Sbírka ukončena:

Pořízení techniky pro Tým rychlé akce

Vybráno 0 Kč 11 200 Kč
1 000 000 Kč
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
1 244 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
53 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pořízení techniky pro Tým rychlé akce

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Skupina kynologů, záchranařů ale i dobrovolníků sdružených pod hlavičkou HASIČI ČESKÁ REPUBLIKA, z.s, Odbor vyhledávání a záchrany SAR, družstvo Terezín
Datum přidání
10. 3. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Jsme skupina kynologů, záchranařů ale i dobrovolníků sdružených pod hlavičkou HASIČI ČESKÁ REPUBLIKA, z.s, Odbor vyhledávání a záchrany SAR, družstvo Terezín, i když si už dávno řkáme SaR Ústecko, což je oblast odkud nás většina pochází nebo kde teď bydlíme.

Komu pomůžeme?

Aktuálně potřebujeme pomoct pomáhat na Ukrajině. Ale náš projekt i mise je dlouhodobý. Chceme nejen teď, ale i budoucnu, být schopní vyrazit v řádu hodin a pomáhat ne jen tam, kde jsou kamery a davy, ale hlavně tam, kde je to aktuálně nejvíc potřeba.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na částečné pořízení techniky/opravy vozu pro Tým rychlé reakce, který právě finišujeme a zastřešujeme napříč evropskými záchranářskými organizacemi. Chceme mít dva automobily schopné vyrazit v řádu hodin.

V současné době díky rozsáhlé síti dobrovolníků i partnerů a mentorů dokážeme odhadnout s předstihem co bude potřeba dodat na to, které místo.

Bohužel nemáme techniku, která by naši pomoc dokázala na místo dovést. Proto půjčujeme techniku po kamarádech, známých ale i neznámých lidech, a to s sebou nese velkou zátěž jak na organizační tým, tak na rychlost vyjetí.

Pokud nás podpoříte dáte nám šanci nakoupit dva automobily, které opatříme variabilní zástavbou, která pomůže v řádu minut změnit automobil na pátrací koordinační centrum (naše běžná činnost v ČR), mobilní komunikační stanoviště (zejména při přesunech na místo misí, pokud chybí nebo někde vznikne nový předpis nebo problém, na který musíme reagovat), ale i veterinární (nebo i lidskou) ošetřovnu a obvazovnu (na místech humanitární krize).

I když víme, že po vás chceme strašně velkou částku, tak pokorně taky víme, že si tím na sebe bere neuvěřitelnou odpovědnost. Dnem pořízení techniky jsme připraveni nabídnout kapacity Týmu rychlé reakce jak IZS České republiky, tak do kapacity mezinárodní sítě EVOLSAR, která umožňuje reagovat a zasahovat na evropské úrovni.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  21. 3. 2022 20:58
Petra Š.
2 000 Kč  •  16. 3. 2022 12:22
Díky za to co děláte, jste skvělí :-)
Laskavý dárce
500 Kč  •  16. 3. 2022 10:15
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  15. 3. 2022 22:37
Štědrý dárce
500 Kč  •  11. 3. 2022 13:54
DobroDárce
500 Kč  •  10. 3. 2022 19:42
Dárce, který je pro každou dobrost
5 000 Kč  •  10. 3. 2022 11:58
Zrzi
200 Kč  •  10. 3. 2022 10:34
Hodně štěstí, ať se vám daří 🍀
DobroDárce
500 Kč  •  10. 3. 2022 10:26

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat