Sbírka ukončena:

Bezbariérový vstup na terasu pro Denise

Vybráno 0 Kč 4 840 Kč
50 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
691 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Bezbariérový vstup na terasu pro Denise

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Ivona Krejčí
Datum přidání
17. 5. 2023
Poslední aktualita

9. 10. 2023 12:10

hotová bezba terasa

Ráda bych tímto poděkovala všem dárcům a posílám níže pár fotek prvních chvil strávených na bezbariérové terase, jejíž vybudování částečně pokryly Vaše příspěvky, a díky které si mohl Denis vychutnat léto na zahradě.

Ještě jednou všem moc děkujeme :-)

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

“Vzpomínám na doby, kdy jsem volně dýchal, procházel se přírodou a prožíval každý okamžik naplno. Ale pak přišel srpen 2020 a všechno se změnilo.”

Denis už 3 roky žije mezi čtyřmi stěnami, upoutaný na lůžku a k dýchacímu přístroji. Přitom do svých 37 let to byl zdravý a aktivní muž, který rád jezdil na koncerty, do přírody či k vodě.

A přitom má na dosah ruky vlastní předzahrádku, na které by mohl vystavit svou tvář slunci a nadechnout se čerstvého vzduchu. Posedět chvíli s milující partnerkou, která se o něj 24 hodin, 7 dnů v týdnu stará, pozvat přátele a třeba něco ugrilovat… Tak málo by mu stačilo k tomu, aby jeho život získal nový rozměr.

Na svou předzahrádku se ale nedostane.

Chybí jí bezbariérový vstup. A není v silách jeho partnerky ho tam donést. Nezbývá mu nic jiného, než na ni koukat z okna a snít, že se na ni přece jen jednou dostane.

Denis touží i přes své postižení začít zase trochu žít. Bezbariérový vstup na terasu je pro něj nezbytným klíčem ke svobodě. Ale bohužel, současná situace nedovoluje, aby se jeho sen stal skutečností.

Pojďme společně proměnit Denisův život. Darujme jiskru naděje do jeho očí. Každá koruna, kterou přispějete, posune Denisův sen o kousek blíž k jeho dosažení. Věřte, že žádný příspěvek není malý. Společně dokážeme zázraky.

Komu pomůžeme?

Denis letos v červnu oslavil 40. narozeniny. Před třemi lety náhle ochrnul a dodnes neví proč. Bylo mu diagnostikováno zánětlivé onemocnění míchy pravděpodobně autoimunitního původu.  

Denis, mladý a plný života, se najednou ocitl v kleci svého ochrnutého těla. Teď leží, bezmocný a odkázaný na pomoc druhých. Má ochrnuté dolní končetiny, trup a horní končetiny (lehce aktivní zůstala jen pravá ruka), částečně ochrnutá je i bránice a dýchací svaly, proto je napojený na umělou plicní ventilaci. Poškození míchy způsobilo také inkontinenci. V důsledku neadekvátní péče v nemocnici má Denis sakrální dekubit (proleženinu v oblasti kostrče) čtvrtého stupně, která se jen obtížně a velmi zdlouhavě hojí.

Až po krk“ ochrnutý Denis, je tak po propuštění z nemocnice plně závislý na péči druhé osoby, která nahrazuje jeho ruce a nohy a zabezpečuje veškeré běžné úkony jako je např. podávání jídla a pití, hygiena atd. Dále především odbornou obsluhu plicního ventilátoru zajišťujícího dýchání a souvisejících zařízení, polohování a pravidelné převazy dekubitu. Jelikož Denisovi rodiče již nežijí, zajišťuje 24hodinovou péči jeho partnerka, která vzhledem k časové náročnosti péče musela ukončit pracovní poměr.

Stojíme teď společně před jedinečnou příležitostí změnit Denisův život k lepšímu. Připojte se k naší sbírce a pomozte Denisovi překonat překážku a vybudovat bezbariérový vstup na terasu. Darujte mu kus radosti, svobody a naděje. Darujte jeho partnerce místo pro odpočinek, které bude moct sdílet se svým nemocným partnerem.

Děkujeme, že vám příběh Denise není lhostejný. Děkujeme za každou částku, kterou pošlete Denisovi splnit jeho sen.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Denis s partnerkou žili společně v bytě, který nebylo možné bezbariérově upravit a po dobu téměř jednoho roku tak byli prakticky uzavřeni mezi čtyřmi stěnami. S pomocí rodičů partnerky mají nyní zajištěno bydlení v bytě s předzahrádkou, která však prozatím také není bezbariérová a je potřeba vybudovat bezbariérový vstup s terasou, kterou by mohl Denis užívat.

Denis by si rád užíval alespoň některé krásy běžného života, tedy chvilky, které by mohl trávit alespoň na nějaký čas venku na čerstvém vzduchu na zahrádce se svou partnerkou či přáteli, grilovat, či se jen tak vyhřívat na sluníčku a pozorovat okolní ruch, a nebýt jen uzavřený mezi čtyřmi stěnami pokoje. Proto se rozhodl obrátit na třetí osoby s žádostí o finanční výpomoc, která by alespoň částečně pokryla náklady na vybudování bezbariérové terasy.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

9. 10. 2023 12:10

hotová bezba terasa

Ráda bych tímto poděkovala všem dárcům a posílám níže pár fotek prvních chvil strávených na bezbariérové terase, jejíž vybudování částečně pokryly Vaše příspěvky, a díky které si mohl Denis vychutnat léto na zahradě.

Ještě jednou všem moc děkujeme :-)

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  10. 7. 2023 19:58
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  23. 6. 2023 10:15
Velkorysý dárce
600 Kč  •  22. 6. 2023 13:44
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  20. 6. 2023 20:46
Laskavý dárce
600 Kč  •  20. 6. 2023 19:45
Judit
740 Kč  •  17. 6. 2023 10:31
Přeji radost z čerstvého vzduchu a slunečních paprsků na tváří.slunečných paprsků
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  1. 6. 2023 21:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat