Odstartujme stavbu střední školy v Zambii

Milník 1/4

Jste skvělí! A my můžeme nechat vyrobit cihlovačky, které ke stavbě potřebujeme!

Vybráno 0 Kč 44 558 Kč
150 000 Kč

Milník 2/4

Díky moc! Už můžeme poslat cihlovačky na místo stavby a začít nakupovat potřebný stavební materiál!

Vybráno 0 Kč 44 558 Kč
300 000 Kč

Milník 3/4

Super! Už řešíme logistiku, dopravu materiálu i zaplacení místních řemeslníků!

Vybráno 0 Kč 44 558 Kč
450 000 Kč

Milník 4/4

Jste neuvěřitelní! Všem vám moc děkujeme!

Vybráno 0 Kč 44 558 Kč
600 000 Kč
Datum přidání
20. 4. 2022
Poslední aktualita

Přednáška v DOK16

V pondělí jsme měli další z přednášek, tentokrát v DOK16 , kterou spolupořádala Městská knihovna v Praze.

A co víc! 1. 6. se můžete na stejném místě těšit na workshop – dospěláci si budou moci vyzkoušet výrobu našich supercihel a pro děti máme nachystaný doprovodný program, třeba speciální formičky na výrobu našich cihel z písku! Bábovičky ještě nikdy nebyly zábavnější!🥳

Našimi strategickými partnery jsou Přátelé New Renato a ICWD

Děkujeme! 🧡💛

Zobrazit celou aktualitu ▼

Představení projektu

Postavíme školu v Africe! Cože, už zase? Taková ohraná písnička… No jo, ale není projekt jako projekt. Možná vás překvapí, že tento příběh se v mnohém liší od toho, co byste čekali. 

Pojďme to vzít od začátku

Kashitu je obec uprostřed Zambie, na první pohled jako každá jiná. Vedle prašné cesty k ní vede i železnice, lidé hospodaří na polích malých farem, starají se o svoje děti, které mohou chodit do školky i na základní školu. Čím je tedy Kashitu jiné než ostatní obce? Má schopnou komunitu lidí, kteří se nechtějí smířit s tím, že jim chybí střední škola.

Místní nezisková organizace New Renato Community Society (NRCS) vznikla v roce 1987. Hned na počátku své existence přijala vzdělání jako prioritu pro zvýšení životní úrovně v oblasti. Díky získaným grantům a spoluprací s neziskovými organizacemi z Německa, Velké Británie a Itálie postavila svépomocí 2 mateřské a 2 základní komunitní školy. Díky české neziskovce Přátelé New Renato mají  i komunitní centrum. Nyní se zaměřila na další důležitý aspekt rozvoje této rurální oblasti – na střední školu. Ta rozšíří možnosti vlastního podnikání, řemeslnou výrobu, ale i vzdělání na univerzitě. 

S českou neziskovkou Přátelé New Renato spolupracuje nějaký ten pátek… už to bude 23 let. Společně s místními v Zambii se jim povedlo dokončit několik menších projektů až se dostali až k velmi komplexnímu a důležitému úkolu – vypracování projektu střední školy. A jelikož tento úkol není úplně jednoduchý a vyžaduje specifický přístup, tak tady přichází na scénu spolupráce s fakultou stavební ČVUT v Praze a už v roce 2018 se pouštíme do návrhu! 

Projekt stále roste – od studentského projektu, přes vypracování diplomové práce na fakultě stavební ČVUT až po plány k realizaci prvních budov  a nabývá nových rozměrů. Náš realizační team připravuje projekt pod Centrem pro rozvojové projekty ČVUT (ICWD). K úspěšné realizaci však potřebujeme i vás!

Škola v Zambii

Jak vypadá školní systém v Zambii? V Zambii má přístup k základnímu vzdělání 90 % dětí, je bezplatné a trvá 7 let. Na střední školu pokračuje jen asi 25 % dětí, to je dáno jeho zpoplatněním, ale i tím, že střední školy jsou doménou velkých měst. Kashitu je menší oblast, kde státní úřady nemají možnost střední školu zřídit. Ne ale kvůli tomu, že by tam nebylo dost studentů. Jen v okruhu 6 km od pozemku plánovaného středoškolského areálu jsou tři základní školy, každá s kapacitou minimálně tisícovky studentů. 

Cílem projektu nové střední školy v Kashitu je zajistit střední stupeň vzdělání pro tyto děti, které by ho jinak nemohli absolvovat. Jediná současná možnost na absolvování úplné středoškolského vzdělání je ve větším městě 40 km daleko.

Vycházíme z místních technologií a podmínek

V Zambii se cihly tradičně vyrábí v jednoduchých ručních lisech ze směsi hlíny a vody, nejsou ale nijak trvanlivé. Dají se sice vypálit, ale výsledná kvalita není ani tak dostačující a hlavně se kvůli výpalu cihel v krajině ztrácí vzácné lesní porosty. A tak jsme tradiční technologii lisování cihel upravili tak, aby výsledné cihly byly pevnější, odolnější a nemusely se vypalovat. Udělali jsme pokročilejší verzi ručního lisu – naší cihlovačku.  

Převzali jsme intuitivní koncept místní technologie výroby cihel. Naše cihlovačka tedy funguje na stejném principu pákového manuálního lisování. Koncept cihlovačky jsme ale upravili tak, aby lisovací síla byla větší a cihly byly pevnější. Tvar vyrobených cihel připomíná LEGO kostky, díky tomu je potom stavění jednodušší a rychlejší. 

Naše cihly jsou vyráběny z nepálené hlíny s příměsí cementu. Zvoleným postupem je sledováno zajištění jejich pevnosti a odolnosti vůči vnějším vlivům. 

Areál střední školy v Kashitu

Střední škola v Kashitu je navržena dle místních zákonů a bude mít kapacitu 250 studentů. Hlavní vstup do školního areálu je orientován směrem k blízké vlakové zastávce Kashitu. Areál má vše důležité: administrativně zdravotnické zázemí, učebny a laborky, kuchyň a jídelnu, internáty pro dívky i chlapce, sportovní hřiště, kruhovou budovu s kaplí a knihovnou, domy pro učitele i dobrovolníky.

Škola bude řízena neziskovkou NRCS, která má s řízením projektů, dlouholeté zkušenosti a je složena z místních lidí. Tento způsob řízení školy spolu s následujícími myšlenkami učiní projekt dlouhodobě fungujícím a udržitelným.

Realizace celého areálu bude probíhat v následujících etapách

 1. První workshop (dílna)  – cílem první postavené budovy je zajistit výrobu nepálených cihel, zlepšit proces výstavby a sdílet znalosti s místními.
 2. První učebny – ověřit všechny poznatky získané při výstavbě první dílny a zřídit první učebny školy.
 3. První část areálu školy s kapacitou 100 studentů a 7 učitelů, včetně  kuchyně s jídelnou, administrativní a zdravotnickou budovu a oplocení.
 4. Dokončení areálu školy – Navýšení kapacity až do potřebných 250 studentů, 14 učitelů a 8 dobrovolníků, včetně kaple s knihovnou a sadových úprav.

Kdo za projektem stojí?

S projektem přišla česká neziskovka Přátelé New Renato, která dlouhodobě spolupracuje s místní komunitou z Kashitu a neziskovkou New Renato Community Society. My jsme skupina mladých lidí, převážně studentů a absolventů ČVUT, kteří se zabývají stavebnictvím a architekturou. Spojili jsme se na týdenním workshopu Rozvojové září 2020 pořádané ICWD ČVUT. Fungujeme od té doby jako realizační tým projektu střední školy v Kashitu. Rádi bychom využili našich schopností a znalostí a spolu s českou neziskovou organizací Přátelé New Renato pracujeme na vybudování areálu střední školy v Zambii.

Strategičtí partneři:  

New Renato Community Society 

Přátelé New Renato

ICWD

Další partneři:

ČVUT

ČZU

1.ITG

Labyrint 2030

CUT-TECH

TBG Metrostav

Prusa Research

Na projektu spolupracují:

Promo video: 

Videa ze Zambie:

 • Jan Tilinger

Fotografové:

Sledovat nás můžete na našich sociálních sítích:

FB – Stavíme školu v Zambii

IG – Stavíme školu v Zambii

Nebo na našem webu

Na co vybrané peníze použijeme?

Na začátek stavby a realizace prvního workshopu (dílny)! 

První dílna je klíčovou budovou pro projekt a rozvoj celého areálu školy. Vznikne díky první úzké spolupráci dobrovolníků – stavařů z ČR a místních z Kashitu. U celého procesu budou dobrovolníci z Evropy, stavbyvedoucí a hlavní projektant, aby předali zkušenosti lidem z místní komunity, zaškolili je v práci s novými cihlami a dohlédli na proces výstavby první budovy. Díky tomu se místní komunita naučí nejen jak se cihly vyrábějí, ale také jak s nimi postavit celou budovu. Společně se podělíme o široké znalosti místních i dobrovolníků, o tradiční technologie a modernější přístupy ve stavebnictví. 

První dokončený workshop (dílna) poskytne zázemí pro:

 • Cihlovačky a jejich příslušenství
 • Všechno potřebné nářadí, materiály a pomůcky pro stavbu dalších budov
 • Vyrobené nepálené cihly pro jejich vytvrzení (vysušení) 

Pokud se nám nepovede vybrat všechny potřebné peníze na realizaci první budovy, tedy budovy workshopu, budeme peníze vybírat i nadále a stavba začne později. Celý projekt je běh na dlouhou trať, pojďte nám pomoct uběhnout první metu!

Aktuality

Přednáška v DOK16

V pondělí jsme měli další z přednášek, tentokrát v DOK16 , kterou spolupořádala Městská knihovna v Praze.

A co víc! 1. 6. se můžete na stejném místě těšit na workshop – dospěláci si budou moci vyzkoušet výrobu našich supercihel a pro děti máme nachystaný doprovodný program, třeba speciální formičky na výrobu našich cihel z písku! Bábovičky ještě nikdy nebyly zábavnější!🥳

Našimi strategickými partnery jsou Přátelé New Renato a ICWD

Děkujeme! 🧡💛

Představení projektu v Seno sláma podcastu!

Naše @lenkakyn se rozhodně nenudí. V podcastu @senoslama_podcast zmiňuje i náš projekt a to, že není sranda nakombinovat full time job s volnočasovými aktivitami a projekty.

Díky moc za vaši přízeň! 💛🧡

Naše @lenkakyn se rozhodně nenudí. V podcastu @senoslama_podcast zmiňuje i náš projekt a to, že není sranda nakombinovat full time job s volnočasovými aktivitami a projekty.

Díky moc za vaši přízeň! 💛🧡

Zobrazit celou aktualitu ▼

Přednáška v DOK16 – pondělí 16. 5. od 18hod

Na další ze série přednášek se můžete těšit v pondělí 16. května od 18:00 v DOK16 ve spolupráci s Městskou knihovnou.

Společně si budeme povídat o Kashitu, projektu i našem týmu. Prezentaci doprovází nejen technické výkresy a návrhy, ale i spousta fotek a videí přímo z Kashitu. Věděli jste třeba, že je v Zambii populární včelařství? 🤔

Prostor bude i na všetečné dotazy a neformální pokec s týmem. 🙂

Těšíme se na vás!🧡💛

odkaz na událost

Na další ze série přednášek se můžete těšit v pondělí 16. května od 18:00 v DOK16.

Společně si budeme povídat o Kashitu, projektu i našem týmu. Prezentaci doprovází nejen technické výkresy a návrhy, ale i spousta fotek a videí přímo z Kashitu. Věděli jste třeba, že je v Zambii populární včelařství? 🤔

Prostor bude i na všetečné dotazy a neformální pokec s týmem. 🙂

Těšíme se na vás!🧡💛

Zobrazit celou aktualitu ▼

První týden je za námi!

První týden kampaně je za námi! Díky vám jsme vybrali krásných 33 783 Kč!🙌

Ještě jednou děkujeme! 🧡💛

Zobrazit celou aktualitu ▼

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Milý přispěvatel
1 000 Kč  •  20. 5. 2022 18:58
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  20. 5. 2022 8:11
Milan J.
450 Kč  •  20. 5. 2022 6:23
Hello, good luck with your project execution.
Milý přispěvatel
300 Kč  •  19. 5. 2022 21:45
Dobrosrdečný přispěvatel
1 000 Kč  •  18. 5. 2022 20:13
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  16. 5. 2022 11:35
Milý přispěvatel
275 Kč  •  12. 5. 2022 14:32
Štědrý přispěvatel
5 000 Kč  •  12. 5. 2022 9:57
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  10. 5. 2022 14:10
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  9. 5. 2022 22:19
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  9. 5. 2022 21:54
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  9. 5. 2022 21:51
P.
25 000 Kč  •  9. 5. 2022 11:14
Zdravím, snažil jsem se dobrovolníka zaplatit, 2x bez úspěchu. Až na potřetí se vše povedlo, tak si zde na Donio obnovte množství možných dobrovolníků. Stav je již 7/10. Přeji hodně úspěchu!
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  7. 5. 2022 17:05
Dobrosrdečný přispěvatel
200 Kč  •  7. 5. 2022 14:22
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  7. 5. 2022 9:23
Milý přispěvatel
200 Kč  •  7. 5. 2022 8:32
Milý přispěvatel
450 Kč  •  6. 5. 2022 22:52
Dobrosrdečný přispěvatel
300 Kč  •  6. 5. 2022 14:51
Laskavý přispěvatel
450 Kč  •  6. 5. 2022 12:33
Hony
1 500 Kč  •  5. 5. 2022 11:36
Let's gooo
Dobrosrdečný přispěvatel
200 Kč  •  5. 5. 2022 10:05
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  4. 5. 2022 21:59
Velkorysý přispěvatel
200 Kč  •  4. 5. 2022 20:16
Štědrý přispěvatel
200 Kč  •  4. 5. 2022 7:10
Štědrý přispěvatel
500 Kč  •  3. 5. 2022 21:24
Milý přispěvatel
500 Kč  •  2. 5. 2022 20:12
Příspěvek náhodných kolemjdoucích z Vektoru
250 Kč  •  2. 5. 2022 19:09
Držíme palce 👍🏻
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  2. 5. 2022 18:44
Výtěžek z Představení #stavimeskoluvzambii
1 483 Kč  •  2. 5. 2022 16:28
Děkujeme všem dárcům a přejeme hodně štěstí s projektem!
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  2. 5. 2022 16:26

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vyberte si odměnu

Pro dobrý pocit
Přispějte 50 Kč a více

Pro dobrý pocit

Projekt se vám líbí a chcete podpořit stavbu středoškolského kampusu jen tak.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Odměna

Projekt se vám líbí a chcete podpořit stavbu středoškolského kampusu jen tak.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Videozdravice z Afriky
Přispějte 145 Kč a více

Videozdravice z Afriky

Zbývá 8/10

Pošleme vám video pozdrav z Kashitu! Můžete si tak alespoň virtuálně prohlédnout vesnici i stavbu.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Odměna Zbývá 8/10

Videozdravice z místa stavby a okolí!

Pošleme vám video pozdrav z Kashitu! Můžete si tak alespoň virtuálně prohlédnout vesnici i stavbu.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Oběd pro stavaře
Přispějte 200 Kč a více

Oběd pro stavaře

Zbývá 195/200

Oběd pro stavaře!

Odměna Zbývá 195/200

Jeden oběd tady u nás zaplatí pracovníkům v Zambii oběd na celý týden. Dejte částku takovou, jakou stojí běžný oběd u nás a zaplatíte 5 obědů pro pracovníky v Zambii.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Pohlednice "kreslenice" z Kashitu
Přispějte 275 Kč a více

Pohlednice „kreslenice“ z Kashitu

Zbývá 97/100

Nakreslený pohled od školáků z Kashitu.

Odměna Zbývá 97/100

Pohlednice nakreslená dětmi z vesnice, na ledničce nebo v rámečku se bude krásně vyjímat.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Good old klíčenka - 3D cihla
Přispějte 350 Kč a více

Good old klíčenka – 3D cihla

Zbývá 100/100

3D vytisklá cihlička na klíče v barvě našich hliněných cihel!

Odměna Zbývá 100/100

Děkujeme za pomoc, tady máte klíčenku! Mít naší supercihlu pořád u sebe je sen! 3D tisknuté klíčenky.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Slamák se souřadnicemi Kashitu
Přispějte 450 Kč a více

Slamák se souřadnicemi Kashitu

Zbývá 43/50

Slamák se souřadnicemi Kashitu proti úpalu je povinná výbava na koupáky i na hory.

Odměna Zbývá 43/50

Slamák se souřadnicemi Kashitu proti úpalu je povinná výbava na koupáky i na hory. Slamák s mašlí, na které budou vytisklé souřadnice Kashitu. Jednoduché, vkusné, funkční.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Cihla, která bude použitá ke stavbě
Přispějte 500 Kč a více

Cihla, která bude použitá ke stavbě

Zbývá 145/150

Jedna malá cihla naší výroby!

Odměna Zbývá 145/150

Cihel k postavení workshopu potřebujeme 23 000! Za 500 Kč nám jich pořídíte hned 50 a jednu malou od nás dostanete jako dárek.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Kšiltovka se souřadnicemi Kashitu
Přispějte 970 Kč a více

Kšiltovka se souřadnicemi Kashitu

Zbývá 30/30

Stylová minimalistická kšiltovka se souřadnicemi Kashitu nesmí ve vašem šatníku chybět!

Odměna Zbývá 30/30

Stylová minimalistická kšiltovka se souřadnicemi Kashitu nesmí ve vašem šatníku chybět! Béžová kšiltovka z bio bavlny Fair Trade výroby, na které budou souřadnice Kashitu. Jednoduchá, vkusná, funkční, vyrobená ze super materiálu ve fair trade podmínkách.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Kolečko betonu
Přispějte 750 Kč a více

Kolečko betonu

Zbývá 150/150

Částkou zaplatíte jedno kolečko betonu, který potřebujeme při stavbě.

Odměna Zbývá 150/150

Cement je potřeba na všechno, na základy, na podlahy i do malty na zdění. Kupte jedno kolečko betonu a přidejte ruku k dílu! 

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Cihla, která bude použitá ke stavbě
Přispějte 1 000 Kč a více

Cihla, která bude použitá ke stavbě

Zbývá 150/150

Velká cihla naší výroby!

Odměna Zbývá 150/150

Cihel k postavení workshopu potřebujeme 23 000! Jedna z nich může být vaše! Za 1000 Kč pořídíme rovnou 100 cihel a jednu velkou od nás dostanete jako dárek.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Cívka pro 3D tisk nejen našich klíčenek
Přispějte 1 499 Kč a více

Cívka pro 3D tisk nejen našich klíčenek

Zbývá 1/1

Chcete si naše cihly nebo cokoliv jiného vytisknout sami? S touhle cívkou filamentu od Průši můžete a ještě tím přispějete na dobrou věc!

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Odměna Zbývá 1/1

Chcete si naše cihly nebo cokoliv jiného vytisknout sami? S touhle cívkou filamentu od Průši můžete a ještě tím přispějete na dobrou věc!

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Školní balíček pro dítě v Kashitu
Přispějte 1 500 Kč a více

Školní balíček pro dítě v Kashitu

Zbývá 4/5

Zaplatíte jeden balíček s výbavou pro malého školáčka.

Odměna Zbývá 4/5

Chcete pomoct vybavit děti do školy? V našem balíčku je batoh a školní potřeby z dílny ČVUT. Uděláte radost jednomu místnímu dítěti a my zase vám fotkami z předání :-)

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Sloup budovy workshopu
Přispějte 3 500 Kč a více

Sloup budovy workshopu

Zbývá 9/9

Zaplatíte jeden sloup v budově workshopu.  Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Odměna Zbývá 9/9

Stavba má několik sloupů, které můžete pomoct postavit. Přispějte na sloup a pojmenujeme ho vás!  Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Kurz vyrábění cihel
Přispějte 4 500 Kč a více

Kurz vyrábění cihel

Zbývá 19/20

Workshop. Workshop proběhne po domluvě v druhé polovině roku 2022. Vyhraďte si na něj 4–5hod.

Odměna Zbývá 19/20

A zase ty naše superchihly! Zajímá vás z čeho a jak se vyrábí? Přijďte si to vyzkoušet na vlastní kůži na našem workshopu. Těšit se můžete na teoretickou i praktickou část. Workshop proběhne po domluvě v druhé polovině roku 2022. Vyhraďte si na něj 4–5hod.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Okno ve workshopu
Přispějte 5 500 Kč a více

Okno ve workshopu

Zbývá 7/7

Zaplatíte jedno okno v budově workshopu. Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Odměna Zbývá 7/7

Budova workshopu bude mít celkem 7 oken, jedno z nich může být vaše! Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Podlaha workshopu s vaším logem či jménem
Přispějte 22 000 Kč a více

Podlaha workshopu s vaším logem či jménem

Zbývá 1/1

Částka zaplatí podlahu.  Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Odměna Zbývá 1/1

Chceme kvalitní podlahu, která se nezačne po pár letech rozpadat. S tím nám můžete pomoct i vy!  Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Dobrovolník
Přispějte 25 000 Kč a více

Dobrovolník

Zbývá 9/10

Částka zaplatí letenku dobrovolníkovi.  Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Odměna Zbývá 9/10

Sami to nezvládneme, potřebujeme pomocné dobrovolné ruce. Touto částkou zaplatíte letenku jednomu dobrovolníkovi, který s námi postaví první budovu kampusu!  Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Střecha workshopu s logem vaší firmy/vaším jménem
Přispějte 55 000 Kč a více

Střecha workshopu s logem vaší firmy/vaším jménem

Zbývá 1/1

Částka zaplatí střechu.  Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Odměna Zbývá 1/1

Nejste troškař? Můžete nám pomoct se stavbou střechy budovy workshopu!  Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Obrandovaná cihlovačka
Přispějte 65 000 Kč a více

Obrandovaná cihlovačka

Zbývá 3/3

Částka zaplatí jednu cihlovačku.  My jí na oplátku obrandujeme vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Odměna Zbývá 3/3

Ke stavbě potřebujeme tři cihlovačky, vy nám s tím můžete pomoct! Jednu si tak můžete pomyslně koupit. My jí na oplátku obrandujeme vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Pro dobrý pocit
Přispějte 50 Kč a více

Pro dobrý pocit

Projekt se vám líbí a chcete podpořit stavbu středoškolského kampusu jen tak.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Odměna

Projekt se vám líbí a chcete podpořit stavbu středoškolského kampusu jen tak.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Videozdravice z Afriky
Přispějte 145 Kč a více

Videozdravice z Afriky

Zbývá 8/10

Pošleme vám video pozdrav z Kashitu! Můžete si tak alespoň virtuálně prohlédnout vesnici i stavbu.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Odměna Zbývá 8/10

Videozdravice z místa stavby a okolí!

Pošleme vám video pozdrav z Kashitu! Můžete si tak alespoň virtuálně prohlédnout vesnici i stavbu.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Oběd pro stavaře
Přispějte 200 Kč a více

Oběd pro stavaře

Zbývá 195/200

Oběd pro stavaře!

Odměna Zbývá 195/200

Jeden oběd tady u nás zaplatí pracovníkům v Zambii oběd na celý týden. Dejte částku takovou, jakou stojí běžný oběd u nás a zaplatíte 5 obědů pro pracovníky v Zambii.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Pohlednice "kreslenice" z Kashitu
Přispějte 275 Kč a více

Pohlednice „kreslenice“ z Kashitu

Zbývá 97/100

Nakreslený pohled od školáků z Kashitu.

Odměna Zbývá 97/100

Pohlednice nakreslená dětmi z vesnice, na ledničce nebo v rámečku se bude krásně vyjímat.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Good old klíčenka - 3D cihla
Přispějte 350 Kč a více

Good old klíčenka – 3D cihla

Zbývá 100/100

3D vytisklá cihlička na klíče v barvě našich hliněných cihel!

Odměna Zbývá 100/100

Děkujeme za pomoc, tady máte klíčenku! Mít naší supercihlu pořád u sebe je sen! 3D tisknuté klíčenky.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Slamák se souřadnicemi Kashitu
Přispějte 450 Kč a více

Slamák se souřadnicemi Kashitu

Zbývá 43/50

Slamák se souřadnicemi Kashitu proti úpalu je povinná výbava na koupáky i na hory.

Odměna Zbývá 43/50

Slamák se souřadnicemi Kashitu proti úpalu je povinná výbava na koupáky i na hory. Slamák s mašlí, na které budou vytisklé souřadnice Kashitu. Jednoduché, vkusné, funkční.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Cihla, která bude použitá ke stavbě
Přispějte 500 Kč a více

Cihla, která bude použitá ke stavbě

Zbývá 145/150

Jedna malá cihla naší výroby!

Odměna Zbývá 145/150

Cihel k postavení workshopu potřebujeme 23 000! Za 500 Kč nám jich pořídíte hned 50 a jednu malou od nás dostanete jako dárek.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Kšiltovka se souřadnicemi Kashitu
Přispějte 970 Kč a více

Kšiltovka se souřadnicemi Kashitu

Zbývá 30/30

Stylová minimalistická kšiltovka se souřadnicemi Kashitu nesmí ve vašem šatníku chybět!

Odměna Zbývá 30/30

Stylová minimalistická kšiltovka se souřadnicemi Kashitu nesmí ve vašem šatníku chybět! Béžová kšiltovka z bio bavlny Fair Trade výroby, na které budou souřadnice Kashitu. Jednoduchá, vkusná, funkční, vyrobená ze super materiálu ve fair trade podmínkách.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Kolečko betonu
Přispějte 750 Kč a více

Kolečko betonu

Zbývá 150/150

Částkou zaplatíte jedno kolečko betonu, který potřebujeme při stavbě.

Odměna Zbývá 150/150

Cement je potřeba na všechno, na základy, na podlahy i do malty na zdění. Kupte jedno kolečko betonu a přidejte ruku k dílu! 

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Cihla, která bude použitá ke stavbě
Přispějte 1 000 Kč a více

Cihla, která bude použitá ke stavbě

Zbývá 150/150

Velká cihla naší výroby!

Odměna Zbývá 150/150

Cihel k postavení workshopu potřebujeme 23 000! Jedna z nich může být vaše! Za 1000 Kč pořídíme rovnou 100 cihel a jednu velkou od nás dostanete jako dárek.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Cívka pro 3D tisk nejen našich klíčenek
Přispějte 1 499 Kč a více

Cívka pro 3D tisk nejen našich klíčenek

Zbývá 1/1

Chcete si naše cihly nebo cokoliv jiného vytisknout sami? S touhle cívkou filamentu od Průši můžete a ještě tím přispějete na dobrou věc!

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Odměna Zbývá 1/1

Chcete si naše cihly nebo cokoliv jiného vytisknout sami? S touhle cívkou filamentu od Průši můžete a ještě tím přispějete na dobrou věc!

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Školní balíček pro dítě v Kashitu
Přispějte 1 500 Kč a více

Školní balíček pro dítě v Kashitu

Zbývá 4/5

Zaplatíte jeden balíček s výbavou pro malého školáčka.

Odměna Zbývá 4/5

Chcete pomoct vybavit děti do školy? V našem balíčku je batoh a školní potřeby z dílny ČVUT. Uděláte radost jednomu místnímu dítěti a my zase vám fotkami z předání :-)

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Sloup budovy workshopu
Přispějte 3 500 Kč a více

Sloup budovy workshopu

Zbývá 9/9

Zaplatíte jeden sloup v budově workshopu.  Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Odměna Zbývá 9/9

Stavba má několik sloupů, které můžete pomoct postavit. Přispějte na sloup a pojmenujeme ho vás!  Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Kurz vyrábění cihel
Přispějte 4 500 Kč a více

Kurz vyrábění cihel

Zbývá 19/20

Workshop. Workshop proběhne po domluvě v druhé polovině roku 2022. Vyhraďte si na něj 4–5hod.

Odměna Zbývá 19/20

A zase ty naše superchihly! Zajímá vás z čeho a jak se vyrábí? Přijďte si to vyzkoušet na vlastní kůži na našem workshopu. Těšit se můžete na teoretickou i praktickou část. Workshop proběhne po domluvě v druhé polovině roku 2022. Vyhraďte si na něj 4–5hod.

Navíc vás uvedeme v seznamu dárců a průběžně vás budeme zásobovat fotkami z „místa činu“ :)

Okno ve workshopu
Přispějte 5 500 Kč a více

Okno ve workshopu

Zbývá 7/7

Zaplatíte jedno okno v budově workshopu. Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Odměna Zbývá 7/7

Budova workshopu bude mít celkem 7 oken, jedno z nich může být vaše! Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Podlaha workshopu s vaším logem či jménem
Přispějte 22 000 Kč a více

Podlaha workshopu s vaším logem či jménem

Zbývá 1/1

Částka zaplatí podlahu.  Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Odměna Zbývá 1/1

Chceme kvalitní podlahu, která se nezačne po pár letech rozpadat. S tím nám můžete pomoct i vy!  Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Dobrovolník
Přispějte 25 000 Kč a více

Dobrovolník

Zbývá 9/10

Částka zaplatí letenku dobrovolníkovi.  Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Odměna Zbývá 9/10

Sami to nezvládneme, potřebujeme pomocné dobrovolné ruce. Touto částkou zaplatíte letenku jednomu dobrovolníkovi, který s námi postaví první budovu kampusu!  Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Střecha workshopu s logem vaší firmy/vaším jménem
Přispějte 55 000 Kč a více

Střecha workshopu s logem vaší firmy/vaším jménem

Zbývá 1/1

Částka zaplatí střechu.  Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Odměna Zbývá 1/1

Nejste troškař? Můžete nám pomoct se stavbou střechy budovy workshopu!  Na oplátku bude na stavbě banner s vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Obrandovaná cihlovačka
Přispějte 65 000 Kč a více

Obrandovaná cihlovačka

Zbývá 3/3

Částka zaplatí jednu cihlovačku.  My jí na oplátku obrandujeme vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“

Odměna Zbývá 3/3

Ke stavbě potřebujeme tři cihlovačky, vy nám s tím můžete pomoct! Jednu si tak můžete pomyslně koupit. My jí na oplátku obrandujeme vaším logem či jménem a budeme vás průběžně zásobovat fotkami z „místa činu.“