Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Theodorkovi s těžkou formou HEMOFILIE typu A

Vybráno 0 Kč 156 681 Kč
150 000 Kč
 -
237 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Theodorkovi s těžkou formou HEMOFILIE typu A

Vybráno 0 Kč 156 681 Kč
150 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kristýna Šmejdová
Datum přidání
20. 4. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Dobrý den, jsem maminka co má strach o svého nemocného syna a chci mu zajistit tu nejlepší možnou péči a pomoc.

Theodorkovi je 7 měsíců a trpí těžkou formou HEMOFILIE typu A

Komu pomůžeme?

HEMOFILIE typu A
Dobrý den, rádi bychom se s vámi podělili o náš příběh a tímto způsobem i poprosili o pomoc. Začneme tedy úplně od začátku. 
21. 8. 2021 byl pro nás ten den kdy náš Theodorek přišel na svět, porod byl téměř bez problémů a poté i vše vyšetření v pořádku. Tudíž krásné zdravé miminko ale to jsme ještě nevěděli,co nás čeká za pár měsíců. Když Theovi byli 3 měsíce jsem si všimla první modřiny pod kolenem, když jsem na modřinu sáhla byla úplně tvrdá. I hned jsme šli k pediatrovi. Bylo nám řečeno,že se určitě bouchl o postýlku,což jsem si byla jistá že ne! Při další modřině,která se objevila asi za měsíc jsem si řekla,že je to asi normální,že se otlačil třeba o hračku, neřešili jsme to. Po pár dnech ráno už tam modřina nebyla. Ale večer po koupání jsme si všimli,že se udělala úplně na stejném místě další, větší. Druhý den ráno jsem měla zařizování a Theo zůstal s tatínkem. Když jsem přišla domů a koukla se na jeho žebra polil mě pot, slzy v očích, bez dechu. I hned jsem volala pediatrovi že Theodorek má na žebrech hematom s obrovskou boulí. Opět nám bylo řečeno,že se bouchl o postýlku. Trvala jsem na krevních testech. Druhý den ráno jsme přišli a další šok nastal,když jsme se dozvěděli,že Theovi budou brát krev z hlavičky..

Theo byl strašně statečný,až tak,že ani neplakal,ale bohužel to přesně pediatr nechtěl, potřeboval pláč,aby ta krev hezky tekla..
Bylo to pro nás všechny tři strašné..
O výsledky jsme si měli zavolat za dva dny (pátek). Nikdy mi nepřešli dny tak dlouhé jako teď. Čekali jsme…
V pátek ráno jsem volala o výsledky, doktor řekl že nás objednali ihned do FN HK na oddělení onkologie a hematologie. Prošel námi mráz. Byli jsme objednaní hned na následující týden v pátek. Když jsem si myslela že čekání dva dny bylo dlouhé,věřte nebylo! Ale ty strachy a myšlenky preskočím. Dojeli jsme vyklepaní do FN HK a tam se nás hned ujala skvělá paní doktorka, Thea prohlédla a řekla že musíme udělat další testy,protože nikdo netušil,co by mu mohlo být. Odběr krve byl naštěstí z ručičky, Theo byl neskutečně statečný , rozhodně více než my. 

Šla jsem ihned ráno do schránky,zda tam výsledky jsou. Nebyly. Volala jsem tedy opět do FN HK, sestra zvedla telefon a rovnou mi dala lékaře, ten mi řekl pokud tam výsledky do konce týdne nebudou, odešleme to znovu. Prosila jsem,zda by mi mohl něco říct, co Theovi je nebo cokoliv.

Rychle jsem roztrhala obálku kde bylo 5 řádků. Napsané výsledky krevních testů kterým lajk nerozumí, napsané že máme HEMOFILII typu A a že máme dát na dítě pozor. Na kontrolu máme přijít 16. 6. 

Druhý den jsme šli k doktorce, poradili se sní,ale bohužel ani ona toto nikdy nezažila, v ČR má tuto diagnózu pouze 1000 lidí. Doporučila nám FN MOTOL. Paní doktorka z FNM byla moc hodná, snažila se mi vysvětlit věci po telefonu a objednat nás co nejdříve to půjde. Jsme objednání na 11. 4. 2022.

Už teď víme to že to sami nezvládneme. Proto bychom vás chtěli poprosit o pomoc. Budeme moc rádi za vaši podporu a pomoc. Jsme z malého města a FNM máme tři hodiny cesty, malému chceme zajistit tu možnou nejlepší péči proto FNM. Budeme tam dojíždět minimálně 2× týdně.

Musíme zakoupit chrániče, helmy a další různé pomůcky pro Thea.Něco hradí pojišťovna,ale bohužel né vše. Budeme moc rádi za každou korunu. 

Ze srdce děkujeme všem kteří tu s námi jsou a podporují nás,

Můžete nás najít na instagramu pod jménem @theodoregaspar_ kde sdílíme naši cestu. A doufáme že i to jednou pomůže někomu dalšímu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky bychom rádi použili na pomůcky, které nehradí pojišťovna, na zabezpečení bytu, aby Theo mohl lézt a učit se chodit, jako zdravé miminko.

Dále na auto a celkovou dopravu do FN MOTOL. A vlastně na cokoliv, co bude Theo potřebovat k jeho zdravotnímu stavu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat