Sbírka ukončena:

Statečný kocourek má nemocné ledviny

Vybráno 0 Kč 20 100 Kč
140 000 Kč
 -
30 dárců
Celkem se zapojilo
670 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Statečný kocourek má nemocné ledviny

Vybráno 0 Kč 20 100 Kč
140 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jana Matějková
Datum přidání
5. 3. 2023
Poslední aktualita

25. 5. 2023 19:14

Faktury

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Dobrý den, chtěl bych se vám představit. Jsem dvanáctiletý rezavý kocourek, říkají mi Dachy. Před třemi lety se u mě objevila cukrovka. Jakoby toho nebylo málo, rok na to mi začalo chronické selhávání ledvin. Moje kočičí mamka ale objevila metodu, která by mě mohla zachránit a dosud se v Čechách používala jenom u kojenců, batolat a dětí do 20 kg se selháváním ledvin. Jmenuje se peritoneální dialýza. Jsem teprve druhé zvíře s hmotností pod 20 kg, které při chronickém selhávání ledvin tuto metodu zkouší.

Komu pomůžeme?

Na svoje dětství a mládí nerad vzpomínám. Když mi bylo asi pět let, měl jsem potřebu hledat si nový, lepší domov, kde bych se cítil šťastný. Šel jsem dlouho lesem, přeběhl dvě železniční tratě, až jsem došel k hájovně, kde jsem ucítil kočky. Bydleli tam hned dvě kočičky a jeden kocourek. Byl jsem velice hubený a po těle jsem měl asi čtyřicet klíšťat. Lidem jsem moc nevěřil, nechtěl jsem se dát pohladit, ale začal jsem u nich dostávat pravidelně jídlo a čistou vodu. Moje nová panička se mě ze začátku bála, krmila mě jen s koštětem před sebou, já se pořád bál a proto jsem kolem sebe sekal.

To se časem změnilo. Pochopil jsem, že mi nebezpečí nehrozí, ale trvalo mi to několik let. Ze mě a z mojí nové paničky se stali dobří přátelé. Nechal jsem se od ní hladit a drbat a zjistil jsem, že je to docela fajn vec. Ze všech koček v domě jsem časem zůstal sám. Jedna zemřela ve dvaceti letech stářím, druhá se odstěhovala. Kocourek zemřel na následky svojí nemoci. Měl totiž nemoc FELV a proto jsem ho nikdy nemohl vidět. Panička nás musela držet odděleně.

Když to konečně v mém životě začalo vypadat nadějně, začal jsem mít problémy se zdravím. Nejprve mě dlouho bolely zoubky, postupně jsem o ně přišel. Pak si panička všimla, že vypiji hrozné množství vody a začal jsem zvracet. Vzali mě na veterinu a zjistili, že mám cukrovku. Musel jsem začít brát každé ráno inzulin a jezdil jsem na pravidelné kontroly.

Doma si mysleli, že by to tak s těmi nemocemi stačilo, ale pak se po roce na jedné z pravidelných kontrol cukrovky zjistlo, že mi začínají selhávat ledviny. Testy jsem měl během dalšího roku vyšší a vyšší a žádný z veterinářů, který mě viděl, mi nedával velkou naději. Musel jsem zacit brát injekce Quamatelu, abych ze selhávání ledvin nezvracel. Panička několikrát po sobě zkoušela nechat mi dát na veterině kapačky na snížení krevních hodnot a na regeneraci ledvin, ale testy se vždycky po určité době vrátily na ty samé hodnoty a časem stále stoupaly.

Pak už byla panička zoufalá a začala hledat informace na internetu. Zjistila, že existuje takzvaná hemodialýza pro zvířata nad dvacet kilo. Bylo to od nás hrozně daleko, na hemodialýzu se totiž musí neustále dojíždět. Navíc dvacet kilo nevážím, a tak pro mě hemodialýza nebyla řešením.

Pak se ale najednou objevil na internetu článek o tom, že jeden pan veterinář z Opavy zkouší v Čechách novou léčbu i pro menší zvířata. Peritoneální dialýza se v Čechách předtím na zvířata nepoužívala, používá se u nás při selhávání ledvin u malých dětí do 20 kg.

Panička neváhala a do Opavy mě zavezla. Jsem teprve čtrnáctý případ v Čechách, který zkouší léčbu pomocí peritoneální dialýzy. Přede mnou šlo o pejsky a kočičky s akutním selháváním ledvin po otravě způsobené člověkem. S chronickým selháváním ledvin jsme na této léčbě v Čechách pouze dva.

Léčba je hodně drahá, pan doktor propočítal operativní zavedení katetru, pravidelnou dialýzu pomocí infuzí do katetru, kterou mohu dostávat doma, a krevní kontroly. Dosud stála moje léčba 140 tisíc korun. Panička měla peníze na účtu, které ale byly určeny pro mých sedm psích kamarádů, které na mě doma během hospitalizace čekali. Nejsou už nejmladší a maji své zdravotní problémy, které vyžadují paničky čas a peníze. Panička měla během let ke svým vlastním pejskům i adoptivní. Mezi nimi byla Nikynka, která byla svým předchozím paničkem týraná a panička ji zachránila těsně před smrtí. Doma zůstala i Špagetka, kterou moje nová rodina zachránila z nezatepleného útulku v hrozných mrazech s jejími pěti štěňaty. Ta našla nový domov, ale Špagetka se bála lidí stejně jako já, a tak už u paničky zůstala. Jak Nikynka, tak Špagetka měly podle rentgenu na veterině několik špatně srostlých zlomenin z týraní předchozími majiteli.

Po operaci a měsíci hospitalizace v Opavě se po několika dialýzách moje krevní testy začaly zlepšovat. Pan doktor se po dalších výsledcích krevních testů rozhodl propustit mě do domácí léčby. Paničku přijela domů zaškolit paní z nemocnice Motol, která u nás provádí peritoneální dialýzu pro kojence. Teď dostávám dialýzy doma od paničky. Bude se mnou jezdit jednou za tři měsíce na kontroly.

Náklady na mojí domácí léčbu jsou zhruba 15 000 Kč měsíčně, při hospitalizaci jsou vyšší.

Můj příběh je důležitý i pro to, aby se u nás vědělo, že je tato léčba k dispozici i pro jiná menší zvířátka, která by ji potřebovala.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity uhrazení budoucích nákladů na operaci, zavedení katetru, perinoteální dialýzy, krevní testy a veterinární kontroly. Pokud se vybere ve sbírce více peněz, než o které pro Dachyho prosíme, využijeme je na budoucí výdaje za dialýzy a pravidelné kontroly.

Děkujeme všem, kteří mi pomocí sbírky pomohou.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

25. 5. 2023 19:14

Faktury

4. 5. 2023 17:31

Děkujeme

Naše sbírka dnes končí. Všem znovu děkujeme za příspěvky i za sdílení bolesti. Jana Matějková, Špagetka, Moyuška, Arinek, Naděnka, Cituška, Dotynka a Marynka.

2. 5. 2023 20:26

Děkujeme

Moc všem děkujeme za projevený soucit a další zaslané příspěvky. Vážíme si vaší podpory.

1. 5. 2023 22:39

Děkujeme všem

Plná smutku oznamuji, že Dachy zemřel dnes ráno ve veterinární nemocnici během léčby výpotku na plicích. Selhalo mu srdíčko a odešel v míru, stočil se do klubíčka a usnul. Všem našim dárcům a příznivcům ze srdce děkuji. Vybraná částka nám pomůže s otevřeným účtem u lékaře.

19. 4. 2023 22:05

Daří se nám dobře

Chci poděkovat všem, kteří na naši sbírku zatím přispěli. Vážím si každé padesátikoruny, protože nám ulehčí na starosti. Děkuji všem, kdo nám fandí a naši sbírku sdílejí. A také děkuji za všechna přání  zdraví a dlouhého života kocourovi. S úctou Jana Matějková.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
400 Kč  •  4. 5. 2023 20:39
Milena
5 000 Kč  •  4. 5. 2023 19:53
Zkuste sbírku prodloužit, aby se vybralo více peněz.
Klára a Mali
1 200 Kč  •  4. 5. 2023 17:50
🧡
Štědrý dárce
500 Kč  •  4. 5. 2023 11:22
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  3. 5. 2023 20:36
Jitka K.
600 Kč  •  3. 5. 2023 9:31
Zrzečku krásný, škoda, že se korunek pro tebe nevybralo víc. Přeji ti ještě hodně radostných let.
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  3. 5. 2023 9:02
DobroDárce
500 Kč  •  2. 5. 2023 11:08
I já na vás myslím, je mi to moc líto. Udělala jste pro něj vše co bylo možné a kocourek u vás měl jistě krásný život. Přispívám znova, i pro vaše další zvířátka.
Jana V.
1 000 Kč  •  2. 5. 2023 10:31
Jsem s Vámi v této těžké chvíli. Hodně sil.
Milý dárce
1 100 Kč  •  1. 5. 2023 23:39
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  1. 5. 2023 14:49
Milý dárce
400 Kč  •  1. 5. 2023 13:49
Dobrý den, snad se ještě něco vybere. Zkoušela jsem také sdílet, ale zřejmě bez výsledku. Tak kdyby někdo měl kam sdílet, tak prosím sdílejte.
Štědrý dárce
500 Kč  •  29. 4. 2023 19:55
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  29. 4. 2023 9:30
K a M
330 Kč  •  24. 4. 2023 11:51
💛
Milý dárce
300 Kč  •  20. 4. 2023 19:40
Laskavý dárce
270 Kč  •  20. 4. 2023 15:11
Laskavý dárce
300 Kč  •  16. 4. 2023 22:21
Dachy drž se! Doufám, že tu budeš ještě roky!
Štědrý dárce
600 Kč  •  14. 4. 2023 20:54
Kéž Vám Bůh požehná. Moc Dachymu fandím a doufám v úspěch léčby i sbírky
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  27. 3. 2023 10:56
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  24. 3. 2023 15:56
Laskavý dárce
300 Kč  •  19. 3. 2023 18:09
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  19. 3. 2023 16:40
Laskavý dárce
150 Kč  •  19. 3. 2023 14:04
Dárce, který je pro každou dobrost
150 Kč  •  16. 3. 2023 18:33
Velkorysý dárce
600 Kč  •  13. 3. 2023 10:17
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  10. 3. 2023 11:33
Milý dárce
200 Kč  •  9. 3. 2023 0:43
Velkorysý dárce
500 Kč  •  7. 3. 2023 15:23
Milý dárce
1 000 Kč  •  6. 3. 2023 11:59
Ať má kocourek co nejdelší život! Sdílejte sbírku na různých skupinách na Facebooku, aby se oslovilo co nejvíce lidí.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat