Dobrovýzva ukončena:

Karolína Tichá Foto – z vánočního focení

Vybráno 0 Kč 1 700 Kč
2 000 Kč
Karolína Tichá Foto - z vánočního focení
2 dárci
Celkem se zapojilo
850 Kč
Průměrná výše daru
1 500 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Karolína Tichá Foto - z vánočního focení

Autor
Karolína Tichá
Datum přidání
29. 12. 2022

Proč Dobrovýzvu zakládám

Moje kamarádka Kristýna založila pro Sašu sbírku, jeho maminku znám osobně, tak jsem se rozhodla sbírku také trochu podpořit. :)


Představení sbírky

Ráda bych Vám představila malého Sašíka, který je nyní 4 letý. Bohužel Sašík trpí epilepsií, což má vliv na jeho vývoj. I přesto, že jsou mu 4 roky (06/2023 mu bude 5 let), jeho vývoj aktuálně odpovídá 9 měsíčnímu dítěti. Sašík trpí centrální svalovou hypotonií, což způsobuje, že má problémy se svalovou sílou a koordinací pohybů.

Centrální svalová hypotonie je stav, kdy je svalová síla a tonus snížený, což může způsobovat potíže s pohybem a kontrolou těla.

I přes tyto zdravotní potíže je Sašík velmi šikovný, veselý a statečný chlapec, kterého se všichni snaží co nejvíce zapojovat do běžných denních činností. Je na něm vidět, že má rád děti a lidi, miluje zvířátka, poznává své známé a kamarády. Sašík bohužel nemluví, ale umí pozdravit mávnutím ruky a umí vykouzlit na své tváři úsměv, který prostě musíte opětovat. Sašíka cvičení moc baví, ikdyž je pro něj fyzicky náročné. Má však naději, že s pomocí rehabilitací a speciální péče se mu podaří dostat na úroveň jako jeho vrstevníci.

Do 6 měsíců života byl Sašík úplně normální a zdravé miminko a žádné zdravotní komplikace se neprojevovaly. Po půl roce se jeho vývoj zpomalil a zde začalo podezření, že není něco úplně v pořádku. Bohužel, až po prvním roce života a jeho prvním epileptickém záchvatu se všechny tyto problémy začaly vyjasňovat. I to ale trvalo poměrně dlouho a rodina dlouho neměla od lékařů jasnou diagnózu. Jakmile se vše objasnilo a vědělo se, co Sašíka trápí a limituje, začali s léčbou, bohužel velmi nákladnou.

Komu pomůžeme?

Jeho rodina se snaží Sašíkovi pomáhat s jeho vývojem a podporovat ho v různých aktivitách a dovednostech, které jsou pro jeho věk a rozvoj důležité. Navštěvuje speciální centra, kde mu poskytují péči a podporu, kterou potřebuje. Také již 3× absolvoval měsíční neurorehabilitační program na Neurorehabilitační klinice AXON v Praze, kde cvičil a zlepšoval svou svalovou sílu a koordinaci pohybů.

V letošním roce navštívil s rodiči také Neurorehabilitační centrum Hájek (Centrum Hájek z.ú.), kde Sašík strávil 14 dní intenzivním cvičením. Tato rehabilitace stojí 74 000 korun a byla pro Sašíka velmi prospěšná. V rehabilitačním plánu má Sašík navštívit centrum Hájek opět v příštím roce a pokračovat v tomto režimu ještě celkem 3× na 14 dní. To znamená 3× 74 000 korun, což je pro jeho rodinu bohužel nedostupná částka, ikdyž Sašík díky tomuto programu udělal velký krok dopředu.

Kromě všech těchto rehabilitací chodí Sašík také pravidelně na ergoterapii a hypoterapii do CTPS Zbůch, nedaleko svého bydliště, kde se zaměřují na zlepšení jemné i hrubé motoriky. Sašík také navštěvuje canisterapii s pejskem, která mu pomáhá s emočním a sociálním vývojem. V neposlední řadě navštěvuje také osteodynamiku, která mu pomáhá odblokovat blokády v těle.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Cílem sbírky je pomoci Sašíkovi a vybrat finanční příspěvek na intenzivní cvičení v Neurorehabilitačním centru Hájek pro rok 2023 , což znamená 3× 74 000 = 222 000 korun.

Všem, kteří by Sašíka na dalším kroku do života podpořili moc a moc DĚKUJEME. Moc to pro něj i celou jeho rodinu znamená.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
1 500 Kč  •  29. 12. 2022 20:00
Milý dárce
200 Kč  •  29. 12. 2022 19:51

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vybraná částka bude použita na pomoc sbírce