Sbírka ukončena:

SUV pro Ukrajinu zachraňuje životy

Vybráno 0 Kč 500 Kč
100 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
500 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

SUV pro Ukrajinu zachraňuje životy

Vybráno 0 Kč 500 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
František Hurtík
Datum přidání
26. 4. 2023

Představení sbírky

Jmenuji se Fanda Hurtík a už od začátku ruské invaze na Ukrajinu se angažuji v pomoci tamním lidem, kteří se rozhodli zůstat a bránit svoji zem. 

Předtím, než vám představím tuto sbírku, rád bych představil to, čemu se poslední víc jak rok věnuji, jak probíhaly mé minulé cesty a proč to všechno vlastně dělám. 

Na Ukrajině jsem byl poprvé hned šestý den války, kdy jsem tam společně s kamarádem vezl z Prahy mladý pár Ukrajinců, kteří se rozhodli navzdory nebezpečí vrátit domů do Kyjeva, aby pomáhali místím lidem se vším, co je zrovna potřeba. 

Při druhé cestě jsme dovezli dvě plná auta věcí humanitárního i taktického charakteru kamarádce Anye z řad ZSU, se kterou jsme se seznámili a která nám pomáhá vše koordinovat ze své strany.

Při třetí cestě jsme jí vezli dron a od té doby začala situace dost přituhovat. Přestože jsem s Anyou a jejími přáteli z vojska zůstal v kontaktu, hodně věcí jsme řešili pouze posíláním balíčků, poněvadž musela hodně času trávit na východě, v oblasti přímých bojů.

Celkem jsem byl na Ukrajině sedmkrát, Pokaždé jsem vezl to, co bylo zrovna potřeba. Převážně armádní oblečení a taktické doplňky, které se tady nechají rozumně sehnat a tam docházejí, nebo nejsou vůbec.

Přesto, že cesty tam jsou časově, fyzicky, psychicky a finančně náročné, vidím v tom, co dělám smysl. Bohužel jsou občas věci, které sám nedokážu sehnat, nebo z vlastních zdrojů zaplatit.

A tak jsem se rozhodl  zřídit transparentní účet, díky čemuž jsem s vaší pomocí (sešlo se přes 43 000,- ) mohl realizovat cestu letos v Březnu, kdy jsem na Ukrajinu úspěšně dopravil termovizi, zdravotnickou brašnu s výbavou CLS ( Combat lifesaver ) a pytel zdravotnického vybavení všeho druhu.

Bylo to náročné, ale domluvil jsem na hodně věcí slevy, vykomunikoval, co přesně musí splňovat, vše vyběhal a osobně odvezl přímo UA vojákům do rukou.

Tentokrát je situace náročnější a já sháním finance na osobní auto.
Ukrajinští vojáci v oblastech bojů mají problém s logistikou, zásobováním a hlavně s rychlou přepravou raněných z boje.

Komu pomůžeme?

Proč pomáhat zrovna lidem na Ukrajině?

Protože to zrovna potřebují.

Můj tatík pomáhal v oblastech zasažených povodněmi v roce 2002. Já sám jsem společně s kamarádem odjel pomáhat do Moravské Nové Vsi po tornádu v roce 2021 a viděli jsme spoustu lidského neštěstí, ale i cesty, jak lidem pomoci, a zjištění, že to dokážeme. 

Takže když to loni v únoru vypuklo, měli jsme okamžitě odhodlání pomáhat.

Proč podpořit zrovna mě?

Protože nejsem žádná nahodilá sbírka, ze které jdou peníze bůh ví kam. Jsem konkrétní člověk, na kterého se můžete obrátit s dotazy i radami, co by šlo dělat lépe. 

Jsem v kontaktu s lidmi přímo z oblastí bojů a tak mám nezkreslený pohled na to, co se tam děje. Sháním konkrétní věci a předávám je konkrétním lidem.

Moje činnost vychází z rčení: „Obyčejným lidem stejně nakonec pomůžou jen obyčejní lidé“. Nešířím žádné politické názory ani přesvědčení.

Podporovat armádu na první dojem nejspíš nepůsobí úplně pozitivně, ale já nepodporuji žádný byrokratický uzel ani útvar jako takový. Sháním kamarádům vybavení, které se jim nedostává. (například při předposlední cestě to byly powerbanky)

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na nákup osobního auta, SUV, které bude na Ukrajině sloužit při běžných denních úkolech, jako je zásobování ale třeba i pro akutní odvezení jednotlivých raněných z boje, když je potřeba.

Co bude takové auto splňovat?
1. Musí to být diesel. Nafta je jedna z mála věcí které zatím mají dostatek.
2. 4×4 …bahno všude
3. Čím vyšší, tím lepší
4. Rám vepředu výhodou
5. Optimálně pětimístné.
6. Samozřejmě pojízdné

Co splňovat nemusí?
1. Je jedno, jakou má barvu, stejně se natře na zeleno.
2. Nemusí mít technickou ani povinné ručení. Stačí aby seděl VIN a mohlo tak přes hranice.
3. Irelevantní je i obutí, nebo výbava interiéru. Bude to pracant, ne obývák.

Jak se tam dostane?
Jako obvykle ho tam osobně dopravím a předám konkrétním lidem.

Co se stane, jestli se podaří vybrat dostatek peněz?

Pořídím auto, naplním ho zdravotnickým materiálem, který koupím, zveřejním veškeré doklady o platbách a odvezu vše na Ukrajinu.

Co se stane, jestli s dostatek peněz nevybere?

Jednak doufám, že vybere a druhak veřím, že se sejde alespoň něco. Prostředky budu shánět tak dlouho, dokud auto pro Ukrajinu nepořídím, i kdybych měl cílovou částkou dorovnat z vlastní kapsy. 

Co se stane, jestli se podaří vybrat více peněz než je cílová částka?

Jak jsem již zmínil, za přebytečné peníze nakoupím zdravotnický a jiný potřebný pateriál, kterým naplním auto a vše předám těm, kterým to bude zachraňovat životy. 

V pomoci (nejen) Ukrajině se v poslední době množí spoustu podvodů a klamavých informací, falešných sbírek a nadací. 

I z tohoto důvodu se tu prezentuji svým jménem, fotkami i kontakty. Je snadno ověřitelné a dohledatelné, jak jsem s prostředky naložil.

Více informací najdete na mých webových stránkách „SUV pro ZSU“ www.suvprozsu.cz

Díky, že mi pomáháte pomáhat!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
500 Kč  •  24. 5. 2023 19:28

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat