Sbírka ukončena:

Aby se Frea nebála tohoto světa

Vybráno 0 Kč 7 100 Kč
82 800 Kč
Aby se Frea nebála tohoto světa
7 dárců
Celkem se zapojilo
1 014 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
1 den
Vybráno za
Více o této sbírce

Aby se Frea nebála tohoto světa

Vybráno 0 Kč 7 100 Kč
82 800 Kč
Tvůrce
Verheul
Datum přidání
21. 6. 2021

Intenzivní terapie Freye pomohou s emocionální stránkou vývoje, vnitřním upokojením a harmonizací jejího celkového emočního rozpoložení.

Příběh Freyi

Příběh Freyi začíná prvním pozitivním testem, je to vytoužené miminko, po mnoha předešlých komplikacích. Moc jsme se na vše těšili. Bohužel těhotenství provázelo mnoho komplikací, jejích výčet by vydal na brožuru. Lékaři prováděli spoustu různých vyšetření a pokaždé přidali další z diagnóz, které by se mohly po porodu projevit a lékaři se stavěli k celému těhotenství velice skepticky a toto období se spíše proměnilo v noční můru.

V bříšku se Freyi moc nedařilo a vůbec nerostla, narodila se s 1,2 kg v 33tt akutním císařem kvůli preeklampsii. K překvapení všech byla Freya krásné miminko, dokonce bez rozštěpu, který lékaři viděli na ultrazvuku pár dní před porodem. Hned po porodu jsme byly s Freyou odděleny a každá putovala na jiné oddělení. Viděla jsem ji až druhý den, do té doby jsem si jen mohla představovat, jak asi vypadá a jak voní. Přes všechny negativní prognózy byla Freya šikovné miminko, které plnilo nemocniční požadavky. V inkubátoru strávila 3 týdny a poté byla převezena na jednotku intermediární péče pro novorozence, kde pobyla další 2 týdny. Naštěstí se Freya narodila v blízké nemocnici a dojížděla jsem za ní 1–2 x denně. V nemocnici měla drobné komplikace, které jsme již zvládli společně. 

Po 5 týdnech jsme si konečně naši vytouženou holčičku dovezli domů. Freya byla moc hodné miminko, které nerado spalo ☺. Do 2,5 let jsme navštěvovali pravidelně mnoho odborných poraden kvůli sledování jejího vývoje a vždy jsme se setkali s velice vlídným a profesionálním přístupem, který nám pomohl všechno dohnat. Nakonec Freya zůstala „pouze“ v péči kardiologické ambulance a v péči dětského rehabilitačního lékaře. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na měsíční neurosenzorickou terapii ve Verheul centru. Na ISNA-MSE jsme se s Freyou obrátili, protože hledáme pomoc s emocionální stránkou vývoje a vnitřním upokojením a harmonizaci jejího celkového emočního rozpoložení. 

Věřím, že by nám terapie pomohla v rozvoji sociálních dovedností tak, aby každý nový člověk v životě Freinky nebyl takovou velkou neznámou, před kterou utíká. Důležité je pro ni je i zlepšení kognitivních funkcí, které si slibujeme od terapie v neurosenzorickém centru Verheul v Ostravě. Chtěla bych, abychom dohnaly to, o co jsme přišly v době těhotenství a prvních 5 týdnů jejího života, kdy jsme nemohly být spolu.

S přibývajícím věkem, i když je momentálně ve velmi zranitelném věku, je Freya víc a víc úzkostná. Dělá ji problém navázat vztahy s vrstevníky, i když má vytvořené dobré podmínky, kamarádství navázala pouze s jedním kamarádem, na kterého se hodně upíná a pokud není v její blízkosti s jinými dětmi si nehraje. 

Brzy půjde do školky, kde ji čeká obrovská změna a zařazení do velkého kolektivu, chtěla bych, aby ji tato změna nezpůsobila pro její povahu nějaké traumata a ona mohla plynule přejít do velkého světa.

Jsem matka samoživitelka a není v mých silách nákladné terapie mojí dceři uhradit, i přesto, že tatínek na malou přispívá. Budu Vám velice vděčna za jakoukoliv vaši pomoc a podporu.

Děkuji,

maminka Freinky

Tereza Brabencová
1 000 Kč  •  22. 6. 2021 17:13
Fandím Vám holky, oběma :-) Brabi
Markéta
1 000 Kč  •  22. 6. 2021 15:31
Držím vám palce, holky!🤗
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  22. 6. 2021 8:45
Laskavý dárce
500 Kč  •  22. 6. 2021 6:20
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  21. 6. 2021 16:53
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  21. 6. 2021 16:47
Dárce, který je pro každou dobrost
3 000 Kč  •  21. 6. 2021 16:10

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám