Pomoc pro bojovníka Adámka

Vybráno 0 Kč 500 Kč
82 800 Kč
34 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Datum přidání
26. 5. 2021

Syn Adámek, 3 roky (téměř 4), má diagnostikovanou poruchu autistickeho spektra (PAS) se střední až těžkou mentální retardací, opožděným vývojem řeči. Dále ADHD (porucha pozornosti) a poruchou příjmu potravy (poruch polykání).

Více o Adámkovi

Adámek má brýlovou korekci. Zrakový kontakt nenavazuje, proto je obtížné ho něčím zaujmout a aby spolupracoval v jakékoliv činnosti nebo ve hře. Nemluví, pouze žvatlá a zdvojuje slabiky (mama, papa). Nekomunikuje ani neukáže si. Je 24h na plenkách, na potřebu si neřekne. Nemá pud sebezáchovy, snadno bez dohledu hrozí, že si způsobí úraz. Neorientuje se v čase ani prostoru, chodí pouze venku za ruku, výjimkou je dětské hřiště. Při nervozitě či úzkostech se bije pěstičkou do krku, což bývá bohužel často.

Sebezasycení nezvládá. Jídlo si do ruky nevezme. Je krmen druhou osobou lžící a jídlo musí být mixované, protože neumí kousat a jídlo hned polyká Při větším kousku nastává dávící reflex. Vše strká do úst, olizuje a očichává to dělá denně a všude (doma, školka, venku). Je citlivý na hluk a pištění to reaguje pláčem.

Adámek žije sám s maminkou. Chodí na 3h denně do mateřské školky do třídy, zaměřenou pro autisty a navštěvujeme co 14 dní rannou péči, avšak spolupráce a posun zatím žádný. Adámek miluje vodu, přírodu, rád jezdí autobusy a autem, to je šťastný. Na dětském hřišti by vydržel stejně tak, jak ve vodě celý den. Rád se občas pomazlí a dá pusinku. Jeho denním rituálem je jakákoliv kniha, či leták kterým si neustále dokola listuje a žvatlá. Dělá to furt dokola. Neustále doma vyžaduje dudlík a látkovou plenu se kterou chodí, čichá ji, mačká, spí s ní (uklidňuje ho to).  

Pomoc pro bojovníka Adámka

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Protože jakákoliv spolupráce s Adámkem je problematická, časově náročná a je zcela závislý na pomoci druhé osoby, vyžaduje dlouhodobou terapii, aby se mohl posunout směrem k co největší samostatnosti. Proto bychom peníze ze sbírky použily na měsíční neurosenzoricke terapie ve Verheul centru v Ostravě.

Věřím, že nám terapie pomůže odstranit problémy spojené s jídlem, že bude Adámek více samostatný a nebude tolik úzkostný a fixovaný na mne. Jsem maminka samoživitelka, která z důvodu náročné péče o syna nemůže nastoupit nikam do zaměstnání. Není v mých finančních možnostech zaplatit synovi terapie, a proto Vám budu velice vděčná, pokud mi pomůžete. 

Srdečně děkujeme za Vaši pomoc.

Pomoc pro bojovníka Adámka
Velkorysý dárce
200 Kč  •  27. 5. 2021 6:25
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  26. 5. 2021 16:36

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Vzkazy

Velkorysý dárce
200 Kč  •  27. 5. 2021 6:25
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  26. 5. 2021 16:36

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám