2024 12:38
Matýsku, jsi velký šikulka a všechno dobře dopadne :)
DobroDárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 12:33
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 12:32
Pavel z Ostravy
1 000 Kč  •  14. 2. 2024 12:32
Ať to vyjde
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  14. 2. 2024 12:20
Milý dárce
500 Kč  •  14. 2. 2024 12:18
Velkorysý dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 12:18
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 12:14
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 12:13
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 12:13
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  14. 2. 2024 12:04
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  14. 2. 2024 11:59
Laskavý dárce
500 Kč  •  14. 2. 2024 11:48
Milý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 11:47
DobroDárce
400 Kč  •  14. 2. 2024 11:39
Milý dárce
1 000 Kč  •  14. 2. 2024 11:37
Velkorysý dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 11:33
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  14. 2. 2024 11:31
Laskavý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 11:25
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  14. 2. 2024 11:23
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  14. 2. 2024 11:22
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  14. 2. 2024 11:20
DobroDárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 11:17
Štědrý dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 11:13
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  14. 2. 2024 11:10
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 11:03
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 11:01
Štědrý dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 10:58
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 10:58
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  14. 2. 2024 10:57
Velkorysý dárce
150 Kč  •  14. 2. 2024 10:50
Štědrý dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 10:42
Milý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 10:37
DobroDárce
500 Kč  •  14. 2. 2024 10:33
DobroDárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 10:30
Milý dárce
1 000 Kč  •  14. 2. 2024 10:27
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  14. 2. 2024 10:25
Štědrý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 10:23
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 10:18
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  14. 2. 2024 10:13
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  14. 2. 2024 10:09
DobroDárce
1 000 Kč  •  14. 2. 2024 10:00
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  14. 2. 2024 9:59
Jan Černý
200 Kč  •  14. 2. 2024 9:53
Hodneě štěstí 🙂
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  14. 2. 2024 9:47
Milý dárce
333 Kč  •  14. 2. 2024 9:45
Laskavý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 9:44
Štědrý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 9:44
SK
300 Kč  •  14. 2. 2024 9:41
Moc držím všechny palce🤞🤞
DobroDárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 9:38
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  14. 2. 2024 9:38
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  14. 2. 2024 9:37
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  14. 2. 2024 9:34
Laskavý dárce
500 Kč  •  14. 2. 2024 9:32
Laskavý dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 9:31
Laskavý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 9:31
Milý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 9:30
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 9:29
Alena
600 Kč  •  14. 2. 2024 9:29
Milý Matýsku, ať se vše podaří a splní se Ti všechny sny. Věřím tomu.
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  14. 2. 2024 9:22
mudr straka m.
5 000 Kč  •  14. 2. 2024 7:58
držím palce. mám stejnou vadu. ozvěte se mi . 777659767
R.
1 000 Kč  •  13. 2. 2024 22:49
Ať vám to změní život.
Sehnal
200 Kč  •  13. 2. 2024 21:37
Ahoj, ucho bude, vyjde to :-)
Laskavý dárce
300 Kč  •  13. 2. 2024 19:42
Jsi krásný a statečný kluk, ať se ti v životě daří!
Zdeněk Brožek
1 000 Kč  •  13. 2. 2024 18:21
Ať vše zdárně dopadne. Máme s tímto vlastní zkušenost.
Laskavý dárce
300 Kč  •  13. 2. 2024 18:12
Hodně štěstí
Honza z LBC
300 Kč  •  13. 2. 2024 16:05
Vím, že to není moc, ale snad pomůže. Ať se podaří vybrat co nejvíce a Matýskovi to pomůže...
Ondřej E.
600 Kč  •  13. 2. 2024 16:02
Ať to vyjde!
Jaromír
1 000 Kč  •  13. 2. 2024 15:59
Ať se operace podaří 👍
Dan
500 Kč  •  13. 2. 2024 15:51
Ahoj,byl jsem na tom stejně a v dětství podstoupil čtyři operace.Stojí to za to a drž se
Jirka
500 Kč  •  13. 2. 2024 15:25
Jirka
300 Kč  •  13. 2. 2024 15:13
Chlapi musí držet při sobě :-)
DD
300 Kč  •  13. 2. 2024 15:10
Hodně štěstí a ať se synkovi daří.
Petr
1 000 Kč  •  13. 2. 2024 14:59
Ať vše dobře dopadne , přeju brzké uzdravení ouška
Soňa Š.
1 000 Kč  •  13. 2. 2024 14:58
Ať se operace podaří :-)
Vojtěch Kos
500 Kč  •  13. 2. 2024 14:57
Držím palce 😉👍
Petr Podolský
500 Kč  •  13. 2. 2024 14:46
Ouškový příspěvek pro Matýska 🫶
marian
2 000 Kč  •  13. 2. 2024 14:44
Prajem vám, nech všetko dobre dopadne.
Ayumi
200 Kč  •  13. 2. 2024 14:41
Hodně štěstí!
Jiří B.
300 Kč  •  13. 2. 2024 14:38
Drz se kamo!!!!
Jiří H.
2 000 Kč  •  13. 2. 2024 14:31
Poslouchej chlapče rodiče...
Tatiana P.
500 Kč  •  11. 2. 2024 9:49
Matýsku, posílám Ti malý příspěvek na ouško :)
AnPe
4 000 Kč  •  29. 1. 2024 13:11
Michaela Mašková
191 Kč  •  29. 1. 2024 8:03
Dobroden
Lukášek
1 000 Kč  •  28. 1. 2024 15:50
Držím ti palce Matýsku :)
K.
257 Kč  •  27. 1. 2024 15:04
Matýsku přeji ti hodně radosti.
Igor T.
5 000 Kč  •  26. 1. 2024 22:20
Bless you to have the procedure done and recover quickly!
Šárka
300 Kč  •  24. 1. 2024 16:08
Držím palečky
Dagmar S.
500 Kč  •  23. 1. 2024 13:50
Držím palečky ať se brzo dočkáš svého ouška 🥰
Karolina
600 Kč  •  21. 1. 2024 6:59
Prejeme hodne stesti 🍀
Iva
200 Kč  •  19. 1. 2024 23:32
Hodně štěstí, ať se vše podaří ❤
Lenka
300 Kč  •  19. 1. 2024 10:13
Hodně štěstíčka
Audyová Helena
5 000 Kč  •  17. 1. 2024 14:57
Přeju Matyskovi a celé rodině ať se operace podaří
Lucie V.
600 Kč  •  17. 1. 2024 14:09
Hodně štěstí!
Lenka
300 Kč  •  17. 1. 2024 14:07
Držím palce, Matýsku.
Marek C.
1 500 Kč  •  17. 1. 2024 13:54
Maty ať se Ti daří
Jarka K.
600 Kč  •  17. 1. 2024 7:58
Hodně štěstí Matýskovi a celé rodině.
Renata
300 Kč  •  15. 1. 2024 16:27
Na Tvé nové ouško Matýsku💕
Magdalena N.
300 Kč  •  15. 1. 2024 9:18
Na nové ouško ♥️
Eva
1 000 Kč  •  14. 1. 2024 16:57
Držím pěsti Matýsku 🍀
Kaču a Lucík
222 Kč  •  13. 1. 2024 13:57
Držíme palečky 🤞
Martin
1 000 Kč  •  13. 1. 2024 13:05
Hodně štěstí :-)
Honza R.
600 Kč  •  12. 1. 2024 16:17
Držím palce!
Marta
300 Kč  •  12. 1. 2024 14:55
Drž se Martínku, určitě to dobře dopadne !
Alena
3 500 Kč  •  12. 1. 2024 12:02
Hodne sily a rozhodne sdilejte i na Facebooku a zkuste Nikol Leitgeb. To by mohlo pomoci.
Lencato
300 Kč  •  12. 1. 2024 11:42
Přeji, ať se operace podaří a posílám příspěvek. L.
Milan Š.
400 Kč  •  12. 1. 2024 10:25
Přeji Matýskovi šťastný život.
Kateřina
600 Kč  •  12. 1. 2024 9:44
Hodně štěstí :-)
Jiří
600 Kč  •  11. 1. 2024 23:25
Hodně síly a ať vše dobře dopadne
Tomas Z.
1 000 Kč  •  11. 1. 2024 22:42
Držíme Ti palce Matýsku, náš syn Daniel má úplně stejné ouško jako Ty a také se připravujeme na cestu za oceán. Možná se tam potkáme :-)

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

Probíhající Dobrovýzvy

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Marta
300 Kč  •  21. 2. 2024 9:09
Drž se Matýsku, bude dobře !
Tomáš
1 000 Kč  •  20. 2. 2024 9:31
Vše dobře dopadne ;-)
Marcela
200 Kč  •  19. 2. 2024 18:40
Hodně štěstí, Matýsku! Kéž se Ti jednou sen splní!
Jan H.
500 Kč  •  16. 2. 2024 15:56
Šťastný start!
Milý dárce
1 000 Kč  •  15. 2. 2024 16:30
držím palce
Lucie
600 Kč  •  15. 2. 2024 13:17
Hodně štěstí
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 15:09
Ať se vše podaří vybrat a operace dopadne úspěšně
Marie
150 Kč  •  14. 2. 2024 13:22
Kéž se vše podaří!

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat