Úspěšně vybráno:

Aurelka může prožít šťastné stáří

Milník 1/1

Mockrát všem děkuji<3

Vybráno 0 Kč 23 350 Kč
25 000 Kč
 -
65 dárců
Celkem se zapojilo
359 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
44 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Aurelka může prožít šťastné stáří

Milník 1/1

Mockrát všem děkuji<3

Vybráno 0 Kč 23 350 Kč
25 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kristýna Černá
Datum přidání
21. 4. 2023
Poslední aktualita

5. 6. 2023 20:53

Mockrát všem děkuji! ❤️

Krásný večer Vám VŠEM, kterým nebyl můj osud lhostejný..❤️

Moc děkuji s páníčky za krásnou sumu, kterou jste mi společnými silami zaslali, penízky mi pomohli zaplatit prvotní výdaje na veterině❤️. Teď mě čeká vyříznutí bulky v lokální anestezii, zároveň budu pokračovat v konzervativní léčbě antibiotiky😊.., sem tam mi paní doktorka koukne sonem na prostatu v jakém je stádiu, zda se mi nehorší. Držte mi palce👍🏻 a můj (Šťastný zbytek života!) můžete sledovat na mé fb stránce „Šťastné stáří Aurelka“, kam panička přidává moje fotky, jak se zrovna mám.. 😊.

Mějte se VŠICHNI krásně!!❤️
Ps: tohle jsem já s mojí rodinou, včera jsme se byli vycvaknout, aby jste viděli, komu pomáháte a jak teď vypadám.. :) 

Váš Aurel 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Sbírka je založena pro adoptovaného zlatého retrívra Aurela, který pochází ze Slovenska, kde jeho původní „majitel“ Aurela využíval např. jako deku, aby mu nebyla zima.
Již na slovensku se Aurelovi objevil nádor na genitáliích, který majitel odmítal řešit a chtěl ho nechat zemřít s nádorem..

Aurel byl ( a je!!!)  silný psík a tak přežil, bohužel ale s trvalými následky jako např. zkrácené zadní nožky, špatně srostlá páteř… a to díky tomu, že mezi nožkami tahal nádor o velikosti dětské hlavičky. 

Naštěstí se ho ujala chovná stanice na Slovensku, která ho zachránila a pomohla. 
Po té hledali novou rodinu pro Aurela, která by mu dala lásku. Ta ale nepřicházela a tak se z Aurela stal útulkový pán (byl to miláček, kterého milovaly ošetřovatelky i ostatní psíci). Až po pár letech se ozvali z Čech, že by si přáli pejska na dožití, který si zaslouží lásku a teplo domova. 

A to byl přesně Aurel. 

Komu pomůžeme?

Ahoj, jmenuji se Aurel. Pocházím ze záchranné stanice na Slovensku, kam jsem se dostal od mého majitele, který mě týral a nechal žít s nádorem dokud neumřu. Jsem ale bojovník a z toho všeho jsem se dostal a přesto, že mám následky do konce života.

23.8 si mě vzali dva mladí lidé z Čech, kteří již měli doma moje dvě malé yorkšíří sestry. Všichni jsme senioři a dělají pro nás první poslední, abychom se měli dobře. 

Všechno bylo krásné, jsem moc vděčný, že mám milující rodinu a sám bych udělal první -poslední pro ostatní. Bohužel se mi před pár dny udělalo špatně a musel jsem k paní doktorce..

Moc se o mě báli, neboť jsem byl už na pokraji sil a i přesto, co jsem si v minulosti prožil, tak jsem byl vcelku vitální. Paní doktorka konstatovala, že mám v těle opět nádor, tak jako na Slovensku. Nádor na prostatě o velikosti 7cm, mám prostatu velkou jako svůj močový měchýř. Je to moc bolestivá diagnóza (jak u lidí, tak u psů). Vzhledem k mému věku a zdravotnímu stavu je operace nereálná. Maximálně ozařování ve Vídni, které ale stojí půl miliónu a výsledek nejasný.
Proto se paní doktorka rozhodla pro konzervativní léčbu. Ta je ale taktéž velmi finančně nákladná a to proto, že nejsou vhodné léky skladem a musí se nahrazovat výrazně dražšími. Zároveň chodím na injekce, které mi ulevují od bolesti.

Možná si říkáte, že je to v mém věku zbytečné, ale prožil jsem si toho dost ošklivého a chci si ještě užít stáří u lidí, kteří mě moc milují a chtějí, abych se měl moc dobře. 
Když mám léky, tak ani nepoznáte, že mě něco bolí, chodím na procházky, papám, povídám si, miluju si hrát s pírkem.. nebo s dětmi.. ty mám moc rád :). 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance budou použité na výdaje spojené s veterinou.
Chodím na injekce, které mi ulevují od bolesti. Vyšetření sono (abychom vědeli, zda se nádor ještě víc nezvětšuje). 
Užívám mnoho léků a jejich hrazení je finančně náročné (léky na klouby, léky ulevující od bolesti, antibiotika apod.)

Jenom za 3 poslední dny moje výdaje na léky a vyšetření vyšly na cca 6000,- a i přesto, že mají moji páníčci něco naspořeno, tak při současné situaci nebudou schopni všechno hradit a budou to muset řešit jinak. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

5. 6. 2023 20:53

Mockrát všem děkuji! ❤️

Krásný večer Vám VŠEM, kterým nebyl můj osud lhostejný..❤️

Moc děkuji s páníčky za krásnou sumu, kterou jste mi společnými silami zaslali, penízky mi pomohli zaplatit prvotní výdaje na veterině❤️. Teď mě čeká vyříznutí bulky v lokální anestezii, zároveň budu pokračovat v konzervativní léčbě antibiotiky😊.., sem tam mi paní doktorka koukne sonem na prostatu v jakém je stádiu, zda se mi nehorší. Držte mi palce👍🏻 a můj (Šťastný zbytek života!) můžete sledovat na mé fb stránce „Šťastné stáří Aurelka“, kam panička přidává moje fotky, jak se zrovna mám.. 😊.

Mějte se VŠICHNI krásně!!❤️
Ps: tohle jsem já s mojí rodinou, včera jsme se byli vycvaknout, aby jste viděli, komu pomáháte a jak teď vypadám.. :) 

Váš Aurel 

3. 6. 2023 19:44

Končím

Ahoj kamarádi,

chtěl jsem Vám jenom oznámit, že nejpozději v pondělí ukončuji svojí sbírku předčasně, chci dát šanci na příspěvek i pro jiná zvířátka, která to potřebují, mockrát všem děkuji za dosavadní příspěvky!! 

Jste úžasný:)

Váš Aurel

(na fotce s mojí malou ségrou Sárou) :) 

18. 5. 2023 21:48

Tak se zase hlásím.

Ahoj, tak se zase hlásím!:) 

Už nemám síťku přes tělíčko kvůli té tukové bulce, neboť se začala hojit. Už je to jen celé na mně.. jestli si ji překousnu nebo ne, ale co si budeme, nesmí mě začít svědit :D. 

O víkendu jsem byl s páníčky v Safari Parku Dvůr Králové, poznal jsem tam spousty fajn lidí, dokonce je tu mám mezi vámi!! :) Což mě moc těší, protože jste byli hrozně fajn♥. A taky jsem byl v Poděbradech na kolonádě a pak na zmrzce.., tam se na mě zase moc lidí usmívalo :). 

Dneska má panička volno v práci, tak jsme byli spolu doma (holky většinou spaly na posteli :D), ale jááá jsem se dobře vychrněl a furt breptám, škemrám o jídlo, tulím se… no dělám prý paničce radost♥.

No a co bude dál? Doufám, že už jen to dobré. Léků se sice nezbavím, ale pomáhají mi, aby mi bylo dobře. Ještě podstoupím tu operaci v lokální anestezii, abych se zbavil té bulky. Paní doktorka si mě sleduje a hlídá, aby se mi stav nezhoršil.. Sono prostaty mě čeká brzy, ale jak jsem psal minule, tak se mi prostata díky léčbě zmenšila. :)  

Mějte se všichni krásně, mějte se rádi a bude na světě lépe♥. 

Váš Aurel. 

11. 5. 2023 20:04

Ahoj kamarádi, jak se mi daří?

Ahoj, moc Vám všem děkuji za Vaši pomoc :). Páníčkové jsou nadšení, že se najde tolik dobrých duší, kterým není lhostejný můj zbytek života :). 

A jak se mi daří? Jsou dny, kdy je celé prospinkám (ale co si budeme, když prší, tak to k tomu nabádá :D)  a dny, kdy lumpačím jak mlaďoch. !! Léky mi zabírají, dokonce byla paní doktorka nadšená, že se mi prostata zmenšila ze 7cm na 5,5cm! No, ale aby toho nebylo málo, tak mi předevčírem praskla podebraná tuková bulka :(. Podle paní doktorky opět bolestivá diagnoza, (taky když mi to dezinfikovala, tak jsem ji málem rafnul.. a to jsem jinak strašně kamarádský.)

Dneska jsem byl na převázání a prý bych mohl podstoupit lokální anestezii, aby mi tu bulku odstranili, tak uvidíme, jak to dopadne :). 

Tak já se Vám zase brzy ozvu, posílám nějaké fotky!! :)

 Váš Aurel

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Monča
200 Kč  •  3. 6. 2023 7:07
posílám pohlazení Aurelku a nejakou kačku k tomu❤️
Milý dárce
200 Kč  •  31. 5. 2023 16:11
Eliška S.
500 Kč  •  28. 5. 2023 21:42
Jste moc hodní, držte se a za pejska moc děkuji!
DobroDárce
300 Kč  •  28. 5. 2023 13:59
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  28. 5. 2023 7:55
Štědrý dárce
50 Kč  •  26. 5. 2023 17:18
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  22. 5. 2023 14:09
Štědrý dárce
200 Kč  •  20. 5. 2023 12:30
Štědrý dárce
600 Kč  •  19. 5. 2023 14:39
DobroDárce
1 780 Kč  •  19. 5. 2023 7:22
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  19. 5. 2023 0:15
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  18. 5. 2023 22:28
Štědrý dárce
300 Kč  •  18. 5. 2023 17:56
DobroDárce
300 Kč  •  18. 5. 2023 15:37
DobroDárce
500 Kč  •  18. 5. 2023 15:25
DobroDárce
500 Kč  •  18. 5. 2023 12:03
Laskavý dárce
600 Kč  •  17. 5. 2023 14:27
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  14. 5. 2023 18:14
Velkorysý dárce
600 Kč  •  14. 5. 2023 15:28
Milý dárce
300 Kč  •  13. 5. 2023 11:31
Petr
100 Kč  •  10. 5. 2023 21:20
Držím palce ❤️
DobroDárce
20 Kč  •  10. 5. 2023 14:27
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  10. 5. 2023 10:19
Laskavý dárce
300 Kč  •  9. 5. 2023 19:16
Velkorysý dárce
300 Kč  •  9. 5. 2023 18:33
dakujem za neho
Laskavý dárce
300 Kč  •  9. 5. 2023 17:51
DobroDárce
500 Kč  •  9. 5. 2023 16:01
Věrka K.
300 Kč  •  8. 5. 2023 15:50
Přeji ještě hodně společných radostných dnů ❤️
Štědrý dárce
200 Kč  •  8. 5. 2023 14:29
Laskavý dárce
300 Kč  •  7. 5. 2023 22:28
Štědrý dárce
150 Kč  •  7. 5. 2023 18:31
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  7. 5. 2023 10:21
Laskavý dárce
200 Kč  •  4. 5. 2023 10:10
Laskavý dárce
100 Kč  •  30. 4. 2023 16:13
Laskavý dárce
400 Kč  •  28. 4. 2023 13:38
Laskavý dárce
200 Kč  •  26. 4. 2023 12:09
DobroDárce
2 000 Kč  •  25. 4. 2023 20:59
Nela s Atosem
300 Kč  •  25. 4. 2023 17:23
Na další radostné chvíle s tvojí smečkou. Packu na to!
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  25. 4. 2023 8:06
Andrea Ž.
300 Kč  •  24. 4. 2023 7:35
Hodně zdraví Aurelku .
Štědrý dárce
300 Kč  •  23. 4. 2023 20:01
Milý dárce
100 Kč  •  23. 4. 2023 17:58
Velkorysý dárce
20 Kč  •  23. 4. 2023 11:34
Štědrý dárce
600 Kč  •  23. 4. 2023 9:37
Velkorysý dárce
300 Kč  •  22. 4. 2023 23:48
Laskavý dárce
50 Kč  •  22. 4. 2023 22:05
Laskavý dárce
300 Kč  •  22. 4. 2023 20:31
L+M+I+M+H
300 Kč  •  22. 4. 2023 20:26
Aurelku, přejeme ti co nejvíc krásných a spokojených dní :-)
DobroDárce
130 Kč  •  22. 4. 2023 19:27
Štědrý dárce
300 Kč  •  22. 4. 2023 17:17
Velkorysý dárce
300 Kč  •  22. 4. 2023 16:23
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  22. 4. 2023 16:18
Milý dárce
200 Kč  •  22. 4. 2023 16:12
Dárce, který je pro každou dobrost
150 Kč  •  22. 4. 2023 15:29
M+A
250 Kč  •  22. 4. 2023 14:45
zlatičko zaslouží si aspoň na stáří hodně❤️🍀a vy jste taky zlati💪
Velkorysý dárce
100 Kč  •  22. 4. 2023 14:38
Dobrosrdečný dárce
150 Kč  •  22. 4. 2023 13:22
Milý dárce
200 Kč  •  22. 4. 2023 12:26
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  22. 4. 2023 11:38
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  22. 4. 2023 11:19
Velkorysý dárce
100 Kč  •  22. 4. 2023 9:58
Laskavý dárce
200 Kč  •  22. 4. 2023 9:53
Renata L.
100 Kč  •  22. 4. 2023 9:45
Držím palečky ať je lip ❤️
DobroDárce
600 Kč  •  22. 4. 2023 8:19
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  22. 4. 2023 8:07

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat