Speciální strava pro vojáky v první linii na Ukrajinské frontě

Vybráno 0 Kč 11 500 Kč
500 000 Kč
49 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet
Zakladatel
Zdravotni zajištěni z.s.
Datum přidání
20. 1. 2023

Představení sbírky

Ukrajinská armáda již více než 10 měsíců svádí těžké boje s agresorem. Celý svět podporuje obranu země, která byla bezdůvodně napadena. Na Ukrajinu proudí celá řada dobročinné pomoci od základních potravin pro obyvatele, kteří se ocitají ve složité situaci až po zbraňové systémy, které používá armáda pro obranu napadené země. Nejhůře ze všech jsou na tom jednotky, které se nacházejí v přímém kontaktu s jednotkami agresora. Vojáky je potřeba vybavit nejen potřebným vojenským vybavením, ale i kvalitní stravou, která dodá obránci dostatek energie, vitaminů a minerálů k tomu, aby mohli účinně bránit svou vlast. V České republice bylo vyvinuto jídlo, které je usušeno mrazem ve vakuu. Tato potrava se vyznačuje tím, že neobsahuje žádnou vodu. Je tudíž velmi lehká (odstraněna voda odlehčí výrobek až o 70%). Voják na frontové linii do těchto sáčků dá vodu a speciální ohřívací polštářek, který přímo na bojové linii zajistí ohřev tohoto jídla. Voják bez potřeby kuchyňského vybavení tak může jíst plnohodnotnou teplou stravu, ke které se za normálních okolností nemá možnost dostat. Stravovací balíček, který v normálním stavu váží až 1,5 kg na jeden den tak váží pouhých 450 g. Zajistí plnohodnotnou denní dávku kalorií, vitamínů a minerálů, které voják při svém výkonu funkce potřebuje. Tato speciální strava byla vyvinuta pro potřeby Armády české republiky a vyrábí se kompletně v Česku.

Tato sbírka má za úkol zajistit pro obránce, kteří brání svou vlast, kvalitní a teplou stravu.

Cena celodenního balíčku se pohybuje mezi 320,- Kč  - 350 Kč a obsahuje například ( Proteinovou tyčinku, Vakuově sušené banánové plátky, Hovězí guláš, Sušené hovězí jerky ve vakuu a Kuřecí soté. 

Voják dostane na každý den jinou skladbu tohoto balíčku.

Komu pomůžeme?

Pomůžeme přímo nejexponovanějším vojákům jednotek, které brání Ukrajinu na frontové linii proti ruskému agresorovi. Tato pomoc bude zcela adresná a bude podporovat jednotky, které se na linii dotyku přímo vyskytují. Záměrem je tuto stravu zajistit pro vojáky kteří se nacházejí na nejnebezpečnějších místech konfliktu, což je okolí Bachmutu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou poskytnuty na nákup a dopravu výše prezentované stravy přímo k bojovým jednotkám na Ukrajinu. Balíček této pomoci obsahuje 5 denních jídel to znamená: snídaně, svačinu, oběd, odpolední svačinu, večeři. Z těchto 5 jídel jsou dvě přizpůsobeny tak, aby je bylo možné ohřát a tudíž obránce dostane dva teplé chody jídla denně přímo na Frontové linii zbývající 3 jídla jsou nutričně vyváženým mixem sušeného ovoce masa vloček a dalších podobných ingrediencií

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Ondřej P.
5 000 Kč  •  30. 1. 2023 0:52
Snad trocha komfortu do toho diskomfortu. Sláva Ukrajině, Hrdinům sláva!
Laskavý dárce
5 000 Kč  •  26. 1. 2023 18:46
hodně sil, držte se
Milý dárce
600 Kč  •  22. 1. 2023 11:32
Zdravotnízajištění z.
600 Kč  •  21. 1. 2023 9:06
výborný nápad, ve válce nejsou potřeba jen zbraně ale kvalitní strava. Bez té se nedá vyhrát
DobroDárce
300 Kč  •  21. 1. 2023 8:48

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Ondřej P.
5 000 Kč  •  30. 1. 2023 0:52
Snad trocha komfortu do toho diskomfortu. Sláva Ukrajině, Hrdinům sláva!
Laskavý dárce
5 000 Kč  •  26. 1. 2023 18:46
hodně sil, držte se
Zdravotnízajištění z.
600 Kč  •  21. 1. 2023 9:06
výborný nápad, ve válce nejsou potřeba jen zbraně ale kvalitní strava. Bez té se nedá vyhrát
Milý dárce
600 Kč  •  22. 1. 2023 11:32
DobroDárce
300 Kč  •  21. 1. 2023 8:48

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám