Sbírka ukončena:

Ukažme Jirkovi život z té lepší strany

Vybráno 0 Kč 1 600 Kč
82 800 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
533 Kč
Průměrná výše daru
800 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Ukažme Jirkovi život z té lepší strany

Vybráno 0 Kč 1 600 Kč
82 800 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Verheul
Datum přidání
28. 7. 2021

Jirka je šikovný kluk se středně těžkou mentální retardací. Potřebuje intenzivní denní rehabilitační práci, několikrát do roka potřebuje péči profesionálů. Věříme, že terapie v neurosenzorickém centru Verheul v Ostravě pomohou Jirkovi ve všech oblastech, kde zatím problémy přetrvávají.

Komu pomůžeme?

Hned v úvodu bych ráda upozornila na to, že nejsem biologickou maminkou Jirky, ta byla zbavena rodičovské odpovědnosti a o Jirku v podstatě nikdy neprojevovala žádný zájem. Jakmile zjistila, že je Jirka těžce zdravotně postižený nechala ho již v porodnici.

Poznala jsem Jirku v jeho čtyřech letech v centru DOMEČEK, jako chlapce obtížně zvladatelného se záchvaty vzteku. Zpočátku jsem s ním pracovala jako zaměstnanec Dětského domova a po roce jsem si Jirku vzala do poručnické péče, protože to byla jediná možnost, jak zabránit významné, a navíc zbytečné medikaci. V letošním roce je to sedm let, kdy mám Jiříka v péči.

Jirka je specifické dítě s širokou škálou trvalých diagnóz, způsobený chromozomální poruchou DNA, na první pohled je zřejmý jeho abnormálně malý vzrůst, který je způsoben genetickou poruchou vzrůstu tzv. trpasličí syndrom. Vývojová porucha se projevuje také prostřednictvím Mikrocefalie – zakrnění růstu mozku a celé hlavy, což s sebou nese řadu závažných zejména genetických onemocnění. Mimo jiné má Jirka těžce poškozený zrak. Mezi nejvážnější diagnózy, které Jirkovi komplikují  jeho život, se řadí Akutní nefrický syndrom – vážná porucha ledvin. 

Jirka býval během pobytu v centru DOMEČEK, vlivem hypertrofie často nemocný a do 5 let věku byl 17 x hospitalizován z důvodů rozsáhlé sepse. Po nástupu do Dětského domova, kde jsem vykonávala funkci ředitelky a byla jsem současné Jirkovou kolizní opatrovnicí, jsem se mu hodně věnovala. Jirka semnou spal v posteli abych mu mohla být k dispozici při každém jeho záchvatu.  Vznikl mezi námi silný osobní vztah. Od chvíle, kdy je Jirka v mé péči nemusel být ani jednou hospitalizován. Ovšem je nutná intenzivní rehabilitace a soustavná péče.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na intenzivní terapie ve Verheul centru v Ostravě. Základem terapií ve Verheul centru je snoezelen koncept, který je zaměřen na celostní práci s dětmi a má velmi pozitivní reference. Jedná se o princip postavený na citlivém, propojeném vztahu mezi účastníkem, zkušeným doprovázejícím člověkem a kontrolovaným prostředím, ve kterém je nabízeno velké množství smyslových stimulů.

Každý pokrok, který Jirka udělá, je pro nás velkou motivací a povzbuzením. Ač děláme, co můžeme, je nad naše finanční možnosti Jirkovi náročnou fyzioterapeutickou péči poskytnout z vlastních příjmů. S Jirkou je nezbytná také intenzivní práce na jeho výchovných problémech.

Budeme Vám velice vděčni, za finanční Vaši podporu kluka, který i přes všechno čím si prošel, stále věří, že má své místo ve společnosti.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
300 Kč  •  19. 9. 2021 13:28
👍
Štědrý dárce
500 Kč  •  6. 9. 2021 11:30
Dárce, který je pro každou dobrost
800 Kč  •  2. 9. 2021 15:04

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat