Sbírka ukončena:

Neurosenzorická terapie pro Helenku

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
82 800 Kč
Neurosenzorická terapie pro Helenku
2 dárci
Celkem se zapojilo
550 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Neurosenzorická terapie pro Helenku

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
82 800 Kč
Tvůrce
Verheul
Datum přidání
26. 5. 2021

Pětiletá Helenka má dětskou mozkovou obrnu. Helenčina léčba spočívá ve stimulaci mozku, aby se urychlil jeho vývoj. Jednou z nejúčinnějších metod, jak toho dosáhnout, je metoda Snoezelen.

Helenčin příběh

Helenka se narodila v březnu 2015. Zpočátku u ní vše vypadalo v pořádku. Naše dcerka rostla a sílila, ale asi po půl roce jsme u ní bohužel pozorovali, že její vývoj poněkud zaostává za jinými dětmi. Zatímco Helenka pouze ležela, jiné děti se převracely a začínaly lozit po čtyřech. Byli jsme nuceni pak podstoupit řadu různých vyšetření, přičemž jí byla diagnostikována dětská mozková obrna.

Toto onemocnění se projevuje značně opožděným vývojem – chodit se proto Helenka naučila až po 2 ¼ roce, i když se v chůzi stále zlepšuje, neumí moc běhat a skákat. Jiné děti v jejím věku zvládají jezdit na kole bez balančních koleček, Helenka dokáže jezdit pouze na speciální tříkolce, protože neumí udržet rovnováhu. Dále Helenka neumí mluvit, až na pár slabik, které s ní vytrvale trénuji. Komunikace s ní je velice obtížná, dorozumíváme se pomocí komunikačních kartiček nebo pomocí znakového jazyka. Zanedlouho Helenka oslaví už své 6. narozeniny, ale její mentální úroveň je někde mezi 2 a 3 roky. Kromě psychomotorické retardace Helenka trpí i středně těžkou nedoslýchavostí, musí nosit sluchadla, a oční vadou-strabismem a špatnou zrakovou ostrostí. Nezvládá odhadnout hloubku prostoru. O Helenčině onemocnění vypovídá i fakt, že je držitelkou průkazu ZTP/P. 

Helenčina léčba spočívá ve stimulaci mozku, aby se urychlil jeho vývoj. Jednou z nejúčinnějších metod, jak toho dosáhnout, je metoda Snoezelen. Snoezelen se zaměřuje na vyvolávání smyslových vjemů pomocí pobytu ve speciálně připraveném prostředí, světelnými a zvukovými prvky, vůní a hudbou. Nyní podstupujeme pravidelně speciální intenzivní neurosenzorickou terapii, která naší dceři pomáhá v rozvoji. Koncept Snoezelen-MSE, který ovlivňuje a kombinuje nejrůznější druhy terapií umocňuje jejich účinek.

Neurosenzorická terapie pro Helenku

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Speciálně vytvořené prostředí v neurosenzorickém centru Verheul v Ostravě evokuje situace a simuluje prostředí, které podněcuje k činnosti a aktivitě. Finanční prostředky využijeme na měsíční intenzivní neurosenzorickou terapii ve Verheul centru v Ostravě. Je vhodná pro osoby s mentálním, smyslovým i kombinovaným postižením, což je i Helenčin případ. Za jakoukoliv finanční částku Vám budeme velmi vděčni.

maminka s Helenkou

Neurosenzorická terapie pro Helenku
Velkorysý dárce
100 Kč  •  14. 7. 2021 18:10
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  1. 6. 2021 10:17

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám