Úspěšně vybráno:

Vašíkovi na hiporehabilitační pobyt

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
17 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Vašíkovi na hiporehabilitační pobyt

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
25. 10. 2022

Představení sbírky

Tato sbírka pomůže zafinancovat tříletému Vašíkovi s Downovým syndromem hiporehabilitační pobyt, který by měl absolvovat několikrát do roka a který mu zdravotní pojišťovna neproplácí.

Částku 30.000Kč na hiporehabilitační pobyty pro Vašíčka vysoutěžil v pořadu Na lovu Petr Švancara.

Komu pomůžeme?

V lednu roku 2019 se rodičům narodil druhý syn Václav. Celé těhotenství probíhalo bez problémů, veškerá vyšetření v těhotenství byly v pořádku. Třetí den po porodu však lékaři rodičům Vašíka oznámili, že mají u syna podezření na Downův syndrom a genetika u Vašíka Downův syndrom potvrdila. Najednou se jim i celé rodině zhroutil svět, byli v obrovském šoku. Velmi jim pomohla podpora širší rodiny a začali společně bojovat.

Vašík je usměvavý, náladový a velmi tvrdohlavý chlapeček s Downovým syndromem. Trpí sníženým svalovým tonusem (hypotonie), pohyblivějšími klouby (hypermobilita) a častými infekty (snížená imunita). Svalová ochablost mu způsobuje problémy s řečí (znakuje). Jeho vývoj je celkově opožděný i rozumově, má problémy s jemnou a hrubou motorikou. Dochází na pravidelné rehabilitace – hipoterapii, logopedii, ergoterapii, orofaciální terapie a další intenzivní aktivity důležitý pro jeho rozvoj. Vašík je velmi snaživý, ale všechny úspěchy ho stojí mnohem více práce než ostatní děti. Jakýkoliv sebemenší pokrok je výsledkem dlouhodobého cvičení a práce.

Rodiče nevědí, co je čeká. Downův syndrom má mnoha podob, ale oni se snaží Vašíka co nejvíce rozvíjet, nepolevovat a tvrdě pracovat. Ze sebemenšího úspěchu se radují. Budou se snažit, aby byl Vašík jednou v životě co nejsamostatnější.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou konkrétně použity na zaplacení hiporehabilitačního pobytu pro Vašíka. Týdenní hiporehabilitační pobyty by měl Vašík absolvovat 3× ročně. Vašík má velkou hypotonii, tudíž potřebuje posílit svalstvo celého těla a pobyty mu velmi pomáhají, zlepšuje motorický vývoj, jemnou i hrubou motoriku, pohybovou koordinaci a uvědomění si držení vlastního těla. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
30 000 Kč  •  31. 10. 2022 8:48

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat