Úspěšně vybráno:

Složili jste se na sluchadla pro Gábinku

Vybráno 0 Kč 89 390 Kč
73 800 Kč
 -
73 dárců
Celkem se zapojilo
1 225 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na sluchadla pro Gábinku

Vybráno 0 Kč 89 390 Kč
73 800 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Pavlína Vaňová
Datum přidání
12. 12. 2022
Poslední aktualita

9. 2. 2023 19:59

Poděkování

Moc, moc Vám všem ze srdce děkuji za má nová ouška. Je to krása slyšet. Děkuji, Gábinka

A maminka dodává, že je to úžasný skok. Již po 2,5 dnech s novými sluchadly se Gábinka snaží opakovat, má zájem. Dokonce sluchadla odmítla večer sundat na spaní. 

Její úsměv vidíte i na nové fotce u sbírky. 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Gábinka je krásná a nesmírně statečná holčička s vážnou vadou sluchu. Od narození ji provází velmi vážné zdravotní problémy, kterými statečně prochází. Narodila se jako třetí dítě mamince Renatě. Maminka se angažovala v nadaci, pomáhající pozůstalým a pečujícím rodinám o těžce nemocné děti a je nesmírně obětavá a stále se snaží okolo sebe pomáhat, ale tentokrát potřebuje pomocnou ruku sama. Zůstala na všechny tři holčičky sama, protože když byl Gábince rok a 2 měsíce, otec 3 dcer se od rodiny odstěhoval.

Gábinka sluchadla potřebuji velmi rychle, aby se nezastavil její vývoj a mohla být v dětském kolektivu. To by ulevilo mamince, která by  mohla začít chodil do práce a konečně by se jí podařilo zabezpečit svoje tři krásné dcery.

Komu pomůžeme?

Gábinka se narodila v lednu 2019. Ve dvou dnech jejího života se její zdravotní stav náhle zhoršil a musela být převezena na specializované oddělení FN Brno. Po týdnu museli lékaři přistoupit k akutní operaci bříška pro ischemii a nekrózu tlustého střeva, sepse, při operaci byla zjištěna také ruptura nekrotizujícího slepého střeva. Bříško skvělí lékaři vyčistili a byla jí vyšita ileostomie, nemohla být kojena. Gábinka mohla domů po téměř 2 měsících v nemocnici. Dál vše probíhalo dobře, tak stomie mohla být v 6 měsících zanořena.

Maminka nadále hlídala vyprazdňování úpravou stravy, probiotiky a masážemi bříška, což už znala od dvou starších dcer. Obě holky trpí intoleranci laktózy. Nejstarší dcera má Duhrin.D a alergie. Duhringova nemoc je velmi vzácné autoimunitní onemocnění, které se projevuje v souvislosti s celiakií. Příčina vzniku tohoto onemocnění není v současné době známá, ale předpokládá se, že tento stav vzniká jako důsledek celiakie. Maminka vaří kombinovaně s těmito všemi omezeními, už je zvyklá. Obě jsou to velmi šikovné slečny. Starší studuje prvním rokem VUT, mladší ZŠ 7. třídu s výbornými studijními výsledky.

Před 2. narozeninami prodělala Gábinka větší infekt s vysokými horečkami. Po 2. roce se jí zastavil vývoj řeči. Postupem času používala už jen naučená slova a nová se nenaučila. Řešilo se vyprazdňování.
Kolem 2 roku byla vyšetřena na ORL.
Gábinka časem začala špatně vyslovovat již naučená slova, „matlala je,“ a občas byla zlobivá, komunikace s ní byla horší. Začala hodně ukazovat prstem a držet se víc u maminky.

V té době začala Gábinka opět prodělávat náročnou léčbu střeva včetně operace.

Paní doktorka si všimla, že Gábinka udržuje neustále oční kontakt, vše sleduje a částečně odezírá. Po celkovém vyšetření bylo jasné, že něco je v oušcích, resp. se sluchem, špatně.

Na sále bylo provedeno BERA vyšetření. Diagnóza zněla, těžká oboustranná ztráta sluchu!

Na sále Gábince zrovna udělali otisky na tvarovky, které za měsíc dostala spolu se zapůjčenými sluchadly. Již nácvik vyšetření VRA v Tamtamu v Olomouci se sluchadly dopadl moc dobře. Následné VRA v Audio fon centru dopadlo také dobře. Sluchadla Gábince pomáhají. S maminkou i sestrami se učí znakovat. Gábinka je veselá úžasná holčička. Momentálně chodí kombinovaně 3 dny v týdnu do běžné MŠ na 2 hodiny a 2 dny do školky speciální pro sluchově postižené děti.

Gábinka mluví minimálně. Momentálně nemá vyvinutý žádný komunikační jazyk, mimo specifický s maminkou, na kterém je tedy velmi závislá. Tím, že neslyší, nerozumí. Zvukový signál musí být nejen slyšet, ale musí být i uvědoměn. Uvědomění (rozumění) Gábi chodí na speciální logopedii. Pomůcky pro vývoj řeči si holky vyrábí doma sami, vzhledem k napnutému rodinnému rozpočtu. Když byl Gábince rok a 2 měsíce, otec 3 dcer se od rodiny odstěhoval.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Gábinka bude mít svá sluchadla, která jsou vybrána spolu s lékařem a jsou velmi drahá. Jedno sluchadlo stojí 45 900,-kč tj. dohromady 91 800,-kč . Zdravotní pojišťovna hradí na jedno sluchadlo jen 10 000,-kč , tedy doplatek 71 800,-kč. Dále je v rámci příslušenství potřeba UZ vysoušečka sluchadel, která stojí 2000kč. Pro optimální vývoj řeči i bezpečí těžce nedoslýchavého dítěte i vzdálený mikrofon, který funguje přímo se sluchadly (44 900,-). Maminka zatím nemůže chodit do práce. Rozpočet je vzhledem ke stravovacím omezením všech dcer již tak napnutý, maminka nemá finance na doplatek sluchadel, které Gábinka pro svůj zdárný vývoj moc potřebuje. Jakákoliv vybraná částka bude použita na koupi sluchadel, případně příslušenství. Každá koruna, která by se vybrala nad rámec této částky bude
pořízena na pomůcky k vývoji řeči, případně léky na stále bolavé bříško.
Maminka bude vděčná za jakoukoliv částku.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

9. 2. 2023 19:59

Poděkování

Moc, moc Vám všem ze srdce děkuji za má nová ouška. Je to krása slyšet. Děkuji, Gábinka

A maminka dodává, že je to úžasný skok. Již po 2,5 dnech s novými sluchadly se Gábinka snaží opakovat, má zájem. Dokonce sluchadla odmítla večer sundat na spaní. 

Její úsměv vidíte i na nové fotce u sbírky. 

31. 1. 2023 23:18

Vzkaz od maminky Renaty

Všem, kteří si v této nelehké době přečetli Gábinky příběh, sdíleli a přispěli, moc děkuji. Za Vaši laskavou pomoc a štědrost jsem nesmírně vděčná.

 JE TO PRO NI VELKÝ KROK NA CESTĚ K UZDRAVENÍ, NÁVRAT DO SVĚTA ZVUKŮ.

   Sluch souvisí s rozvojem vlastní řeči a možnosti dosažení plnohodnotného vzdělání. 

Gábinka sluchadla potřebuje, aby se jí nezastavil její vývoj. Učí se slyšet, porozumět i mluvit. Jsou lepší dny a horší dny a dorozumět se je někdy oboustranně velmi náročné a vyčerpávající, protože z důvodu těžké sluchové vady se jí zastavil vývoj řeči, neumí se slovně vyjádřit a znakovat se teprve učíme. Gábinka si své místo na slunci musela vybojovat hned pár dní po narození, se stomií to bylo moc těžké, ale zvládly jsme to, je velká bojovnice plná radosti. Operované bříško – střeva, ji stále zlobí, tak má pořád nespokojené bříško a je často více unavená. Pokaždé, když se usměje, hned se zdají všechny starosti o trochu menší. Ještě je před námi mnoho, mnoho práce, ale spolu to zvládneme.

 DÍKY VÁM VŠEM. 

Peníze budou použity na sluchadla s příslušenstvím, na pomůcky k vývoji řeči a léky na operovaná střeva, případně na doplatek na vzdálený mikrofon

S úctou a velkými díky maminka s Gábinkou.

27. 1. 2023 18:57

Sluchadla jsou na cestě za Gábinkou.

Konečně se Gábinka dočká. Diky vám všem! Teď už stačí sluchadla u specialisty jen nastavit přímo pro Gábinku. 

Ke sluchadlům je potřeba ještě mikrofon. Pokud se podaří vybrat peníze i na něj,  bude mit Gábinka celou sadu.

Moc děkujeme 

15. 12. 2022 19:43

Jsme za polovinou!!!

Jste úžasní!!! Tak těžká doba a tolik laskavosti a štědrosti! Dva dny trvá sbírka a jsme za polovinou. ❤️

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
1 000 Kč  •  10. 2. 2023 16:53
L.
1 000 Kč  •  1. 2. 2023 6:03
Držte se holky. Myslím na vás.
Laskavý dárce
300 Kč  •  27. 1. 2023 19:04
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  11. 1. 2023 17:15
Milý dárce
600 Kč  •  9. 1. 2023 20:21
Laskavý dárce
600 Kč  •  9. 1. 2023 14:05
Milý dárce
600 Kč  •  9. 1. 2023 13:47
Milý dárce
2 000 Kč  •  7. 1. 2023 8:25
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  5. 1. 2023 17:19
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  4. 1. 2023 20:31
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  1. 1. 2023 11:57
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  24. 12. 2022 20:40
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  23. 12. 2022 15:31
Velkorysý dárce
1 500 Kč  •  23. 12. 2022 14:05
Laďka
1 000 Kč  •  23. 12. 2022 7:55
Gábinko, jsi velká bojovnice, zvládneš to. Reni, hodně sil! Držte se, holky!
Štědrý dárce
600 Kč  •  20. 12. 2022 13:03
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  19. 12. 2022 21:12
Velkorysý dárce
300 Kč  •  19. 12. 2022 0:23
Milý dárce
300 Kč  •  18. 12. 2022 23:36
Štědrý dárce
80 Kč  •  18. 12. 2022 23:12
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  18. 12. 2022 22:11
Štědrý dárce
3 610 Kč  •  18. 12. 2022 22:11

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat