Sbírka ukončena:

Pomoc pro Ondráška

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
82 800 Kč
Pomoc pro Ondráška
5 dárců
Celkem se zapojilo
400 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
59 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro Ondráška

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
82 800 Kč
Tvůrce
Verheul
Datum přidání
13. 7. 2021

Milí Donio dárci, rádi bychom vám představili příběh našeho syna Ondráška, kterému chceme s vaší laskavou podporou pomoci lépe vnímat a chápat okolní svět.

Komu pomůžeme?

Ondrášek přišel na svět předčasně, a to před necelými třemi lety ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Jeho start do života nebyl zrovna ideální, jelikož ihned po narození měl problémy s okysličením krve a dýcháním. Navíc také bojoval s hypoglykemií, tedy nízkou hladinou cukru v krvi, kvůli které byl na určitou dobu hospitalizován na jednotce intenzivní a resuscitační péče ve FNO.

Ondrášek měl od narození diabetickou fetopatii a axiální hypotonii, která se projevuje sníženým svalovým napětím. Proto docházel na pravidelné rehabilitace, kde cvičil podle Vojtovy metody a konceptu Bobath. Pravidelně dochází také na hipoterapii. Ondrášek má také opožděný vývoj řeči a jeho verbální projev je dle psychologa minimální. To má za následek přetrvávající obtíže v oblasti sociálních kontaktů s vrstevníky a časté výbuchy vzteku a agresi vůči druhému dítěti i vůči sobě. Má také problémy se samoobsluhou, není schopen se sám najíst a jí pouze určité druhy jídel – stále odmítá jíst například ovoce a zeleninu a vitamíny mu musíme dodávat.

Ondrovi velice pomáhají pravidelná cvičení a terapie, kterým se intenzivně věnujeme – spolupracujeme s ranou péčí, kde se zaměřujeme na nácviky chování s jeho vrstevníky, dojíždíme na hipoterapii a logopedii, navštěvujeme psychologa a doufáme, že se nám ho podaří na základě doporučení odborníků umístit do logopedické třídy mateřské školky.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Jednou z možností, jak Ondrovi opravdu pomoci, je intenzivní individuální Snoezelen terapie ve specializovaném neurosenzorickém centru Verheul v Ostravě, které se specializuje mimo jiné na práci s dětmi se smyslovými poruchami. Tato terapie je velmi nákladná a my doufáme, že nám s její úhradou pomohou prostředky získané touto sbírkou.

Po absolvování terapie se zlepší Ondrova schopnost komunikace a učení, posílí se jeho sociální dovednosti a jeho samostatnost a zlepší se celkové vnímání světa, což, jak doufáme, povede k tomu, že bude schopen plnohodnotného zapojení do běžného života, což bychom si samozřejmě velmi přáli.

Individuální Snoezelen terapie představuje 80 terapeutických hodin intenzivní neurosenzorické rehabilitace – její součástí je fyzioterapie, zraková terapie s funkčním vyšetřením zraku, aromaterapie, artefiletika, doteková terapie, terapie hrou a výživové poradenství – to vše v kontextu speciálního Snoezelen prostředí, které dává terapiím intenzivnější rozměr za využití senzorické stimulace.

Jsme vděčni za každou podporu a předem ze srdce děkujeme všem laskavým dárcům,

Kamila a Martin, Ondráškovi rodiče

Hanka
500 Kč  •  8. 9. 2021 14:27
👍🍀
Laskavý dárce
100 Kč  •  12. 8. 2021 10:14
DobroDárce
300 Kč  •  6. 8. 2021 13:47
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  16. 7. 2021 0:24
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  15. 7. 2021 14:50

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám