Sbírka ukončena:

Neurosenzorická terapie ve Verheul centru pro Terezku

Vybráno 0 Kč 2 200 Kč
90 800 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
440 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Neurosenzorická terapie ve Verheul centru pro Terezku

Vybráno 0 Kč 2 200 Kč
90 800 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Verheul
Datum přidání
21. 3. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Terezka od samého začátku bojuje se spoustou zdravotních komplikací. Dcera má dva vzácné syndromy a je odkázaná na naši pomoc. Rádi bychom naší holčičce dopřáli komplexní terapie, které jí posunou o velký kus blíže k samostatnosti.

Komu pomůžeme?

Terezka se narodila bez hrudní kosti, s nedovyvinutou štítnou žlázou, oční vadou a hemangiomem v obličeji (nezhoubný novotvar na povrchu kůže), který narůstal tak, že už nemohla otevřít očičko. Špatně se jí dýchalo. Diagnóza: Phaces syndrom.

Vzhledem k tomu, že nedokázala sama pít, jí byl zaveden PEG (set, který umožňuje výživu přes stěnu břišní přímo do žaludku). Krátce nato lékaři diagnostikovali druhý vzácný syndrom s názvem Moyamoya. Je to vážné celoživotní onemocnění způsobující mozkové příhody. Následně se Terezka přestala úplně hýbat a musela podstoupit dvě operace mozku.

Už od dvou měsíců s dcerou pravidelně rehabilitujeme a různě procvičujeme tělo i její smysly. Dnes chodí, ale má s chůzí problémy a nezvládne delší trasy. Ve všech denních činnostech potřebuje naši pomoc.

Nyní bude přecházet z dětského rehabilitačního stacionáře do logopedické školky, aby se lépe připravila na školní docházku. Z tohoto důvodu by pro ni byly vhodné rehabilitace, které ji budou rozvíjet po všech stránkách a umožní jí větší samostatnost.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Doporučena nám byla intenzivní neurosenzorická terapie ve Snoezelen prostředí. Ta pracuje s prvky několika terapií, jako je fyzioterapie, aromaterapie, artefiletika, zraková terapie, doteková terapie, terapie hrou atd. Snoezelen prostředí dodává terapii intenzivnější rozměr podpořený smyslovou stimulací. Zaměřuje se na procvičení celého těla, včetně zraku a uvolňuje mysl. Terapie jsou však opravdu nákladné.

DĚKUJEME za pomoc.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
1 000 Kč  •  21. 5. 2022 21:51
🍀
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  25. 4. 2022 8:21
Laskavý dárce
500 Kč  •  6. 4. 2022 15:43
Velkorysý dárce
100 Kč  •  24. 3. 2022 10:59
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  23. 3. 2022 8:34

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat