Terénní auto pro Sašu a jeho kolegy z 95. samostatné úderné výsadkové brigády

Vybráno 0 Kč 47 300 Kč
150 000 Kč
24 dnů
do ukončení

Předáme 100 % vašeho daru, do poslední koruny. Buďte s námi pro každou dobrost.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Křídla Fénixe z.s.
Datum přidání
21. 8. 2023

Představení sbírky

V Ukrajině (v Žytomyru) jsem osobně prožil dlouhých 14 let a spoustu z nich jsem spolupracoval s mně velmi blízkým člověkem, Sašou. Shodou okolností, jeho příjmení je v překladu Ukrajinec. A Ukrajinec on je každým coulem, proto také nyní slouží v ukrajinské armádě a působí v blízkém týlu předních pozic fronty. Jeho činnost je výzvědná a je velmi potřebná. Aktuálně nutně potřebují terénní auto, protože to jejich současné dosloužilo. Rozhodl jsem se oslovit dárce Donia a založit tuto sbírku.

Z důvodů charakteru práce Saši a zajištění bezpečnosti nemohu široké veřejnosti ukázat jeho tvář. Ale vzhledem k tomu, že žádám o pomoc neznámé lidi, ukážu alespoň tu svou – jako zakladatele této sbírky. Můj profil najdete také na mé stránce ve Facebooku.

(Já, zakladatel této sbírky, na nejmenovaném letišti v Ukrajině v době dlouho před válkou)

Se Sašou jsme společně v Ukrajině pomáhali již před válkou. Organizovali jsme mikulášské besídky, starali se o změny některých ukrajinských zákonů a pomáhali jsme konkrétním lidem na různých místech.

Ihned po začátku války, do doby než Saša začal sloužit v armádě,  jsme spolu pomohli mnoha lidem nejen v Žytomyru. Saša rozvážel finanční i materiální pomoc a já zajišťoval v České republice financování. A nyní potřebujeme pomoci my sami… 

(Fotografie z nakládky humanitární pomoci v Žytomyru)

Výsledkem práce Saši a jeho kolegů je také plnění ukrajinského výměnného fondu zajatců a díky tomu se pak mohou rychleji vracet domů ukrajinští vojáci z ruského zajetí.

(Fotografie Saši někde z přifrontové zóny)

(Fotografie jednoho z výslechů ruského zajatce)

(Fotografie jednoho z ruských zajatců)

Děkuji všem, kdo se jakoukoliv částkou zapojí do mé sbírky, případně ji podpoří sdílením.

Jan Růžička

Komu pomůžeme?

Pomůžeme Sašovi a jeho kolegům ze specializované výzvědné jednotky, spadající pod 95. samostatnou údernou výsadkovou brigádu z Žytomyru. Jejich stávající automobil již dosloužil.

Pomůžeme jim k tomu, aby mohli dále efektivně sbírat potřebné informace od ruských zajatců a také sbírat zajatce samotné. Zároveň tím doplňovat ukrajinský výměnný fond a mohli se tak vracet ukrajinští vojáci z ruského zajetí. 

Práce těchto lidí není sice přímo viditelná (ani být nemůže), ale odráží se na celkovém výsledku války a je velmi důležitá.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze budou použity na nákup terénního automobilu, který vyhovuje daným potřebám: 4×4, manuální převodovka a naftový motor. Bez všelijakého zbytečného luxusu a elektroniky, ale zejména s motorem v dobrém stavu. Ideálně to má být starší Kia Sportage II (zrovna s tímto autem mám v ukrajinských podmínkách dobré osobní zkušenosti) nebo Toyota RAV4. 

Peníze budou také potřeba na náklady spojené s převozem auta v Ukrajinu a s potřebnou administrativou či opravami na místě (základní věci, jako je výměna filtrů, oleje, případně baterie). Opravy jsou zajištěny na místě za minimální možné ceny. 

Z cesty vytvořím reportáž a zveřejním všechny náklady jako vyúčtování.

Pokud by se našel někdo, kdo si prohlédne tuto sbírku a měl by k dispozici nějaký vhodný automobil podle výše zmíněných parametrů za výhodnou cenu, prosím kontaktujte mne.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat